Katalog on-line

Dział dla Dzieci i Młodzieży:

 

Rafał Klimczak - „Nudzimisie", „Nudzimisie i przyjaciele", „Nudzimisie i przedszkolaki"

Seria książek o przyjaźni przedszkolaków z sympatycznymi stworkami - Nudzimisiami.  A wszystko zaczęło się pewnego jesiennego popołudnia, kiedy Szymek siedział na środku pokoju i krzyczał, ile sił w gardle: Nudzi mi się!

 

Renata Opala - „Opowieści o czarodziejce Dobrochnie" (seria: Bajki zasypiajki)

Zbiór historii utrzymanych w klimacie starych baśni i niosących ważne przesłanie: nawet najmniejsze dobre uczynki, bezinteresownie rozdawane uśmiechy i miłe słowa mogą sprawić, że dzięki nam ktoś poczuje się szczęśliwy.

 

Dział dla Dorosłych:

 

Richard Marcinko, John Weisman - "Komandos"

Richard Marcinko, twórca SEAL Team Six , pogromców Bin Ladena, to postać kontrowersyjna. Odznaczony najważniejszymi  medalami i orderami za odwagę, a jednocześnie krytykowany za zbyt drastyczne metody. W tej książce zdradza kulisy swojej niezwykłej kariery w służbach specjalnych.

 

Andrzej Stasiuk - „Grochów"

Cztery opowiadania o przemijaniu, o bliskich.

„Kiedyś nas nie będzie. Są ludzie i zdarzenia, które pomagają nam przyzwyczaić się do tej myśli. Bo to w końcu przychodzi. I to tak jakoś szybko i zwyczajnie, jakby zawsze było obok."                                    Andrzej Stasiuk

 

Andrzej Stasiuk - pisarz, poeta, publicysta, eseista, dramaturg.

Laureat m.in. nagrody Fundacji Kultury, Fundacji im. Kościelskich, nagrody im. Arkadego Fiedlera. Kilkakrotnie nominowany do literackiej nagrody Nike - otrzymał ją raz w 2005 r. za "Jadąc do Babadag".

 

Biblioteka nieczynna do dnia 19 kwietnia 2020 r.*** 

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki