Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bliżej Książki 2013: Konkurs "Dwadzieścia minut dziennie codziennie z Pawłem Beręsewiczem”: 6.03.2013

To już 13 edycja „Bliżej Książki”, powiatowych obchodów dnia książki. Wesołe opowiadania Pawła Beręsewicza ”Zawodowcy” było pierwszą lekturą w konkursie czytelniczym „Dwadzieścia minut dziennie codziennie z Pawłem Beręsewiczem”. Nasz lokalny etap konkursu odbył się 6 marca w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Dzieci odpowiadały pisemnie na pytania dotyczące losów bohaterów opowiadań. Do II etapu zakwalifikowały się uczennice klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie: Aleksandra Krowicka i Aleksandra Szpatowska z Kl. Finał już w Legnickiej Bibliotece Publicznej 10 kwietnia, a gościć na nim będzie sam autor Paweł Beręsewicz. Uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy!

2013-03-18 10:03

Biblioteczna Akademia Malucha: "Bajki z wiejskiego podwórka": 27.02.2013

„Na kolejnym spotkaniu Bibliotecznej Akademii Malucha dzieci przybyły na wiejskie podwórko. Po inscenizacji bajki „Kwoka co się zowie” ich zadaniem było wymienić zwierzątka występujące w opowiadaniu. Maluchy nie miały z tym problemu, a także chętnie opowiedziały co się w bajce wydarzyło. Zabawy rozwijające zmysł słuchu oraz koordynację wzrokowo-ruchową - ”Kogo słyszysz”, ”Karuzela”, „Taniec kurcząt w skorupkach” i „Konik” - sprawiły dzieciom oraz ich rodzicom wiele atrakcji i radości.

2013-03-18 09:22

Finał konkursu filmowego „Chojnowskie Impresje”: 20.02.2013

20.02.2013 r. w Domu Schrama odbył się finał I edycji amatorskiego konkursu filmowego „Chojnowskie Impresje”. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy pomysłodawcy tego przedsięwzięcia, Andrzeja Urbana, dyrektora Gimnazjum nr 2, a przygotowali i przeprowadzili go wspólnie: Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Portal Internetowy Chojnow.pl oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie walorów Ziemi Chojnowskiej oraz najbliższych okolic - historii, architektury, przyrody, ciekawych osób i wydarzeń. Jury przyznało pierwsze miejsce Kacprowi Majochowi i Bartkowi Gajdzie za film „Cho-rror” oraz dwa wyróżnienia: Rafałowi Wyciszkiewiczowi, autorowi filmu „W Chojnowie nic się nie dzieje” oraz Łukaszowi Kindlowi i Kamilowi Balickiemu za film „Chojnów”. Podczas gali finałowej, po ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród, organizatorzy „Chojnowskich Impresji” zaprezentowali pokaz filmów konkursowych i pozakonkursowych.

2013-03-15 15:02

Ferie z Biblioteką: 28.01 - 1.02.2013

Już w pierwszym dniu ferii dzieci mogły obejrzeć przedstawienie teatralne „Bajkowy świat Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Spektakl - wybór interpretacji wierszy obydwu poetów - przygotowały aktorki teatru „W Drodze”: Anna Chojnacka i Joanna Szeler. Imię każdego człowieka jest wyjątkowe, inne. Imię może mieć swój kolor, smak, kształt i zapach. Trzeba dużo fantazji, aby narysować swoje imię. Z tym trudnym zadaniem plastycznym zmierzyły się dzieci podczas drugiego dnia ferii. Nie było to takie łatwe i proste, ale doskonale sobie poradziły . Natomiast na następnych zajęciach przygotowywaliśmy się do zabawy karnawałowej. Milusińscy wykonali przepiękne, kolorowe maski i kotyliony, które bardzo się przydały na piątkowym balu przebierańców. A przybyło na niego mnóstwo niezwykłych gości.

2013-02-12 13:11

Promocja almanachu Chojnowskiego Klubu Literackiego: 24.01.2013

24 stycznia w Domu Schrama odbyła się promocja tomiku „Wyrazić siebie. Almanach Chojnowskiego Klubu Literackiego”. Publikacja to wyjątkowa - bo jest to nie tylko pierwsze wydawnictwo tej grupy literackiej, ale w powojennej historii miasta zdarzenie bezprecedensowe. Almanach został wydany przez naszą bibliotekę, przy wsparciu finansowym samorządu Chojnowa. Pod względem merytorycznym przygotował go do druku Tadeusz Sznerch, opiekun Klubu Literackiego, który zajął się konsultacją i opracowaniem redakcyjnym. W tomiku znalazły się teksty Krystyny Czapskiej, Jarka Domańskiego, Grażyny Anny Dudzińskiej, Jolanty Gizy-Gawron, Elżbiety Graban, Elżbiety Karpińskiej, Małgorzaty Krzywdy, Jarosława Macewicza, Elżbiety Makowskiej oraz Ludwiki Sucheckiej. Szata graficzna powstała dzięki bezinteresownej pomocy chojnowskich plastyków – Zbigniewa Halikowskiego i Ireneusza Józefczuka, na okładce wykorzystaliśmy też pracę nieżyjącej już malarki Grażyny Wróbel.

2013-02-04 11:26


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki