Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Dział dla Dzieci i Młodzieży:

 

Zuzanna Orlińska - „Matka Polka"

Matka Polka nie jest typową matką Polką. Zwykła matka nie pojedynkuje się przecież z piratami, nie leży jej na sercu ciężki los potwora, nie trzyma w piwnicy egipskiego sarkofagu. A matka Polka - owszem. Tam, gdzie się pojawia, dzieją się rzeczy dziwne i ciekawe.

Dział dla Dorosłych:

 

Zachęcamy do przeczytania książek Krzysztofa Koziołka, głównego przedstawiciela nurtu kryminału skandynawskiego w Polsce, którego w grudniu gościliśmy na spotkaniu autorskim w Chojnowie. Posiadamy w naszych zbiorach powieści: „Droga bez powrotu", „Święta tajemnica", "Miecz zdrady", „Premier musi zginąć", „Trzy dni Sokoła".

zobacz więcej

 

Wojciech Mann, Krzysztof Materna - „ Podróże małe i duże czyli jak zostaliśmy światowcami"

Podwójna dawka humoru - najzabawniejsze podróże Manna i Materny. Prywatne wspomnienia duetu, który stworzył niezapomniane programy, m.in. MdM, Za chwilę dalszy ciąg programu i M kwadrat. Absurdy PRL-u oraz niewiarygodne historie, które choć prawdziwe, brzmią jak wymyślone przez satyryka. Opowieści z czasów, gdy podróż „Stefanem Batorym" otwierała bramy wielkiego świata.

 

Teresa i Władysław Tatarkiewiczowie - „Wspomnienia"

Wspomnienia to obraz zdarzeń, przeżyć z przeszłości Teresy i Władysława Tatarkiewiczów, spisane przez nich mniej więcej w tym samym czasie, które biegną równolegle, uzupełniając się wzajem. Profesor Władysław Tatarkiewicz, filozof , historyk filozofii, estetyk i etyk, a także historyk sztuki, zapisał się w historii polskiej jako autor m.in. Historii filozofii, cenionej także przez młode pokolenie. Jego żona, Teresa z Potworowskich, pochodziła z Kujaw ze średniej, ziemiańskiej szlachty podlaskiej. Jak pisze Władysław Tatarkiewicz: „Żona moja nie była w pisarstwie dyletantką, dużo tłumaczyła, a także pisała historyczno-literackie prace o dawnych tłumaczach i tłumaczeniach w Polsce". W obecnym wydaniu Wspomnień publikowany jest fragment dziennika Jakuba Tatarkiewicza, dziadka Władysława, znanego rzeźbiarza, ucznia Bertela Thorvaldsena.


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki