Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

VII Łgarska Noc Świętojańska: 24.06.2017

Tradycyjnie, przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ odbywa się w Noc Świętojańską. Tym razem było w Zaczarowanym Ogrodzie Eli. Tegorocznym hasło przewodnie to: My Słowianki. I dlatego stroje były wariacją na temat, jak wyglądały dawniej Słowianki. Zabawa zaczęła się, jak zwykle, od uwicia świętojańskich wianków. A potem biesiada i dyskusja na przeróżne tematy, w tym o czerwcowej lekturze i „Spływ Wianków o Północy”.

2017-07-07 15:58

Od bajki do bajki: konkurs pięknego czytania: czerwiec 2017

W ramach projektu „Od bajki do bajki” przeprowadzony został konkurs pięknego czytania, który zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie i Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas III z chojnowskich szkół podstawowych. Teksty do czytania wybrano z bajek Justyny Bednarek, Anny Onichimowskiej i Marcina Pałasza – pisarzy, z którymi w maju 2017 r. odbyły się spotkania autorskie. Konkurs przeprowadzono w 2 etapach: pierwszy przygotowany przez bibliotekę szkolną oraz finał w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

2017-07-07 12:00

Z książką na walizkach 2017: spotkanie z Joanną Zagner-Kołat: 09.06.2017

W ramach XIV edycji projektu „Z książką na walizkach” odbyło się spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner-Kołat. Po zaśpiewaniu znanej „Walizkowej piosenki”, J. Zagner-Kołat opowiadała, w jaki sposób tworzy ilustracje do książek. Dzieci mogły skorzystać z jej wskazówek i pokazać swoje umiejętności plastyczne, a także pomysłowość podczas wspólnego rysowania potworka oraz tworząc własne prace do odczytanego fragmentu z cyklu o Filipku M. Strękowskiej-Zaremby, z ilustracjami J. Zagner-Kołat. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac zgłoszonych do konkursu plastyczno-literackiego „A to historia”.

2017-06-30 16:00

Pasowanie na Czytelnika „Zaczarowanym pociągiem w świat bajki”: 07.06.2017

23. edycja Pasowania na Czytelnika chojnowskich przedszkolaków. Inscenizacją „Zaczarowanym pociągiem w świat bajki” wyruszyliśmy razem z dziećmi ze świetlicy SP 4 do magicznej krainy bajek i bajeczek. Przedstawienie przygotowały nauczycielki Bożena Szarek i Natalia Halikowska. Na tę wyjątkową uroczystość przybyli również z biblioteki Kopciuszek wraz ze swoimi siostrami. Po wspólnym odśpiewaniu piosenki „Mądra rzeka” przedszkolaki ochoczo występowały na scenie oraz odpowiadały na trudne pytania dotyczące biblioteki i książek. Po zdanym egzaminie pojawiła się Dobra Wróżka, która magicznym zaklęciem sprawiła, że dzieci mogły wziąć udział w przyrzeczeniu i pasowaniu na czytelnika. Każde dziecko otrzymało też pamiątkowy dyplom i książeczkę.

2017-06-29 13:58

Od bajki do bajki: spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz: 05.06.2017

W ramach projektu „Od bajki do bajki” odbyło się spotkanie autorskie Melanii Kapelusz z przedszkolakami. Pisarka opowiadała o swoich książkach – „Koty, czyli historie z pewnego podwórka” i „Krasnoludki”. Czytała fragmenty utworów, rozmawiała z dziećmi na temat przedstawionych wydarzeń i bohaterów. Zaprezentowane książki stały się podstawą do dyskusji o tym, czym jest pech, co się z nim kojarzy, czy należy być przesądnym. Jak ważna jest tolerancja, przyjaźń, grupa bliskich osób i czy trzeba pomagać innym. Na spotkaniu była też pogadanka o czytaniu, bibliotece i o książkach. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się co nieco również o „Świerszczyku”, magazynie dla dzieci, w którym Melania Kapelusz pisze pamiętnik tytułowego bohatera. Na koniec pisarka odpowiadała na pytania dzieci. Specjalnym upominkiem dla wszystkich uczestników był „Świerszczyk”.

2017-06-27 16:35


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki