Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Pasowanie na Czytelnika: 03.06.2015

W dniu 03.06.2015 r. - już po raz 22 – odbyło się „Pasowanie na Czytelnika” chojnowskich przedszkolaków. Przedstawieniem „Święto bajek”, przygotowanym przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod kierunkiem nauczycielki Bożeny Szarek, rozpoczęło się to bajkowe święto. Na scenie pojawiło się wiele postaci ze znanych bajek. Potem scenę zawojowali mali artyści z przepięknymi występami przygotowanymi w przedszkolach. Dzieci przyrzekły szanować i kochać książki oraz często odwiedzać bibliotekę, a potem każde z nich uroczyście zostało pasowane na czytelnika i otrzymało pamiątkowy dyplom i książeczkę.

2015-06-13 19:56

Spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem: „Grenlandia – zielona (czy biała) wyspa?”: 15.05.2015

Obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zakończyliśmy15 maja spotkaniem „Grenlandia – zielona (czy biała) wyspa?”. Naszym gościem był dr hab. prof. Henryk Marszałek, dyrektor Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Z wielkim entuzjazmem opowiadał o wyprawie naukowej na Grenlandię, która odbyła się w 2012 roku. Kilkutygodniowa ekspedycja wrocławskich naukowców pod kierunkiem profesora Henryka Marszałka miała na celu badanie wód termalnych w zachodniej części Grenlandii, w rejonie wyspy i Zatoki Disko. Spotkanie prowadził dr Wojciech Drzewicki, chojnowski podróżnik, który wielokrotnie gościł w naszej bibliotece.

2015-05-19 16:58

Spotkania z dr Markiem Sikorskim : "Na tropach smoków": 13.05.2015

W ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy cykl spotkań dla dzieci i dorosłych zatytułowany „Na tropach smoków”. Wszystkie spotkania odbyły się 13 maja, dwa z nich poprowadził dr Marek Sikorski, historyk sztuki i autor m.in. książek popularnonaukowych o smokach. Podczas prelekcji z ilustracjami „Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej”, przeprowadzonej dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 4, opowiedział o losach smoka wawelskiego. Miłym akcentem było przygotowanie przez uczestników spotkania rysunków smoka. Na wykładzie dla dorosłych „Smoki i smokobójstwo. Mit walki ze złem” dr Sikorski omówił mit walki ze złem ucieleśnionym w wizerunku smoka. Po spotkaniach nasz gość przekazał bibliotece specjalny Dyplom Pogromcy Smoka.

2015-05-19 15:23

Biblioteczna Akademia Malucha: "Smok wawelski": 13.05.2015

W ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy cykl spotkań dla dzieci i dorosłych zatytułowany „Na tropach smoków”. Wszystkie spotkania odbyły się 13 maja. Najpierw w Bibliotecznej Akademii Malucha pojawił się legendarny smok, tytułowy bohater książki Urszuli Kozłowskiej „Smok wawelski”. Pojawiły się również kolorowe pacynki, które zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Po przeczytaniu opowieści o wawelskim smoku, dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące bohaterów oraz wydarzeń przedstawionych w książce. Plastycznym zadaniem najmłodszych uczestników BAM i ich rodziców było złożenie smoka z rozsypanych figur geometrycznych. Dużo emocji i radości sprawiły maluchom także zabawy „Smocze minki „ i „Smok goni swój ogon”.

2015-05-19 14:53

Galeria Młodych: "HOLONY II": maj - czerwiec 2015

Obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek rozpoczeliśmy 8 maja otwarciem wystawy kolaży Urszuli Kwiatkowskiej – Sznerch „HOLONY II”. Artystka bierze udział w różnorodnych inicjatywach o charakterze plastycznym, m.in. aktywnie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Otwartą Pracownię przy Galerii Sztuki w Legnicy. W ramach wystaw zbiorowych miała możliwość przedstawienia swoich prac plastycznych mieszkańcom Legnicy. „HOLONY II” to jej druga indywidualna wystawa - w 2010 r. zadebiutowała w Legnickiej Bibliotece Publicznej wystawą „HOLONY”. Na wernisażu, licznie przybyli goście, mogli podziwiać 23 kolaże w pięciu cyklach: Czarne anioły, Koniec świata, Płonący raj, Kim jest kobieta?, Bibliotekarki. Specjalnym gościem była Janina Stasiak, historyk sztuki, która opowiedziała o historii i technice kolażu oraz dokonała analizy zaprezentowanych prac. W drugiej części spotkania wszyscy mogli skorzystać z porad legnickiej artystki i stworzyć własny kolaż na małych warsztatach artystycznych. Zaproszenie do twórczej zabawy przyjęli i młodsi, i starsi uczestnicy wernisażu. Kolaże wykonywane były indywidualnie oraz zbiorowo, ciekawych pomysłów było bardzo dużo.

2015-05-19 13:41


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki