Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Młodych 2014
 


- Wystawa " Malujemy samodzielnie i z pomocą": styczeń - luty 
Nowy sezon wystawienniczy w naszej Galerii Młodych rozpoczęliśmy już po raz trzeci wystawą „Malujemy samodzielnie i z pomocą". Tym razem zaprezentowali się wychowankowie Zespołu Placówek Specjalnych z Legnicy, a także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Chojnowa. Ponadto na wystawie znalazły się indywidualne prace chojnowianek: Bożeny Rybak i Ireny Czachor - stałych bywalczyń biblioteki, których rysunki i robótki ręczne wystawialiśmy już u nas kilkakrotnie. Podczas otwarcia wystawy, 15.01.2014 r., o twórczości swoich podopiecznych opowiadały opiekunki: inicjatorka tego przedsięwzięcia Agnieszka Marczak - Mandosik z ZPS oraz Agnieszka Myszograj z WTZ i Marta Krawczyk z ŚDS.

zobacz więcej

- Wystawa "Barwy folkloru": marzec - kwiecień 
Druga wystawa Kamili Wiśniewskiej, chojnowianki, absolwentki germanistyki i pedagogiki. Pierwszą ekspozycję jej rysunków, jeszcze jako uczennicy Liceum Ogólnokształcącego, laureatki konkursów plastycznych, zorganizowaliśmy w 2008 r. Na obecnej wystawie zatytułowanej „Barwy folkloru" zaprezentowała obrazy - portrety i naturę - oraz przedmioty użytkowe nawiązujące do kultury ludowej. Na wernisażu, który odbył się 14.03.2014 r., artystka m.in. opowiedziała o swoich twórczych inspiracjach.

zobacz więcej

 

- Wystawa „W stronę Syjamu – relacja z podróży do Tajlandii": maj - czerwiec
Wystawa fotograficzna trójki podróżników: chojnowianina Wojciecha Drzewickiego i jego przyjaciół - Anny Jezierskiej i Michała Derenia. Zaprezentowane zdjęcia to wspomnienie z ich miesięcznego pobytu w Indochinach. Podczas wernisażu, 09.05.2014 r., Wojciech Drzewicki, niestrudzony globtroter a zarazem wielki miłośnik przyrody, opowiadał - z pokazem zdjęć - o tej dalekiej azjatyckiej wyprawie.


                                                                                                                                                                                                     zobacz więcej
 

- Wystawa „Partnerstwo i współpraca miast 2013-2014: Chojnów – Egelsbach – Commentry – Gӧrlitz": lipiec
 Wystawa fotograficzna „Partnerstwo i współpraca miast 2013-2014: Chojnów – Egelsbach – Commentry – Gӧrlitz", zorganizowana wspólnie z Chojnowskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Miast Partnerskich - 04.07.2014 r. Przedstawione na niej zostały zdjęcia z wyjazdów mieszkańców realizowanych w ostatnich latach w ramach międzynarodowej współpracy Chojnowa: polsko-francuskiej i polsko-niemieckiej. Wernisaż, który odbył sie 04.07.2014 r., prowadziła Elżbieta Kłapcińska, przewodnicząca ChSPMP. Gościliśmy na nim m.in. reprezentację ze Stowarzyszenia „Frauen auf dem Weg nach Europa" z Gӧrlitz. Jest to trzecia wystawa przygotowana w Galerii Młodych przez ChSPMP.

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej
- Wystawa "Malarstwo Juliana Pamuły": sierpień - wrzesień
Wystawa malarstwa Juliana Pamuły, twórcy działającego w Gildii Artystów Chojnowa. Na wystawie zaprezentował około 40 obrazów, których tematem jest głównie pejzaż i martwa natura. Podczas wernisażu, 22.08.2014 r., opowiedział o początkach swojej malarskiej pasji i potrzebie tworzenia. Artysta brał udział w kilku plenerach i wystawach, ostatnio - w IX Przeglądzie Chojnowskiej Plastyki.


                                                                                                                                                                                                    zobacz więcej
- Wystawa "Moje miejsce na ziemi": październik - listopad
Już po raz drugi gościliśmy w Galerii Młodych Dariusza Matysa, fotografika i muzyka. Ta ekspozycja, podobnie jak poprzednia z 2011 roku, pokazywała różnorodne tematy, którymi zajmuje się artysta. Zaprezentował na niej ponad 170 zdjęć przedstawiających m.in. chojnowskie krajobrazy, zabytki i nowe inwestycje. Na wernisażu, który odbył się 10.10.2014 r., nasz gość opowiadał o swojej pasji, warsztacie pracy. Niespodzianką był wykonany przez niego minirecital poezji śpiewanej, wspaniale ilustrujący tytuł wystawy -" Moje miejsce na Ziemi". 
                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej

- Wystawa "IV Konkurs Różańcowy": październik
Wystawa prac IV Konkursu Różańcowego „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie". Różańce wykonali uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta i gminy Chojnów oraz innych okolicznych miejscowości. Konkurs zorganizował ks. Jarosław Górecki z chojnowskiej parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. 

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej
- Wystawa "Iran": grudzień 
Wystawa fotograficzna Wojciecha Drzewickiego przygotowana na spotkanie, które odbyło się 28.11.2014 r. Tym razem chojnowski podróżnik zabrał nas na wyprawę po Iranie - w orientalny świat meczetów, dywanów i przypraw. Na spotkaniu, oprócz wysłuchania opowieści o Iranie, można było również obejrzeć zdjęcia i pamiątki przywiezione z wyprawy, a także poznać podróżniczych przyjaciół Wojciecha Drzewickiego: Renatę Hildebrandt i Mateusza Meserszmita.

                                                                                                                                                                                                   zobacz więcej                                                                                          
 


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki