Katalog on-line

Zasady funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie


Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach. Ze względu na ograniczenie transmisji koronawirusa, konieczne jest wprowadzenie takich zasad świadczenia usług bibliotecznych, by zarówno Czytelnicy, jak i pracownicy Biblioteki mieli poczucie bezpieczeństwa.

Działalność MBP jest ograniczona do podstawowych usług - wypożyczania zbiorów bibliotecznych i przyjmowania zwracanych zbiorów. Zaleca się wcześniejsze zamówienia zbiorów bibliotecznych. Nieczynne są czytelnie, w tym stanowiska komputerowe. 


GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI


Wypożyczalnia Działu dla Dzieci i Młodzieży, Wypożyczalnia Działu dla Dorosłych:

- poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10.00 - 17.00

- środa, sobota: nieczynna


WEJŚCIE
Do siedziby Biblioteki mogą jednorazowo wejść tylko 2 osoby: 1 osoba do Działu dla Dorosłych i 1 osoba do Działu dla Dzieci i Młodzieży (dzieci do lat 7 mogą wejść z opiekunem).

Każdy wchodzący musi mieć maseczkę ochronną.Osób bez maseczek nie obsługujemy (ta zasada nie dotyczy dzieci do lat 4).

Każdy przed wejściem do holu Biblioteki jest proszony o zdezynfekowanie rąk.

STANOWISKA W HOLU

W holu, przed wejściem do działów, są ustawione stanowiska, w których bibliotekarze obsługują Czytelników. Nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Obowiązuje zasada zachowania bezpiecznego dystansu (min. 1,5 m) od innych osób.


ZAMÓWIENIA

Zamawiać zbiory można:


1. Telefonicznie, w dniach: poniedziałek - piątek (z wyjątkiem środy) w godz.10.00 - 17.00, tel. 76 818 83 46

2. Elektronicznie poprzez:

- katalog on-line zamieszczony na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka.chojnow.eu

- e-mail: Dział dla Dzieci i Młodzieży - mbpchojnow.dzieci@gmail.com

              Dział dla Dorosłych - mbpchojnow.dorosli@gmail.com


E-BOOKI

Czytelnikom naszej Biblioteki udostępniamy bezpłatny dostęp do e-booków w Legimi oraz IBUK Libra. Kody dostępu do e-booków w Legimi oraz IBUK Libra można otrzymać drogą mailową. Aby otrzymać kod należy wysłać maila na adres: biblioteka.chojnow@gmail.com

W treści maila należy podać swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. W przypadku czytelnika niepełnoletniego mail wysyła rodzic/opiekun prawny i podaje dane czytelnika niepełnoletniego (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej.


KWARANTANNA ZWRÓCONYCH ZBIORÓW
Zbiory zwracane przez Czytelnika są poddawane 7-dniowej kwarantannie, a dopiero po tym okresie usuwane z jego konta.


PRZEDŁUŻENIE TERMINU ZWROTU ZBIORÓW

Termin zwrotu zbiorów, które powinny być zwrócone w okresie zamknięcia Biblioteki z powodu koronawirusa (7-29.11.2020 r.), jest przedłużony do 31 stycznia 2021 r.


Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem i promocja książki "Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji": 23 czerwca, godz.17.00, Dom Schrama (więcej informacji w zakładce Aktualności) *** Wystawa "Dokumenty Życia Społecznego ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie": maj- czerwiec 2021

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki