Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Młodych 2022

- Wystawa fotograficzna Wojciecha Drzewickiego „Meksyk – w krainie piasku i kaktusów": luty - 15 marca                

Autor zdjęć, adiunkt Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego i zarazem niestrudzony podróżnik, niejeden raz gościł już u nas w bibliotece. Dwa lata temu, także w lutym, rozpoczął swoją opowieść o Meksyku – krainie Majów. A po ostatniej podróży, a właściwie wyjeździe dydaktycznym ze studentami w listopadzie 2021 roku, na wystawie obejrzeć można fotografie z innych miejsc tego wielkiego kraju. Spotkanie z dr Drzewickim, które odbyło się 11.03.2022 r., stanowiło zakończenie wystawy.

zobacz więcej

- Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień                                                                                

W tym roku już po raz jedenasty w naszej Galerii Młodych wystawialiśmy prace uczestników chojnowskich Środowiskowych Domów Samopomocy nr 1 i nr 2, Warsztatu Terapii Zajęciowej i uczniów legnickiego Zespołu Placówek Specjalnych. Na wystawie, która trwała od połowy marca do końca kwietnia 2022 roku, zaprezentowanych zostało ponad 150 rękodzielniczych i malarskich prac wykonanych przez 53. autorów. Były też prace zbiorowe, przede wszystkim uczniów ZPS w Legnicy. Hol naszej biblioteki przez okres trwania wystawy był przepięknie ozdobiony kolorowymi dziełami, a tematem tegorocznej wystawy był świat przyrody. W dniach 27 i 28 kwietnia spotkaliśmy się w bibliotece na uroczystym zakończeniu wystawy. Chcieliśmy także podziękować za zaangażowanie i kreatywność. Każdego roku prace są bowiem coraz bardziej pomysłowe i piękniejsze. Nasze spotkania odbyły się w poszczególnych grupach - 27 kwietnia przybyli do nas uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy i uczestnicy ŚDS nr 2 , a 28 kwietnia – uczestnicy ŚDS nr1 i WTZ w Chojnowie. Po wspólnym obejrzeniu wystawy podziękowaliśmy opiekunom grup i indywidualnie - autorom prac. Spotkania zakończyły grupowe zdjęcia i zapewnienia wykonania jeszcze piękniejszych prac w przyszłym roku

zobacz więcej

Wystawa fotograficzna Marty Kondrackiej "Cztery pory roku na dolnośląskich szlakach Jakubowych": maj 

W 2004 roku rozpoczęto w Polsce wytyczanie pierwszych odcinków Drogi św. Jakuba, jako części europejskiej sieci Camino de Santiago. Dziś, w naszym kraju, to już ok. 6000 kilometrów szlaków oznakowanych symbolem muszli. W ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprezentowaliśmy wystawę fotograficzną Marty Kondrackiej „Cztery pory roku na dolnośląskich szlakach Jakubowych". Na zdjęciach autorka pokazała nam swoją Dolnośląską Drogę św. Jakuba – poprzez niezwykle subtelne piękno pobudzające do refleksji. To jej trzecia wystawa w naszej bibliotece, w 2010 roku prezentowała „Dolny Śląsk w obiektywie", a pięć lat później fotograficzne wspomnienia z różnych miejsc - „W drodze..".

zobacz więcej

 


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki