Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim: 17.10.2012

17.10.2012 r. Marek Krajewski - znany autor powieści kryminalnych, laureat wielu nagród literackich - spotkał się w naszej bibliotece z czytelnikami. Spotkanie prowadziła Anna Kopyra, moderator Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.

2012-10-20 10:19

Finał II Konkursu Różańcowego: 17.10.2012

17 października w Chojnowie odbył się finał II Konkursu Różańcowego „Mój własny różaniec -moja pomoc w modlitwie”. W Domu Schrama ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody, a finałowe prace zaprezentowano na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Konkurs, zorganizowany przez ks. Jarosława Góreckiego, skierowany był do uczniów miasta i gminy Chojnów oraz gmin ościennych – Zagrodno, Miłkowice, Chocianów, Gromadka.

2012-10-19 19:53

Jesienne dekoracje: 13.10.2012

Na zajęciach plastycznych „Dekoracje jesienne” dzieci wspólnie z mamami wykonywały wianki, obrazki i inne ozdoby. Okazało się, że dorośli bawili się przy tym równie dobrze, jak ich pociechy.

2012-10-17 16:02

Na szlakach turystycznych Ziemi Kamiennogórskiej: 26.09.2012

Na zaproszenie Pana Hansa Kuhnerta, urodzonego w Chojnowie filatelisty i społecznika, 26.09.2012 r. zwiedzaliśmy Ziemię Kamiennogórską. Oprowadzali nas i niezwykle interesująco opowiadali - nasz gospodarz oraz Pan Wiesław Kaluta, pasjonat dziejów tych stron. Zaczęliśmy od obejrzenia ruin zamku Grodztwo w Kamiennej Górze, który spłonął w 1964 r. W przeszłości wielokrotnie przebywały tu koronowane głowy, m.in. cesarz Wilhelm II i car Aleksander I. Potem gotycki kościół w Raszowie pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i mauzoleum rodziny von Schaffgotsch, jeden z najliczniejszych i najwartościowszych zespołów nagrobkowych na Dolnym Śląsku. Następny etap wycieczki to wędrówka na szczyt Zadziernej i zapora na jeziorze Bukówka. Przepiękne widoki. Przejazd do Chełmska Śląskiego, a tutaj barokowy kościół pw. Świętej Rodziny z wyjątkową, późnogotycką płaskorzeźbą „Koronacja Maryi” i słynne trzystuletnie, drewniane Domy Tkaczy Śląskich „Dwunastu Apostołów”. I znowu trochę natury – rezerwat geologiczno-krajobrazowy „Głazy Krasnoludków” pod Gorzeszowem i piaskowcowa „Diabelska Maczuga”, najbardziej rozpoznawalna skała w regionie. A na zakończenie jeszcze pręgierz w Krzeszowie, pomnik średniowiecznego prawa. Tyle udało nam się zobaczyć w ciągu jednego dnia urlopu. Ale już chcemy ponownie tam pojechać, bo na Ziemi Kamiennogórskiej jest naprawdę wiele ciekawych i urokliwych miejsc do poznania. Przekonać się o tym można, korzystając z podarowanych bibliotece, ostatnio wydanych, książek i folderów, m.in. takich jak „Mała architektura sakralna na pograniczu polsko-czeskim” Małgorzaty Ogonowskiej i Patryka Strausa, „Mauzoleum rycerskiej rodziny von Schaffgotsch w Raszowie” autorstwa Barbary Skoczylas-Stadnik, Romana Stelmacha i Przemysława Burchardta oraz „Gmina Kamienna Góra: mini Przewodnik Turystyczny”, wydawnictwa opracowanego przez Tadeusza Piotra Prociaka.

2012-10-14 15:40

Biblioteczna Akademia Malucha: "Pan kotek był chory...": 19.09.2012

W Bibliotecznej Akademii Malucha, zainaugurowano trzeci raz cykl zajęć dla najmłodszych czytelników. Podczas spotkania „Pan kotek był chory...”, które odbyło się19.09.2012 r., dzieci dowiedziały się na czym polega zdrowy styl życia i jak postępować z chorymi. Okazało się, że uczestnicy zajęć świetnie poradzili sobie z leczeniem pluszowych maskotek. Po zabawach - takich jak m.in. Kot jest, kota nie ma, Kotki śpią, Kocia gimnastyka - wykonywały prace plastyczne. Te rysunki zaprezentowane zostały w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

2012-10-03 20:12


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki