Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Młodych 2016
 


- Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": styczeń - luty
Jak co roku, już od pięciu lat, nowy sezon w Galerii Młodych rozpoczęliśmy wystawą prac plastycznych uczestników Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy, Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Lilia" i ŚDS w Chojnowie. Na tegorocznej wystawie 51. osób zaprezentowało łącznie 175 prac malarskich i rękodzielniczych. Wernisaż wystawy, który odbył się 20.01.2016 r., zgromadził w Galerii Młodych uczestników wszystkich ośrodków. Początek spotkania uświetniła recytacją swoich wierszy Ewa Paluszczak, uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnowie. Następnie opiekunki: Emilia Zimnowłodzka, Alina Wierzbicka, Anna Radwan i Kinga Burdzy opowiedziały o pracy swoich podopiecznych. Jako podziękowanie wszyscy autorzy prac otrzymali od władz miasta kalendarze, w których zostały zamieszczone prace osób zrzeszonych w Gildii Artystów Chojnowa.
 

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa Danuty Danielewicz "Jesienią malowane": marzec - kwiecień
Wystawa prac legniczanki Danuty Danielewicz, która swoją pasję tworzenia nie ogranicza tylko do malarstwa, ale zajmuje się również ceramiką i poezją. Wernisaż wystawy, który odbył się 11.03.2016 r., rozpoczął się od wiersza Danuty Danielewicz „Śpiew jesieni" w interpretacji Doroty Chopkowicz. A potem były gratulacje, życzenia i kwiaty od licznie przybyłych gości. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali ceramikę i obrazy, a większość z prezentowanych prac została przygotowana specjalnie na tę wystawę.


                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa Kamila Szlegiera "Chojnów inaczej": maj - czerwiec
Wystawa fotograficzna Kamila Szlegiera „Chojnów inaczej" zorganizowana w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Fotografie, wykonane aparatem analogowym – na zapomnianych już kliszach, przeważnie w sepii – podobne  do starych pocztówek. To sprawiło, że niejedna z osób uczestniczących w wernisażu, który odbył się 13.05.2016 r., miała problem z rozpoznaniem tak dobrze znanych miejsc. Podczas spotkania licznie zgromadzeni goście mogli nie tylko podziwiać zaprezentowane, magiczne fotografie. Niespodzianką były albumy ze zdjęciami, na których autor wystawy uwiecznił chojnowskie pejzaże.


                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa "Widziałem, poznałem, pamiętam": lipiec
Wystawa prac plastycznych z międzypokoleniowego konkursu "Widziałem, poznałem, pamiętam". Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej. Konkurs miał na celu upowszechnianie historii Polski i regionu oraz osób zasłużonych dla kraju, od początków państwowości i chrztu Polski w 966 r. do czasów obecnych, rozbudzanie wrażliwości artystycznej i miłości ojczyzny.


zobacz więcej
 

- Wystawa "Wakacje z Biblioteką": sierpień
Wystawa prac plastycznych, które powstały podczas zajęć dla dzieci „Wakacje z Biblioteką". Tematem tych spotkań było „Co warto wiedzieć o krajach, czyli od wieży Eiffla do krakowskiego obwarzanka". Na wystawie zostały zaprezentowane m.in. greckie amfory i maski teatralne, pizze z makaronu, kolorowe chińskie smoki, piramidy.
 

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa Jadwigi Stopy "Skrzydlate i kudłate": wrzesień - październik
Wystawa Jadwigi Stopy, należącej do Gildii Artystów Chojnowa. Autorka skupia się na portretach zwierząt, przede wszystkim ptaków. Pierwszy obraz, który namalowała w 2015 r., to „Niebieska papuga"...i od tego się zaczęło. W ciągu kilkunastu miesięcy powstało około 30 prac zaprezentowanych na wystawie. Wernisaż, który odbył się 16.09.2016 r., był okazją do miłego spotkania przyjaciół i znajomych artystki, a także osób zainteresowanych malarstwem. Atrakcją wieczoru był mini konkurs na tytuł jednej niepodpisanej pracy. Z kilkunastu barwnych propozycji autorka wybrała jedną - „Razem cieplej".
 

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa "Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie prezentują: WYWALCZONA NIEPODLEGŁOŚĆ": listopad
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zorganizował już po raz szósty Tydzień Patriotyzmu. MBP również włączyła się w te obchody. W dniu 7.11.2016 r. w Galerii Młodych odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych pt. "Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie prezentują: WYWALCZONA NIEPODLEGŁOŚĆ". W wernisażu uczestniczyła m.in. młodzież z Gimnazjum nr 2 i PZS. Ważnym akcentem spotkania było przedstawienie przez uczennice - Martę Uhrynowską i Aleksandrę Szymczak - historycznych faktów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Wystawa i wernisaż został przygotowany pod kierunkiem nauczyciela Agnieszki Rybczyńskiej.
                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa Jarosława Mirosławskiego "Kirgistan 2016": grudzień
Już po raz drugi gościliśmy w bibliotece podróżnika Jarosława Mirosławskiego. Ważną częścią spotkania było otwarcie wystawy fotograficznej jego autorstwa „Kirgistan 2016". Dzięki niezwykle interesującemu wykładowi, połączonemu z pokazem multimedialnym, mieliśmy okazję bliżej poznać Kirgistan i życie mieszkańców tego azjatyckiego kraju.
                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej
 


 


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki