Katalog on-line

Aktualności

Konkurs fotograficzny „Portret rodzinny Pana Cogito”
Czy potrafisz sportretować swoją rodzinę? Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszą fotograficzną interpretację jednego z wierszy Herberta poświęconych rodzinie. By wziąć udział w konkursie, należy w terminie do 22 czerwca 2014 roku nadesłać wykonane przez siebie zdjęcie inspirowane jednym z wierszy Herberta: „Do ojca”, „Babcia” lub „Matka”. Partnerami konkursu są Biblioteka Narodowa i Instytut Książki. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji o konkursie na: www.fundacjaherberta.com, www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito
data publikacji: 2014-06-17 11:35
 
Warto przeczytać w czerwcu!
Polecane nowości z Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz Działu dla Dorosłych, m.in.: Beata Majchrzak - "Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci", Katarzyna Majgier - "Nowi sąsiedzi", Pernilla Stalfelt - "Mała książka o życiu", Paweł Huelle - "Śpiewaj ogrody", Alice Munro - "Jawne tajemnice", Zofia Tołstoj - "Pamiętniki".
data publikacji: 2014-06-09 15:41
 
"Garstka fantazji, szczypta radości, niech ta grupa dzieci w bajce zagości"
Biblioteczna Akademia Malucha z okazji XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przygotowała 14 maja dla najmłodszych czytelników wyjątkowe spotkanie „Baśnie, bajki, bajeczki”. Nie zabrakło na nim magicznych zaklęć, które pozwoliły dzieciom i dorosłym przenieść się do zaczarowanej krainy. Nasi mali bohaterowie za pomocą magicznego zaklęcia losowali z zaczarowanego kuferka różne przedmioty, które nawiązywały do znanych bajek i baśni. A zadaniem rodziców i opiekunów było czytanie krótkich fragmentów tych wybranych lektur. Usłyszeliśmy fragmenty „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosi”, „Brzydkiego Kaczątka” czy „Kubusia Puchatka”. Po każdej przeczytanej bajce dzieci miały wykonać różne zadania. A było to podnoszenie „kamieni”, przedzieranie się przez krzaki, taniec kangurów, budowanie wieży z klocków oraz wiele innych zabaw, które dostarczyły sporo uśmiechu na buziach naszych maluszków.
data publikacji: 2014-05-20 15:49
 
W stronę Syjamu...
9 maja w Galerii Młodych odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „W stronę Syjamu - relacja z podróży do Tajlandii" oraz spotkanie z jej autorami, trójką podróżników: chojnowianinem Wojciechem Drzewickim i jego przyjaciółmi, Anną Jezierską i Michałem Dereniem. Zaprezentowane zdjęcia to wspomnienie z ich miesięcznego pobytu,w lutym tego roku, w Indochinach. Podczas wernisażu Wojciech Drzewicki, niestrudzony globtroter a zarazem wielki miłośnik przyrody, opowiadał - z pokazem zdjęć - o tej dalekiej azjatyckiej wyprawie. Jak zawsze, z wielką pasją i niezwykle interesująco. To już piąty raz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie wędrowaliśmy z nim razem po świecie. Egzotyczny klimat spotkania dopełnił smak i zapach tajskiej zupy kokosowej przygotowanej przez naszych podróżników.
data publikacji: 2014-05-20 15:20
 
"Biblioteki cyfrowe" - 14 maja, godz.16.00
Zapraszamy dorosłych na kolejne, bezpłatne zajęcia z cyklu "Komputerowy Świat dla Każdego" - 14 maja, godz.16.00. Tym razem tematem spotkania, które poprowadzi informatyk Arkadiusz Rybczyński, są "Biblioteki cyfrowe". Nasze zajęcia - realizowane w ramach programu "Orange dla bibliotek" - to jedna z propozycji dla czytelników przygotowana na obchody XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
data publikacji: 2014-05-12 12:31
 
<< nowsze | 151  | 152  | 153  | 154  | 155 | 156  | 157  | 158  | 159  | 160  | 161  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki