Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Młodych 2012

 

- Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": styczeń - luty 2012

Wystawa prac plastycznych wychowanków Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. Zaprezentowano na niej 70 prac wykonanych przez 15. autorów. Na wernisażu wystawy, który odbył się 11.01.2012 r., gościliśmy m.in. Agnieszkę Marczak - inicjatorkę wystawy, autorów prac oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chojnowie i grupę ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrowicach.

zobacz więcej

- Wystawa "Czwórka z Korczakiem": marzec - kwiecień 2012

Wystawa prac plastycznych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 wykonanych na podstawie życia i twórczości Janusza Korczaka, patrona szkoły. Podczas otwarcia wystawy, które odbyło się 19.03.2012 r., Elżbieta Borysewicz - dyrektor szkoły - m.in. przedstawiła działania podjęte w ramach ogólnopolskich obchodów Roku Korczakowskiego, w które aktywnie włączyła się również chojnowska czwórka.

zobacz więcej

- Wystawa "Świat rękodzieła Magdy i Marty": maj 2012

Wystawa prac rękodzielniczych chojnowianek - Magdy i Marty Kociuba.

zobacz więcej

- Jubileusz Galerii Młodych: 6.06.2012

6.06.2012 odbyło się spotkanie podsumowujące pięcioletni dorobek Galerii Młodych. Rozpoczęło się od występu zespołu gitarowego działającego przy Gimnazjum nr 1 w Chojnowie pod kierunkiem Tomasza Susmęda. Potem otworzyliśmy wystawę fotograficzną „5 lat Galerii Młodych" oraz podziękowaliśmy za współpracę w zakresie prowadzenia edukacji plastycznej - m.in. autorom wystaw, a także bibliotekom, szkołom, organizacjom i stowarzyszeniom. Z okazji jubileuszu wydaliśmy folder „5 lat Galerii Młodych" opracowany przez Agnieszkę Tworzydło - koordynatora Galerii.

zobacz więcej

- Wystawa "Partnerskie wizyty: Chojnów 2011 i Egelsbach 2012": lipiec - sierpień 2012

Wystawa fotograficzna „Partnerskie wizyty: Chojnów 2011 i Egelsbach 2012" przedstawiająca wzajemne odwiedziny chojnowian i egelsbachczyków zorganizowane przez Chojnowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich oraz Fӧrderverein Städtepartnerschaft Egelsbach. Wernisaż wystawy odbył się 6.07.2012 r. Uczestniczyli w nim m.in. Rudi Moritz - były burmistrz Egelsbach, członkowie Fӧrderverein Städtepartnerschaft Egelsbach: przewodniczący Horst Miltenberger oraz Hanni i Hans Jürgen Engelhardt, a także członkowie Chojnowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich .

zobacz więcej

- Wystawa "I Chojnowski Festiwal Chórów Młodzieżowych": sierpień 2012

Wystawa fotograficzna „I Chojnowski Festiwal Chórów Młodzieżowych".                      

16.06.2012 r. odbył się, po raz pierwszy w Chojnowie, Festiwal Chórów Młodzieżowych „Skora Song". Wzięło w nim udział 180. chórzystów z różnych miast województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Organizatorzy Festiwalu: Stowarzyszenie Pomocy Uczniom PZS w Chojnowie „Wsparcie", Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie, Starostwo Powiatowe w Legnicy, Parafia rzymsko-katolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Chojnowie, Urząd Miasta Chojnów, Urząd Gminy Chojnów.

zobacz więcej

- Wystawa "Wyprawy rowerowe Pawła Wróbla": wrzesień-październik 2012

Wystawa fotograficzna „Wyprawy rowerowe Pawła Wróbla" została włączona do programu „Rok Turystyki Rowerowej" - przedsięwzięcia realizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Autor zdjęć, chojnowianin, jest pasjonatem podróżowania na rowerze. Przejechał na nim trasy o łącznej długości ponad 80 000 kilometrów, a więc dwa razy okrążył kulę ziemską. Otwarcie wystawy odbyło się 7 września. Podczas wernisażu Paweł Wróbel przedstawił prezentację multimedialną i barwnie opowiedział o swoich turystycznych wyprawach oraz osiągnięciach, mi.n. uczestnicząc w latach 2010 – 2012 w „Diallo UpHill Race Śnieżka" trzykrotnie wjechał rowerem na najwyższy szczyt w Karkonoszach.

zobacz więcej

 - Wystawa "Mój własny różaniec - moja pomoc w modlitwie": październik 2012

Wystawa prac II Konkursu Różańcowego „Mój własny różaniec - moja pomoc w modlitwie". Konkurs, zorganizowany przez ks. Jarosława Góreckiego z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie,  skierowany był do uczniów miasta i gminy Chojnów oraz gmin ościennych: Zagrodno, Miłkowice, Chocianów, Gromadka.

Finał II Konkursu Różańcowego odbył się 17 października w Domu Schrama i w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.

zobacz więcej

- Wystawa "Chwytaj wiosło": listopad-grudzień 2012

Wystawa fotograficzna "Chwytaj wiosło" przygotowana przez Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie. Zostały na niej zaprezentowane zdjęcia z dwóch spływów kajakowych na Skorze na trasie Jadwisin-Chojnów zorganizowane w maju i czerwcu 2012 r. Wernisaż wystawy odbył się 16.11.2012 r.

zobacz więcej

- Wystawa "Mój bajkowy ambasador recyklingu": grudzień 2012

Wystawa prac plastycznych konkursu "Mój bajkowy ambasador recyklingu" W ramach regionalnej kampanii informacyjno – edukacyjnej pn. „Nowe prawo odpadowe nowy styl życia Dolnoślązaków", w Chojnowie prowadzonej przez Gimnazjum nr 2 pod hasłem „Odpad nie odpad(ł)", został ogłoszony konkurs plastyczny pn. „ Mój bajkowy ambasador recyklingu". Konkurs został poprzedzony warsztatami z zakresu postępowania z odpadami skierowanymi do przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4  w Chojnowie.

zobacz więcej

- "Młodzi Tworzą Sztukę: Natura"
Wspólnie z chojnowskimi szkołami ponadpodstawowymi oraz Urzędem Miejskim, od października do grudnia 2012 roku, realizowaliśmy II edycję programu edukacyjno-kulturalnego „Młodzi Tworzą Sztukę". Tym razem motywem przewodnim naszego plastycznego przedsięwzięcia była natura. 
W październiku odbyły się warsztaty dla młodzieży, które poprowadziła Jadwiga Jędrzejczyk, malarka i instruktor plastyki. Na kilku zajęciach młodzi artyści zapoznali się z zasadami tworzenia dzieła, techniką akwareli i rysunku patykiem i tuszem, malowali pejzaż, martwą naturę i studium drzewa. 
W listopadzie najciekawsze prace zostały zaprezentowane na wystawie "Młodzi Tworzą Sztukę: Natura" w naszej Galerii Młodych. Uczestnicy warsztatów wzięli też udział w wycieczce do Muzeum Narodowego we Wrocławiu i specjalnie przygotowanej dla nich lekcji muzealnej „Natura w sztuce". 
Finałem programu był finisaż wystawy prac warsztatowych, który odbył się 19 grudnia. Podczas tego spotkania m.in. obejrzeliśmy materiały promujące nasz program - prezentację multimedialną przygotowaną przez Gimnazjum nr 1 oraz wybrane filmy nagrane podczas działań plastycznych, które przedstawiła Agnieszka Tworzydło, koordynator Galerii Młodych. 
 

Zapraszamy do obejrzenia strony internetowej dokumentującej całość programu „Młodzi Tworzą Sztukę: Natura", który realizowaliśmy w 2012 roku – www.mts2012.chojnow.eu. Zamieściliśmy na niej informacje, zdjęcia oraz prezentację multimedialną wykonaną przez Gimnazjum nr 1 i relację filmową przygotowaną przez Gimnazjum nr 2.

zobacz więcej
 


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki