Katalog on-line

Dział dla Dzieci i Młodzieży:

 

 

SERIA  "To, co najbardziej lubię..." opiera się na codziennych doświadczeniach kilkulatka:

 

Trace Moroney - "To, co najbardziej lubię... w sobie samym"

Jest tyle rzeczy, które dziecku mogą się podobać w nim samym: od paluszków przez uśmiech po marzenia o dorosłości...

Nigdy nie zapominajmy o tym, by umacniać w dziecku poczucie własnej wartości, by mu podpowiadać, w czym jest dobre i co może robić jeszcze lepiej. Zawarte na końcu książki "Wskazówki dla Rodziców i Opiekunów" podpowiedzą nam, jak możemy wspomagać zrównoważony rozwój osobowości malucha.

 

 

Trace Moroney - "To, co najbardziej lubię... w przedszkolu"

Jest tyle rzeczy, które dziecko może lubić w przedszkolu: koledzy, panie nauczycielki, wspólne zabawy i nauka nowych rzeczy...

Poświęcając dzieciom czas, rozmawiając z nimi o tym, co działo się w przedszkolu, pomagamy im budować poczucie własnej wartości. Zawarte na końcu książki "Wskazówki dla Rodziców i Opiekunów" podpowiedzą nam, jak możemy wspierać dziecko chodzące do przedszkola.

 

 

Trace Moroney - "To, co najbardziej lubię... gdy idę spać"

Jest tyle rzeczy, które dziecko może lubić w wieczornym rytuale: kąpiel, wspólne czytanie, rozmowy, marzenia przed snem...

Gdy uczestniczymy w wieczornym rytuale układania się do snu, mamy wspaniałą okazję do umocnienia bliskich więzi łączących nas z dzieckiem. Zawarte na końcu książki "Wskazówki dla Rodziców i Opiekunów" podpowiedzą nam, jak najlepiej wykorzystać tę powtarzającą się co wieczór okazję.

 

 

Dział dla Dorosłych:

 

Romuald M.Sołdek, Piotr Napierała - "Zamki i pałace Dolnego Śląska". t.1/2

 

Romuald Maciej Sołdek zajmuje się głównie fotografią krajoznawczą, architekturą, fotografią przemysłową i lotniczą.
W ostatnich latach swoje prace prezentował w autorskich albumach fotograficznych, m.in. "Pałac Prezydencki w Warszawie", "Dolny Śląsk w fotografii lotniczej", "Szlak Cysterski na Dolnym Śląsku".
Prezentowany album jest plonem dwóch lat pracy.

Piotr Napierała opublikował kilkadziesiąt artykułów i kilka książek poświęconych konserwacji i ochronie zabytków, m.in. "Zamek Kliczków - historia i współczesność", "Pałac Paulinum", "Pałac w Wojanowie" oraz wspólnie z Wojciechem Kapałczyńskim "Zamki pałace i dwory Kotliny Jeleniogórskiej".

  Od 21 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników *** 

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki