Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Amicus Librorum 2019: 26.11.2019

W siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej 26 listopada br. odbyło się wręczenie wyróżnień „Amicus Librorum”. Honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany jest przez Kapitułę LBP osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. Wśród tegorocznych osób wyróżnionych znaleźli się także mieszkańcy naszego miasta, zgłoszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie: Pani Krystyna Czapska - za aktywne wspieranie różnorodnej działalności edukacyjno-kulturalnej biblioteki, Pani Jadwiga Jędrzejczyk - za współpracę w zakresie twórczej aktywizacji i rozwijania zdolności plastycznych mieszkańców Chojnowa, Pan Andrzej Urban - za współpracę w zakresie realizacji różnorodnych form promocji biblioteki, m.in. z wykorzystaniem multimediów i nowoczesnej komunikacji. Uroczystość połączono ze spotkaniem autorskim z Agnieszką Cubałą, pasjonatką historii Powstania Warszawskiego, autorką m.in. książki „Miłość ‘44: 44 prawdziwe historie powstańczej miłości”.

2019-12-23 14:25

Bajki pod Słoneczkiem: "Pan Miś jest głodny":19.11.2019

Nasze kolejne spotkanie z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” nawiązywało do zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia, które przypada 25 listopada. Dzieci wysłuchały przygód Pana Misia, który właśnie zbudził się ze snu i poczuł się bardzo głodny i chudy. Nauczyliśmy się też wyliczanki sympatycznego misia Kubusia Puchatka „Policzymy co się ma”. A zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi” dostarczyła dzieciom dużo energii i emocji. Następnie dzieci, z nasza pomocą, wykonały portrety misiów. Na zakończenie zajęć było jeszcze małe misiowe co nieco.

2019-12-23 14:07

Wykład prof. dr hab. Stanisława Rosika: 07.11.2109

Na zaproszenie Miejskiej Bibliotek Publicznej i Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ w Chojnowie 7 listopada gościliśmy prof. dr hab. Stanisława Rosika - pracownika Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownika Pracowni Badań nad Najdawniejszymi Dziejami Europy Środkowej w tymże Instytucie, a także Przewodniczącego Stałego Komitetu Mediewistów Polskich. Temat wykładu, z jakim przyjechał do naszego miasta prelegent, to „O Wandzie, co się nie utopiła, lecz swym pięknem Niemca ubiła… (z mistrza Wincentego Kadłubka wizji początków Polski)".

2019-11-21 11:46

Biblioteczna Akademia Malucha: "Kto odwiedził Muchomorka?": 30.10.2019

Z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Bibliotecznej Akademii Malucha wybraliśmy się 30.10.2019 r. na skraj lasu, gdzie mieszka Muchomorek, który uwielbia przyjmować gości. Muchomorek opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o swoich przyjaciołach żyjących w lesie. Potem także wspólnie bawiliśmy się w wiele zabaw, m.in.: „Bajkę o jesiennym szalu” - na podstawie utworu z antologii wierszy dla dzieci Wiesława Kota, „Przytulanki” - zabawę relaksująca profesor Marty Bogdanowicz. Piękne muchomorki wyklejone przez uczestników pozostały plastyczną, miłą pamiątką z naszych zajęć.

2019-11-08 10:00

Bajki pod Słoneczkiem: "Wszystko leci...": 22.10.2019

Tematem październikowego spotkania z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” była piękna pora roku - złota polska jesień. Naszych miłych słuchaczy ze Żłobka Miejskiego w jesienny nastrój wprowadziliśmy wierszami z książek „Antologia literatury dla najmłodszych” Anny Ożyńskiej-Zborowskiej i „Razem ze słonkiem. Złota jesień”. Czytaliśmy wiersze „Kasztany” i „Jarzębina” Hanny Ożogowskiej, „Jesienią” Lucyny Krzemienieckiej, „Kasztany” Ewy Szelburg-Zarembiny, „Muchomór” Stefanii Szuchowej oraz „Wszystko leci…” Marii Kownackiej. Uwieńczeniem zajęć było wyklejenie muchomorka, który jest pięknym grzybkiem, ale oczywiście niejadalnym. Na zakończenie bawiliśmy się przy muzyce „Piosenki dla dzieci na różne okazje” oraz w znane zabawy „Kółko graniaste” i „Baloniku mój malutki”.

2019-11-07 13:51


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki