Katalog on-line

(szerokość: 190 / wysokość: 189)

Warsztaty plastyczne "Wakacyjne rolkowanie"


Lokomotywa z rolek


Tegoroczne wakacje są zupełnie inne niż zawsze. Nie możemy się spotkać na zajęciach w bibliotece, ale możemy się wspólnie pobawić plastycznie podczas naszej akcji „Wakacje z Biblioteką on -line", skierowanej do uczniów z chojnowskich szkół podstawowych w wieku 7-12 lat. Na warsztatach plastycznych „Wakacyjne rolkowanie" przez cztery tygodnie, w czwartki, będziemy zachęcać was - kochane dzieci - do twórczego działania.
Wykorzystamy do tego materiały dostępne dla każdego, ale liczymy też po cichu na was. I wasze uczestnictwo w wystawie prac, które wykonacie na podstawie tych zajęć. Wśród uczestników wystawy rozlosujemy nagrody niespodzianki. Informacje dotyczące uczestnictwa w wystawie:

Do naszych warsztatów potrzebne są: zręczne ręce, dobry humor, wolny czas i głowa pełna pomysłów.


W tym tygodniu już po raz trzeci spotykamy się na wakacyjnych zajęciach plastycznych i bawimy się, i tworzymy z materiałów ogólnie dostępnych, jakimi są papierowe rolki. Dzisiejsza propozycja to lokomotywa, a właściwie cały pociąg. Jeżeli ta zabawa wam się spodoba, to tak naprawdę pociąg może mieć nieograniczoną ilość wagoników.


                                                  (szerokość: 375 / wysokość: 281)


Potrzebne materiały - oczywiście rolki, kolorowy papier, klej, nożyczki, ołówek z cyrklem, a także kawałek wstążki lub taśmy do połączenia wagoników i lokomotywy.


                                                  (szerokość: 375 / wysokość: 281)


Aby wykonać lokomotywę, rolkę oklejamy kolorowym papierem. Rysujemy pięć kółek - jedno żeby przykryć komin i cztery, żeby lokomotywa jeździła:) Wycinamy je i przyklejamy do wcześniej wyciętego paska papierowego, który następnie sklejamy z rolką. Kominy lokomotywy wykonujemy przez przecięcie rolki i sklejenie. Żeby łatwiej nam było umieścić je na rolce, oba kominy - mały i duży - naklejamy na pasek papieru i tak sklejamy z rolką. Lokomotywa gotowa!

Ach! Jeszcze nie.... Jeszcze potrzebne jest jedno papierowe kółeczko, żeby zamknąć przód naszej lokomotywy i kwadracik do zamknięcia dużego komina.


                                                 (szerokość: 375 / wysokość: 281)


(szerokość: 375 / wysokość: 281)


                                                  (szerokość: 375 / wysokość: 281) 


A wagoniki ?… to już chyba prosta sprawa: oklejamy rolkę kolorowym papierem i doklejamy kółka na papierowym paseczku. Im więcej kolorów użyjemy, tym piękniejszy będzie nasz pociąg.


(szerokość: 375 / wysokość: 281)


                                                   (szerokość: 375 / wysokość: 281)


Możemy jeszcze zrobić drzewka z rolki pomalowanej na brązowo i zielonego kartonu, z którego wycinamy koronę drzewa. Po nacięciu rolki wkładamy koronę i mamy piękne drzewo.


                                                  (szerokość: 375 / wysokość: 281)


Lokomotywę i wagoniki łączymy wstążką, przyklejając ją wewnątrz rolek.


Życzymy miłego rolkowania... i uważajcie, żeby wam pociąg nie odjechał :))

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach.

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki