Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Happening z „Przedwiośniem”

Narodowe Czytanie – Stefan Żeromski „Przedwiośnie” rozpoczęliśmy w Chojnowie 8 września happeningiem zapraszającym do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Podczas akcji Elżbieta Izworska i Anna Kopyra z Miejskiej Biblioteki Publicznej, w strojach nawiązujących do epoki tegorocznej lektury, rozdawały w mieście ulotki z programem Narodowego Czytania. Towarzyszył im akordeonista Jarosław Kinkiewicz. Na Targowisku Miejskim przeczytany został też fragment „Przedwiośnia” przedstawiający tytułowego bohatera Cezarego Barykę z czasów pobytu w jego rodzinnym mieście Baku.

2018-10-08 10:29

Biel i czerwień: kwiaty z polskich łąk i ogrodów

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie plastycznym "Biel i czerwień: kwiaty z polskich łąk i ogrodów", zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w Chojnowie. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy przedstawiającej kwiaty z polskich łąk i ogrodów, które występują w przyrodzie w kolorze białym, czerwonym lub biało-czerwonym. Termin składania prac: 26.10.2018 r. Regulamin konkursu:

2018-09-27 21:06

Wyprawki Czytelnicze w prezencie dla Małych Czytelników

Zapraszamy do uczestnictwa w pilotażowym etapie projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanym do trzylatków - dzieci urodzonych w 2015 roku i ich rodziców. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki, a biblioteka jest partnerem tego przedsięwzięcia. Po odwiedzeniu biblioteki Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla...”, Kartę Małego Czytelnika oraz broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Podczas każdej kolejnej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Strona internetowa projektu: www.wielki-człowiek.pl. Szczegółowe informacje - informacja prasowa Instytutu Książki:

2018-09-25 11:05

Warto przeczytać we wrześniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Stephen Bown – „Amundsen. Ostatni wiking”; Zbigniew Herbert – „Utwory rozproszone ( Rekonesans 2)”; Gabriel Michalik – „Danuta Szaflarska. Jej czas”; Remigiusz Mróz – „Hashtag”; Douglas Snith – „Rasputin : wiara, władza i zmierzch dynastii Romanowów”; Natalia Sońska – „Cała przyjemność po mojej stronie”; Tom Wolfe – „Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Thomas Canavan – „Eksperymenty dla ciekawych świata”; Zofia Staniszewska – „Zagadka jaskini”; Roch Urbaniak – „Papiernik czyli skąd się biorą opowieści”; Emma Walden – „Niezwykła więź”; Emma Walden – „Turniej marzeń”; Emma Walden – „Wielki sekret”; Martin Widmark – „Puchar wodza”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2018-09-18 10:54

"Repasaże marzeń" Piotra Misikiewicza

W bibliotece posiadamy niedawno wydany, drugi tomik poetycki Piotra Misikiewicza - „Repasaże marzeń”. Autor należy do Gildii Artystów Chojnowa, jest współzałożycielem zespołów muzycznych „Jubel”, „Sygnał czasu”, „Reputacja” oraz wielkim fanem i popularyzatorem legendarnego zespołu „Republika”. W tomiku znalazły się też wiersze napisane wspólnie z innymi, m.in. lokalnymi twórcami: Danutą Schmeling, Jadwigą Stopą, Ludwiką Suchecką i Aliną Szurą. Książkę udostępniamy w wypożyczalni i czytelni Działu dla Dorosłych - zapraszamy.

2018-09-18 10:26


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki