Katalog on-line

Wakacje z Internetem - dla dorosłych i dla dzieci

 

Podróże z Internetem

 

1 sierpnia 2012 r. odbyły się kolejne zajęcia dla dorosłych uczestników cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego". Tym razem prowadzący zajęcia, informatyk Arkadiusz Rybczyński, omówił podstawowe zagadnienia związane z tematem „Podróże z Internetem": planowanie podróży w Internecie, podróżowanie w Internecie oraz podróżowanie z Internetem. Uczestnicy spotkania m.in. dowiedzieli się, jak wybrać trasę, biuro podróży, zarezerwować noclegi, kupić bilety kolejowe i lotnicze. Bardzo zainteresowali się wirtualnym zwiedzaniem świata, korzystając z takich możliwości jak np. Google Street View, Google Earth, Google Sky, Google Art Project. Zajęcia „Podróże z Internetem" realizowane były w ramach programu „Akademia Orange dla bibliotek".

 

Sieciaki na wakacjach: bezpiecznie w sieci dla dzieci

 

Następnego dnia, 2 sierpnia, młodsi czytelnicy uczestniczyli w pikniku „Sieciaki na wakacjach". Jest to akcja organizowana przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange od 2006 roku, a mająca na celu edukację dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania w Internecie. Polega ona na zorganizowaniu pikniku edukacyjnego, w trakcie którego dzieci poprzez zabawę uczą się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. W tym roku do akcji włączyła się również nasza biblioteka. W zabawie uczestniczyły dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Piknik składał się z trzech stanowisk: 

- Sieciokina - w którym dzieci obejrzały kreskówki na temat bezpieczeństwa w sieci,                                                                

- Megacentrum Zabezpieczeń - gdzie można było pograć w edukacyjne gry komputerowe serwisu Sieciaki.pl,                   

- oraz Sieciakowej Strefy Rozrywki - gdzie dzieci kolorowały rysunki, rozwiązywały zagadki, rebusy i quizy dotyczące radzenia sobie z zagrożeniami w sieci.                                                                                                                                        

Na zakończenie dwugodzinnej zabawy uczestnicy pikniku otrzymali pamiątkowe dyplomy, sieciakowe gadżety i słodycze.

 

zobacz więcej

 

Biblioteka nieczynna do dnia 19 kwietnia 2020 r.*** 

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki