Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Od bajki do bajki: spotkania autorskie z Anną Onichimowską: 26.05.2017

W ramach projektu „Od bajki do bajki” odbyły się spotkania autorskie z Anną Onichimowską, w których uczestniczyli uczniowie chojnowskich szkół podstawowych. Pisarka mówiła dzieciom o sobie i o swojej pracy - wymyślonych i zapisanych historiach. Opowiedziała m.in. o książkach: „Dzień czekolady”, „Daleki rejs”, „Gdzie jesteś, tatusiu?”, „Duch starej kamienicy”, „Maciek i łowcy duchów”, „Najwyższa góra świata”, „Prawie się nie boję...”. Czytała fragmenty z utworów: „Piecyk, czapeczka i budyń”, „Zasypianki” i innych. Miała też dużo pytań do małych uczestników, np. kim chcieliby być, jak wyobrażają sobie pracę pisarza, w jaki sposób powstaje książka. Spróbowała też razem z nimi wymyślić nową historię. A potem to dzieci, podczas „konferencji prasowej”, mogły zadawać pytania autorce.

2017-06-19 22:26

Od bajki do bajki: spotkania autorskie z Justyną Bednarek: 23.05.2017

W ramach projektu „Od bajki do bajki" odbyły się spotkania autorskie z Justyną Bednarek, w których uczestniczyli uczniowie z chojnowskich szkół podstawowych. Na spotkaniach, oprócz opowieści o tym, jak powstały i o czym są bestsellerowe już przygody skarpetek, pisarka zaprezentowała również inne ostatnio napisane książki. Historię „Pięciu sprytnych kun”, bajki muzyczne „W to mi graj” z ilustracjami Józefa Wilkonia, bajkę „O srebrnej łyżce”. Starała się pokazać, jak wiele możliwości ma człowiek, aby własną fantazję „przerobić” na coś fajnego. Było więc i czytanie fragmentów jej bajek, i oglądanie skarpetkowych pacynek. Ale też wspólne zastanawianie się, co jest potrzebne, aby powstała książka, czego potrzeba, aby stworzyć bajkę.

2017-06-18 13:57

Dzień Partnerstwa Miast: quiz wiedzy o miastach partnerskich: 19.05.2017

W ramach pierwszej edycji Dnia Miast Partnerskich Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Chojnowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich zorganizowali konkurs wiedzy o miastach partnerskich. Wzięły w nim udział drużyny z Gimnazjum nr 1 w składzie: Igor Górski, Natalia Moskwa, Marcin Sokołowski oraz Gimnazjum nr 2 w składzie: Pola Rokus, Martyna Saja, Wiktor Ziembowicz. Pytania opracowała Elżbieta Izworska, kierownik Działu dla Dorosłych MBP, a konkurs przeprowadzony został 19.05.2017 r. podczas uroczystości w MOKSiR.

2017-06-17 14:40

Wzorowy Czytelnik 2017: 17.05.2017

Spotkanie Wzorowych Czytelników z miasta Legnicy i powiatu legnickiego w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie reprezentowała Oriana Kulpińska, uczennica Gimnazjum nr 1. Po wręczeniu dyplomów i nagród najlepsi czytelnicy uczestniczyli w warsztatach „Poznajemy kultury świata. Odkrywamy Afrykę i robimy oryginalną biżuterię”. Zajęcia prowadziła Magda Szymańska z Fundacji GOnAct, która w pokazie multimedialnym przedstawiła różnorodność kulturową i językową Afryki. Uczestnicy spotkania mieli też okazję napić się oryginalnej afrykańskiej herbaty i posłuchać afrykańskiej muzyki. A potem sami wykonywali instrument o nazwie „kij deszczowy” oraz biżuterię - kołnierz masajski.

2017-06-14 11:39

Od bajki do bajki: spotkania autorskie z Marcinem Pałaszem: 16.05.2017

W ramach projektu „Od bajki do bajki" odbyły się spotkania autorskie z Marcinem Pałaszem, w których uczestniczyli uczniowie z chojnowskich szkół podstawowych. Pisarz opowiadał o swojej pracy, o tym jak pisze książki, w których tak dużo poczucia humoru i skąd czerpie pomysły. Przybliżył dzieciom swoją twórczość, często przedstawiając anegdoty i ciekawostki związane z pisaniem książek np. z powieścią „Straszyć nie jest łatwo”. Sporo też było o bajkach. Ulubionych bajkach autora i uczestników spotkania. I o tym, jakie są jego „B@jki”. A spośród innych utworów najwięcej mówił o serii książek o Elfie, których bohaterem jest, przygarnięty ze schroniska, jego ukochany pies.

2017-06-12 21:18


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki