Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Amicus Librorum 2022

Honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. W tym roku do grona wyróżnionych tym tytułem dołączyły placówki opiekuńczo-wychowawcze z naszego miasta, zgłoszone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie: Żłobek Miejski „Słoneczko”, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 3, Klub Malucha „Skrzat” Przedszkole Niepubliczne i Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepubliczne Przedszkole. Doceniono ich zaangażowanie i pomoc MBP w Chojnowie. Wręczenie „Amicus Librorum" odbyło się 17.11.2022 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Uroczystość połączono ze spotkaniem autorskim z Agnieszką Cubałą i promocją jej kolejnej książki poświęconej historii Powstania Warszawskiego „Artyści‘44". Dyplomy gratulacyjne przekazano m.in. dyrektorom uhonorowanych chojnowskich placówek, a otrzymali je: Lucyna Setla-Bar – dyr. Żłobka Miejskiego, Lucyna Spes – dyr. Przedszkola nr 1, Iwona Faluta-Borys – dyr. Przedszkola nr 3, Alina Francka – dyr. Przedszkola „Skrzat", s. Anna Policht – dyr. Ochronki.

2022-11-28 13:21

Galeria Młodych: Wystawa „Galeria SP4. Kolorem po oczach”: wrzesień - październik 2022

Wystawa „Galeria SP4. Kolorem po oczach” prezentująca plastyczny dorobek Szkoły Podstawowej nr 4 została przygotowana przez Izabelę Giersok - nauczyciela geografii, przyrody i plastyki. Znalazło się na niej 60 prac wykonanych przez ponad czterdziestu autorów z klas 4-7. Prace, jak wskazuje tytuł wystawy, były wyjątkowo kolorowe i świadczące o niemałym talencie dzieci. Uroczyste zakończenie wystawy odbyło się 26.10.2022 r. - z gratulacjami i słodkimi upominkami dla młodych artystów, a także podziękowaniami dla Dyrekcji i Pani Izabeli. Relacje z finisażu, w tym zdjęcia, m.in. na stronach chojnow.eu - promocja.chojnow.eu/?strona=1578 oraz chojnow.pl - chojnow.pl/news/news/view/id/15465

2022-11-25 23:27

Bajki pod Słoneczkiem: "Złodziej liści": 25.10.2022

25 października w piękny jesienny dzień odwiedziliśmy dzieci z grupy Tygryski z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Nasi najmłodsi czytelnicy - na kolejnych zajęciach „Bajki pod Słoneczkiem”- wysłuchali genialnej opowieści „Złodziej liści” Alice Hemming o nieuchronnej zmianie pór roku. Bohaterka opowiadania jest ogromnie zmartwiona. Wczoraj na jej drzewie było mnóstwo liści, a dzisiaj niektórych już brakuje. Kim okaże się tajemniczy złodziej liści? Wiewiórka musi przeprowadzić śledztwo i je odnaleźć. Liście się odnalazły, zleciały na biblioteczną chustę animacyjną, żeby po chwili znowu spaść. Następnie po zebraniu wszystkich liści dzieci z wielkim entuzjazmem wykleiły jesienne słoneczko. A zabawami „Pada, pada deszczyk…” i „Baloniku nasz malutki” zakończyliśmy nasze jesienne spotkanie.

2022-11-04 16:04

Spotkanie z Rafałem Wyciszkiewiczem „Moje wyprawy rowerowe. Wybrzeże, Jura, Pojezierza”: 13.10.2022

13 października br. odbyło się spotkanie z Rafałem Wyciszkiewiczem „Moje wyprawy rowerowe. Wybrzeże, Jura, Pojezierza”. Tym razem chojnowski fotografik, muzyk i miłośnik wypraw rowerowych opowiadał o swoich eskapadach z ostatnich trzech lat, zaprezentował zdjęcia i filmy. W tej profesjonalnej relacji nie zabrakło faktów i ciekawostek dotyczących odwiedzanych miejsc, a także osobistych, wręcz anegdotycznych wspomnień z podróży. Rafał Wyciszkiewicz z przyjemnością odwiedza miejsca związane z historią, militariami oraz byłe plany filmowe. Ma na koncie 12 wypraw rowerowych, podczas których objechał Polskę dookoła. Jak sam powiedział -„Już tylko kilka pustych plam na mapie jest".

2022-10-28 22:14

Bajki pod Słoneczkiem: "Dzień dobry, słońce": 27.09.2022

27 września odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Na zajęciach z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”, tym razem z tematem ‘Dzień dobry, słońce”, zapoznałyśmy dzieci z grupy Tygryski z książeczkami: Meritxell Marti „Dzień dobry”, Eric Carle „Miś patrzy!”, Hektor Dexet „Kto zjadł biedronkę?”, Guido Van Genechten „Odkryj to…”, Anita Bijsterbosch „Wszyscy ziewają”. Tymi sympatycznymi książeczkami chcieliśmy przedstawić dzieciom ciekawe historie i rozbudzić ich wyobraźnię. Maluchy z entuzjazmem odgadywały obrazkowe zagadki. A zwieńczeniem zajęć było wyklejenie uśmiechniętego słoneczka. Nie zabrakło tez piosenki z pokazywaniem „Słoneczko nasze rozchmurz buzię” i zabawy „Baloniku nasz malutki”.

2022-10-03 15:39


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki