Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bajki pod Słoneczkiem: "Przyjście lata": 21.06.2022

W Żłobku Miejskim „Słoneczko” w Chojnowie 21 czerwca Tygryski powitały pierwszy dzień lata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wierszy nawiązujących do tej pory roku - utwory „Przyjście lata” Jana Brzechwy, „Babki z piasku” Agnieszki Frączek i „Tato, już lato!” Anny Wareckiej zachęciły naszych małych czytelników do wyklejenia kolorowej letniej łąki. A potem wyruszyliśmy na wymarzone wakacje pociągiem przez góry, lasy i prosto nad morze. Na zakończenie pożegnaliśmy się ulubioną zabawą „Baloniku nasz malutki”, życzyliśmy sobie miłego wypoczynku i zaprosiliśmy dzieci oraz ich rodziców do odwiedzania naszej biblioteki.

2022-06-27 15:51

Wzorowy Czytelnik 2022: 15.06.2022

15 czerwca br. w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej odbyła się uroczystość przyznania tytułu Wzorowego Czytelnika. W roku 2022 tytuł ten otrzymało 25 młodych czytelników z bibliotek publicznych miasta i powiatu legnickiego. Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie reprezentował nasz czytelnik Mateusz Pisarski, uczeń z kl. V b Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas uroczystego spotkania laureaci otrzymali dyplom oraz nagrodę książkową : Rainer Köthe – „Eksperymenty. Księga młodych odkrywców”. Szczególnym upominkiem był pokaz iluzjonisty Michała Sośniaka oraz mini warsztaty kuglarskie.

2022-06-27 15:27

Galeria Młodych: Wystawa "Zatrzymać czas": czerwiec - lipiec 2022

Wystawa „Zatrzymać czas" zorganizowana z okazji 15.lecia Galerii Młodych, prezentująca zdjęcia sześciu chojnowskich fotografików, którzy już kiedyś - w ciągu tych piętnastu lat - pokazywali w bibliotece swoje prace: Marty Kondrackiej, Dariusza Matysa, Kamila Szlegiera, Pawła Wróbla, Rafała Wyciszkiewicza i Krzysztofa Wyskockiego. 9 czerwca 2022 r. odbył się wernisaż wystawy „Zatrzymać czas", podczas którego autorzy zdjęć opowiadali o swojej fotograficznej pasji, a także o trudnym wyborze fotografii na tę zbiorową prezentację. Przedstawiliśmy także 15.letnią działalność Galerii Młodych, podziękowaliśmy za wspólne jej tworzenie.

2022-06-20 15:21

Promocja książki Tadeusza Rybczyńskiego "Jak zszedłem na psy": 08.06.2022

„Jak zszedłem na psy” to tytuł książki napisanej przez chojnowianina Tadeusza Rybczyńskiego. Aby ją wydać m.in. zbierał pieniądze w internecie. I tak udało mu się spełnić kolejne marzenie - dlatego, że bardzo chciał. Zadedykował ją psu Karelczykowi, najlepszemu kumplowi, jakiego kiedykolwiek miał… W naszej bibliotece 8 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie promujące tą publikację, ale nie po raz pierwszy spotkaliśmy się z jej autorem – założycielem amatorskiego Klubu Psich Zaprzęgów „Sfora Chojnów”, miłośnikiem górskich wędrówek. Społecznikiem, pomysłodawcą i uczestnikiem akcji charytatywnych, biegaczem i entuzjastą zimowych kąpieli.

2022-06-15 16:33

Pasowanie na Czytelnika 2022: 08.06.2022

Po dwuletniej przerwie 8 czerwca ponownie spotkaliśmy się z chojnowskimi przedszkolakami na uroczystym Pasowaniu na Czytelnika Nasze spotkanie rozpoczął spektakl ”O krasnoludkach i sierotce Marysi” na podstawie książki Marii Konopnickiej, przygotowany przez młodych aktorów ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3, pod kierunkiem Pań Urszuli Bisiorek i Magdaleny Książek. Zaproszeni mali goście z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie, a następnie wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę o kolorowej książce. Trzy krasnale, które na co dzień mieszkają w bibliotece, zaprosiły przedszkolaków do prezentacji swoich wokalnych umiejętności. Jednak głównym punktem całej uroczystości było Przyrzeczenie i Pasowanie. Nadworny kronikarz Koszałek Opałek odczytał tekst przyrzeczenia, dzieci głośno i wyraźnie przyrzekły szanować książki i przychodzić do biblioteki, a następnie każde dziecko po pasowaniu, otrzymało na pamiątkę dyplom i książkę.

2022-06-13 16:29


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki