Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Młodych 2018
 


- Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": styczeń - luty
Siódma edycja cyklicznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą" to ponad 150 prac autorstwa 44. uczestników Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 oraz Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie. Większość z nich to rękodzieła, ale zaprezentowane zostały także rysunki oraz ceramika. Podczas wernisażu, który odbył się 01.02.2018 r., o powstawaniu i tworzeniu tych dzieł opowiadały: Emilia Zimnowłodzka z ZPS, Anna Marciniszyn z ŚDS nr 2, Alina Żybura z WTZ oraz Aleksandra Łazarewicz z ŚDS nr1.
 

zobacz więcej

- Wystawa Oli Łysiak "¡hOLA! Cuba": marzec
Wystawa fotografii Oli Łysiak przedstawiających życie oraz kulturę mieszkańców Kuby. Pomysł wyjazdu na wyspę zrodził się z fascynacji salsą cubana. Poznając tajniki tańca, muzyki i kultury kubańskiej, Ola zapragnęła pojechać na Kubę. Marzenie kiełkowało ponad 4 lata, aż do 2017 r. Wyspa całkowicie ją pochłonęła i zachwyciła swą różnorodnością. Trasa podróży przebiegała od Santiago de Cuba, Bayamo,Camagüey, Cienfuegos, Trinidad, Varadero, Matanzas, Dolina Viñales, aż do La Havana - stolicy wyspy. Podczas finisażu, który odbył się 23.03.2018 r., mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji i wysłuchania wspomnień z wyprawy. Niespodzianką była degustacja kubańskich specjałów, specjalnie przygotowanych przez Olę.

zobacz więcej
 

- Wystawa Danuty Danielewicz "Poezja i pędzel": kwiecień - maj
Po raz drugi w Galerii Młodych wystawione zostały prace legniczanki Danuty Danielewicz - malarstwo i ceramika. Wernisaż wystawy odbył się 06.04.2018 r. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej dowiedzieliśmy się, jak i kiedy powstają prace plastyczne oraz skąd artystka czerpie swoje inspiracje. Druga część to prezentacja jej debiutanckiego tomiku poetyckiego "Światłocienie", który został wydany w 2017 roku. Wybrane wiersze - pełne barw, emocji, humoru i zachwytu nad światem - czytała Dorota Chopkowicz, działająca m. in. w chojnowskiej grupie teatralnej ANTYKWARIAT.

zobacz więcej

- Wystawa prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 "W krainie kolorów": czerwiec - lipiec
Druga wystawa prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Galerii Młodych. Tym razem zostały zaprezentowane prace uczniów klas siódmych. W roku 2010 na wystawie „Trójka zaprasza" można było obejrzeć prace dzieci z młodszych klas. Na wernisażu, 13.06.2018 r., dyrektor SP 3 Mariusz Szklarz przybliżył zaproszonym gościom historię dwóch szkolnych galerii: „Na Piętrze" i „Świat wyobraźni". Szkolne tradycje plastyczne są bogate, w Galerii Młodych można było pokazać tylko cząstkę talentów, nad którymi czuwają nauczyciele - Grażyna Klucznik i Patrycja Olejnik. Wystawione prace to przede wszystkim próby kubistyczne i impresjonistyczne, bardzo kolorowe, co ma odzwierciedlenie w tytule wystawy.

zobacz więcej

- Wystawa "Wakacyjne podróże po literaturze": sierpień 
Wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci podczas zajęć "Wakacje z Biblioteką".

zobacz więcej 1

zobacz więcej 2

- Wystawa Pawła Wróbla "NATURA": wrzesień - październik 
Już po raz trzeci zdjęcia chojnowianina zostały zaprezentowane w naszej bibliotece. O tym, że jest wyjątkowym obserwatorem otaczającego nas świata mogliśmy się przekonać przy okazji dwóch poprzednich wystaw w 2012 i 2013 roku, na których przedstawił fotografie z wypraw rowerowych i górskich. Wystawa fotograficzna "NATURA" to zdjęcia przede wszystkim roślin i owadów, ukazane w niemal 150 odsłonach. Na wernisażu, który odbył się 14.09.2018 r., autor wystawy opowiadał podczas pokazu multimedialnego o swojej pasji, o pięknie przyrody, zaskakując wszystkich znajomością wielu szczegółów dotyczących życia motyli, ważek czy koników polnych.

zobacz więcej


- Wystawa "Biel i czerwień: kwiaty z polskich łąk i ogrodów": listopad - grudzień 
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla uczniów chojnowskich szkół podstawowych „Biel i czerwień: kwiaty z polskich łąk i ogrodów". W październiku dzieci malowały, wycinały, kleiły - jednym słowem tworzyły biało-czerwone łąki, ogrody i bukiety. Na konkurs wpłynęło 230 prac: ze Szkoły Podstawowej nr 3 - 65, a ze Szkoły Podstawowej nr 4 - 165 prac. 
8 listopada 2018 r., w ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości, w Galerii Młodych odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy „Biel i czerwień: kwiaty z polskich łąk i ogrodów", połączony z ogłoszeniem wyników konkursu i wręczeniem nagród. Przewodnicząca Jury Jadwiga Jędrzejczyk odczytała protokół i pogratulowała laureatom zdobytych miejsc i wyróżnień. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe, zaś zdobywcy pierwszych miejsc dodatkowo otrzymali specjalne nagrody od Burmistrza Miasta Chojnowa. Bardzo licznie zgromadzeni uczniowie wraz z rodzicami i dziadkami mogli podziwiać nagrodzone prace, które zostały zaprezentowane na wystawie. 

zobacz więcej
 


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki