Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Młodych 2017

 

- Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": styczeń - luty
Szósta edycja wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą": ponad 100 prac plastycznych i rękodzielniczych zaprezentowało około 50. autorów z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie i Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. Na wystawie przedstawione zostały także prace Bożeny Rybak, byłej uczestniczki WTZ, z którą biblioteka współpracowała wiele lat. Podczas wernisażu, który odbył się 25.01.2017 r., przedstawiciele placówek opowiedzieli o tym, jak powstawały prace, o nowych pomysłach i technikach. Każdy artysta otrzymał na pamiątkę upominek. Spotkanie było też dobrą okazją do gratulacji i podziękowań - wszystkie instytucje uczestniczące w wystawie otrzymały w grudniu ub. r. tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki" przyznawany przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego.
 

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa Krzysztofa Wyskockiego "W naszych ogrodach": marzec
Wystawa fotograficzna Krzysztofa Wyskockiego. Zaprezentowane zdjęcia przedstawiają ogród czerech pór roku. Otwarcie tej malowniczej wystawy odbyło się 03.03.2017 r. Autor, wieloletni działacz Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Północ"w Chojnowie, przedstawił historię ich powstania i opowiedział o swoich pasjach - fotografowaniu i uprawie roślin. Na wernisażu obecni byli m.in. członkowie zarządu ROD „Północ", były gratulacje i podziękowania. W ubiegłym roku Polski Związek Działkowców obchodził jubileusz 35.lecia, a w tym obchodzony będzie 120.lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce.
 

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa "10 lat Dyskusyjnych Klubów Książki w Chojnowie": kwiecień
W 2007 roku, w ramach ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa „Tu czytamy", w bibliotekach publicznych zaczęły powstawać Dyskusyjne Kluby Książki. Do tego projektu przyłączyła się i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Obecnie działają przy MBP dwa kluby: dla dorosłych - ŁGARZ  oraz młodzieżowy DKK zrzeszający uczniów z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Na wystawie znalazły się zdjęcia i różnego rodzaju pamiątki dokumentujące dziesięcioletnią działalność klubów. Podczas wernisażu, który odbył się 06.04.2017 r.,  zostały także wręczone okolicznościowe upominki długoletnim członkom DKK ŁGARZ oraz szkolnym koordynatorom. Po prezentacji wystawy odbył się pokaz multimedialny przedstawiający dekadę pracy klubów.
 

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa „Commentry – Egelsbach – Mnichovo Hradiště": maj 
W ramach pierwszej edycji Dnia Partnerstwa Miast 19.05.2017 r. odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy „Commentry – Egelsbach – Mnichovo Hradiště". Konkurs plastyczny „Commentry – Egelsbach – Mnichovo Hradiště" - przeprowadzony pod patronatem Burmistrza Miasta Chojnowa - zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Chojnowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich. Na wystawie zaprezentowano prace laureatów konkursu oraz 25. osób, którym przyznano wyróżnienie. Podczas wernisażu ogłoszono wyniki konkursu. Wręczenie nagród odbyło się w tym samym dniu, na uroczystości w MOKSiR.
 

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa "10 lat Galerii Młodych": czerwiec 
Jubileuszowa wystawa „10 lat Galerii Młodych", na której przedstawiono dotychczasowy dorobek działalności Galerii. Podczas wernisażu, który odbył się 9.06.2017 r., w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Agnieszkę Tworzydło, koordynatora GM, zostały pokazane zdjęcia z wszystkich wystaw i działań. Miłym akcentem spotkania były m.in. podziękowania władz miasta oraz niespodzianka legnickiej artystki Danuty Danielewicz – jej wiersz w interpretacji Doroty Chopkowicz. Uczestniczący goście mogli też wysłuchać koncertu w wykonaniu wokalistki jazzowej Mai Kolanoś i pianisty Damiana Zybera. Ich występ „Muzyczne impresje" uświetnił święto Galerii Młodych.
 

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa Juliana Pamuły "Malarstwo": lipiec - sierpień 
Wystawa malarstwa Juliana Pamuły, członka Gildii Artystów Chojnowa. Już po raz drugi zaprezentował się ze swoim dorobkiem twórczym w bibliotece. Tym razem przedstawił około 30 obrazów, które namalował w ostatnim czasie, i których nikomu nie pokazywał. Niemal wszystkie to pejzaże naszego miasta i okolic, głównie chojnowskie mosty i wiadukty, ale także i inne godne zauważenia obiekty, m.in. Baszta Tkaczy ukazana na czterech obrazach, Dom Kata czy Dom Schrama. Podczas wernisażu, który odbył się 28.07.2017 r., artysta opowiadał o swojej pracy, nowych pomysłach, a nawet następnej wystawie w Galerii Młodych.
 

zobacz więcej
 

- Wystawa prac konkursu plastycznego na wykonanie ilustracji "Od bajki do bajki": wrzesień - październik
W ramach projektu „Od bajki do bajki" został przeprowadzony konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji, który zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Chojnowie, Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie, Przedszkole Miejskie nr 3 w Chojnowie. Między czerwcem a sierpniem 2017 r. przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniach autorskich z Melanią Kapelusz, Elizą Piotrowską i Przemysławem Wechterowiczem. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do wybranych bajek tych pisarzy. Na wernisażu, który odbył się 21.09.2017 r., zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody.

zobacz więcej
 

- Wystawa z okazji Jubileuszu 10-lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie: listopad 
Na jubileuszowej wystawie zostało zaprezentowanych ponad 70 prac kilkunastu autorów. Większość z nich to prace indywidualne, przygotowywane na zajęciach w pracowniach. Finisaz wystawy odbył sie 29.11.2017 r. Podczas spotkania o pracowniach ŚDS-u i powstawaniu tych unikalnych dzieł opowiadała terapeutka Danuta Duda, prowadząca zajęcia ceramiczne i ogrodnicze.

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa Wojciecha Drzewickiego "Chile 2017": grudzień 2017 - styczeń 2018
Wernisaż wystawy fotograficznej Wojciecha Drzewickiego zatytułowanej „Chile 2017" odbył się 15.12.2017 r. Wyprawa badawcza w Andy chilijskie śladami Ignacego Domeyki była spełnieniem marzeń autora wystawy, który na spotkaniu w bibliotece w 2014 roku z wielką pasją opowiadał o życiu i działalności tego wielkiego badacza i geologa. Na wernisażu w Domu Schrama, w innej niż zwykle scenerii, ale w świątecznej atmosferze, obejrzeliśmy prezentację, którą przedstawił prof. Henryk Marszałek, kierownik wyprawy - dziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego. Miłym akcentem spotkania była też obecność rodowitego Chilijczyka, a obecnie mieszkańca Chojnowa.

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej
 


 


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki