Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Na wiejskim podwórku

„Kwoka co się zowie” to temat kolejnych zajęć w Bibliotecznej Akademii Malucha, które odbyły się 27.02.2019 r. Tym razem spotkaliśmy się na wiejskim podwórku - z mamą kwoką i jej dziećmi oraz z tatusiem kogutem, lisem Rudasem i pieskiem Czmychem. Dzieci po obejrzeniu inscenizacji, przygotowanej na podstawie opowiadania „Kwoka co się zowie” Paskala Vedera d’Auria, potrafiły m.in. wymienić jakie zwierzęta możemy zobaczyć na wsi. Bawiliśmy się również w różne zabawy ruchowe, uczyliśmy się piosenki „Miała baba koguta”. Dzieci przy pomocy dorosłych wykonały wspólną, ogromną pracę plastyczną przedstawiającą wiejskie gospodarstwo.

2019-03-06 14:22

Ptasie psoty i zgryzoty

26 lutego 2019 r. spotkaliśmy się w chojnowskim Miejskim Żłobku na zajęciach „Ptasie psoty i zgryzoty” z cyklu Bajki pod Słoneczkiem. Dzieci z grupy Tygryski wysłuchały kilku zabawnych wierszyków o ptaszkach z książki Wandy Chotomskiej „Nasze ptaki” oraz „Ptasie psoty i zgryzoty” z książki Zbigniewa Dmitroca. Wspólnie wzięliśmy udział w zabawie „Dmuchanie piórek” i tańcach połamańcach. Na zakończenie zajęć dzieci wykleiły kolorowymi ptaszkami dwa piękne drzewa.

2019-03-06 13:57

Wystawa Zbigniewa Dudka „LATA MIJAJĄ – KALENDARZE POZOSTAJĄ”

Od połowy lutego do końca marca w Galerii Młodych można oglądać wystawę kalendarzyków listkowych, które prezentuje legniczanin Zbigniew Dudek - kolekcjoner, były nauczyciel historii, ale także miłośnik górskich wycieczek, człowiek niezwykły. Na 16 tablicach i w 2 gablotach znajduje się około tysiąca małych kalendarzy, co stanowi mniej niż 1% jego zbioru. Swój pierwszy kalendarzyk, który zapoczątkował tę pasję, otrzymał od szkolnej koleżanki jeszcze w latach 70 – tych ubiegłego wieku. Pewnie wtedy nie przypuszczał, że jego zbiór powiększy się o następne 174 316 egzemplarzy ze wszystkich krajów świata. Przez 46 lat zbierania kalendarzyków poznał wielu interesujących ludzi, zaprzyjaźnił się z kolekcjonerami z Czech i Niemiec, gdzie corocznie odbywają się spotkania filokalendystów i gdzie zbieracze wymieniają się swoimi zbiorami.

2019-02-27 14:54

Konkurs dla seniorów „Moja ulubiona książka z dzieciństwa: opowieści dolnośląskich seniorów”

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu zaprasza wszystkich seniorów (osoby w wieku 50 lat i więcej) do wzięcia udziału w konkursie na wspomnienia pt. „Moja ulubiona książka z dzieciństwa: opowieści dolnośląskich seniorów”. Prace konkursowe o objętości do 4 stron A4 należy nadsyłać na adres: informacja@wbp.wroc.pl lub Dolnośląska Biblioteka Publiczna Dział Informacji, Rynek 58, 50-116 Wrocław. Termin nadsyłania prac: do 29.03.2019 r. Regulamin konkursu dostępny na: www.wbp.wroc.pl i www.dswsilesiana.blogspot.com ; Projekt Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

2019-02-25 13:01

Konkurs na wiersz „Młody Poeta Dolnego Śląska”

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu zaprasza wszystkich twórców młodych wiekiem i duchem do udziału w konkursie na wiersz o dowolnej tematyce. Prace konkursowe (do trzech utworów) należy nadsyłać na adres: informacja@wbp.wroc.pl lub Dolnośląska Biblioteka Publiczna Rynek 58, 50-116 Wrocław. Termin nadsyłania prac: 29.03.2019 r. Regulamin konkursu dostępny na: www.wbp.wroc.pl i www.dswsilesiana.blogspot.com ; Projekt Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

2019-02-25 12:57


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki