Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Młodych 2011

 

- Wystawa "W objęciach obiektywu": styczeń - luty 2011 r.

Wystawa fotograficzna Dariusza Matysa. Otwarcie wystawy połączone z koncertem poezji śpiewanej w wykonaniu Dariusza Matysa odbyło się 14.01.2011 r. Wernisaż zakończył się spontanicznym, wspólnym występem autora wystawy i Roberta Rajkowskiego.

zobacz więcej

 - Wystawa "Śladami historii Dolnego Śląska": marzec 2011 r.

Wystawa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie - przygotowana przez Koło Historyczne Liceum Ogólnokształcącego „Zmienne koleje losu Dolnego Śląska" w ramach projektu „Synergia znaczy więcej". Projekt „Synergia znaczy więcej" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

zobacz więcej

- Wystawa "Odnawialne źródła energii": marzec - kwiecień 2011 r.

Wystawa przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie w ramach realizowanego przez nich projektu "Wiedza o OZE oświetli Twoją szkołę". Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o energetyce przyjaznej środowisku oraz zrównoważonym gospodarowaniu i zarządzaniu energią w szkołach.

zobacz więcej

- Wystawa prac z konkursu na logo programu "Młodzi Tworzą Sztukę": kwiecień - maj 2011 r.

6.04.2011 r. - otwarcie pokonkursowej wystawy prac, na której zaprezentowano wszystkie prace konkursowe oraz wręczono nagródy. Konkurs przeprowadzono w ramach projektu "MŁODZI TWORZĄ SZTUKĘ". Przedsięwzięcie to jest realizowane ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

zobacz więcej

- Warsztaty plastyczne "Człowiek": marzec - kwiecień 2011 r.

Warszaty plastyczne w ramach projektu "MŁODZI  TWORZĄ  SZTUKĘ" zorganizowane z partnerami -  chojnowskimi szkołami ponadpodstawowymi: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowym Zespołem Szkół.

Projekt "MŁODZI  TWORZĄ  SZTUKĘ" jest realizowany ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

zobacz więcej

 - Wystawa "Młodzi Tworzą Sztukę: CZŁOWIEK": czerwiec - lipiec 2011 r.

8 czerwca w Galerii Młodych otworzyliśmy wystawę „Młodzi Tworzą Sztukę: CZŁOWIEK" będącą finałem naszego projektu „MŁODZI TWORZĄ SZTUKĘ" realizowanego wspólnie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Powiatowym Zespołem Szkół oraz Urzędem Miejskim w Chojnowie. Tym projektem rozpoczęliśmy cykliczny, coroczny program edukacyjno-kulturalny wspierający rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży z chojnowskich szkół. W tym roku hasłem przewodnim spajającym przedsięwzięcia o charakterze plastycznym był „Człowiek". Na wystawie znalazło się ponad 70 prac wykonanych przez młodych artystów na warsztatach prowadzonych przez Jadwigę Jędrzejczyk. Podczas wernisażu odbył się pokaz prezentacji multimedialnych oraz strony internetowej projektu - mts.chojnow.eu - przygotowanych przez gimnazjalistów pod kierunkiem informatyków: Dariusza Wołoszyna i Arkadiusza Rybczyńskiego.

Projekt "MŁODZI TWORZĄ SZTUKĘ" był realizowany ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

zobacz więcej

- Wystawa Kacpra Kurzawy "jestem tutaj, ponieważ jestem tutaj": sierpień 2011 r.

Wystawa autorska - wierszy i rysunków - chojnowianina, licealisty Kacpra Kurzawy.

zobacz więcej

 

Finisaż wystawy odbył się 2.09.2011 r.

zobacz więcej

                                                                                                                                                                                      

 - Wystawa "Religie świata w podróżach Macieja Dziuby i Wojciecha Drzewickiego": wrzesień - październik 2011 r.

Wystawa fotograficzna chojnowskich podróżników prezentująca około 140 zdjęć dotyczących kilkunastu religii m.in. katolicyzmu, prawosławia, judaizmu, islamu, buddyzmu. Wernisaż wystawy połączony z prelekcją odbył się 8.09.2011 r.

zobacz więcej

 - Wystawa I Konkursu Różańcowego: październik - listopad 2011 r.

Wystawa prac I Konkursu Różańcowego "Mój własny różaniec - moja pomoc w modlitwie" Miasta i Gminy Chojnów. Finał konkursu - ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy - odbył się 26.10.2011 r. Organizator konkursu: ks. Jarosław Górecki z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

zobacz więcej

 - Wystawa "Indie z północy na południe": listopad - grudzień 2011 r.

Wystawa fotograficzna Katarzyny Karasek, chojnowianki, obecnie mieszkającej we Wrocławiu. Swoje rysunki, pastele i fotografie prezentowała już na IV Przeglądzie Chojnowskiej Plastyki w 2002 r. oraz VIII Przeglądzie Chojnowskiej Plastyki w 2011 r. Wernisaż wystawy połączony z  pokazem multimedialnym odbył się 18.11.2011 r.

zobacz więcej

- Wystawa "Kształty i barwy mojego świata": grudzień 2011 - styczeń 2012

Pokonkursowa wystawa prac V edycji konkursu plastycznego dla młodzieży "Kształty i barwy mojego świata". Podczas finału konkursu, 19 grudnia, ogłoszono wyniki konkursu, wręczono nagrody - dofinansowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - oraz otwarto wystawę. Konkurs został zorganizowany przez MBP w Chojnowie oraz Legnicką Bibliotekę Publiczną i biblioteki publiczne powiatu legnickiego.

zobacz więcej

 - Wystawa "Czym dla mnie jest Ojczyzna?": grudzień 2011 - styczeń 2012

Wystawa prac plastycznych IV edycji międzyszkolnego konkursu „Czym dla mnie jest Ojczyzna?". Konkurs – jak co roku – zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska Chojnowa.

zobacz więcej


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki