Katalog on-line

Aktualności

Ferie z Biblioteką 2019
Tegoroczne „Ferie z Biblioteką”, trwające od 4 do 8 lutego br., odbywały się pod hasłem „A to historia! Zdarzyło się w Polsce”. Rozpoczęły się niemałą atrakcją - wizytą aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Zabawą animacyjną „Tropem Rycerskiej Przygody” dzieci przekroczył mury królestwa, żeby stać się księżniczkami i rycerzami. Przez cały czas trwania animacji mieszkańcy bajkowej krainy mieli szansę wziąć udział w quizie rycerskim oraz bawić się przy pomocy chusty animacyjnej. Następnego dnia, 5 lutego, mali i dorośli chojnowianie spotkali się z pisarką Joanną Mueller – Liczner i bohaterami jej nowej książki „Piraci dobrej roboty i strofy o innych stworach” . Było ciekawie i zabawnie, a po spotkaniu uczestnicy ferii rysowali ilustracje do wierszy naszego gościa. Kolejne dni obfitowały w ważne informacje historyczne, z których dzieci dowiedziały się o czasach Bolesława Chrobrego, Jadwigi – króla, a potem królowej Polski, czy Zygmunta Starego. Po wysłuchaniu opowiadań Grażyny Bąkiewicz „Srebrny dzban”, „Kronika pisana igłą” oraz „Bona – zło wcielone” dzieci wykonywały makiety grodów z naturalnych materiałów, tworzyły kronikę na szarym arkuszu papieru oraz wyklejały pizzę z warzywami, które królowa Bona przywiozła do Polski.
data publikacji: 2019-02-20 16:29
 
Warto przeczytać w lutym!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Adam Hałat – „Miłość aż po grób. Niezwykłe losy Krzysztofa Grabowskiego, arystokraty, lotnika 301 Dywizjonu Bombowego, pierwszego Polaka, który samotnie przepłynął Atlantyk ”; Bohdan Hryniewicz – „Chłopięca wojna. Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”; Piotr Mazik, Kuba Szpilka – „Krupówki”; Marek Oramus – „Na niebie i ziemi. Największe tajemnice Wszechświata objaśniają czołowi polscy naukowcy” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Temple Grandin – „Rozwiń swoją wyobraźnię”; Lynne Rosen, Joe Borgenicht – „Gry i zabawy z berbeciem. Podręcznik użytkownika”; Agnieszka Nożyńska-Demianiuk – „Wiersze logopedyczne dla dzieci”; Nela i wyprawa do serca dżungli” Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2019-02-20 15:30
 
Wernisaż wystawy Zbigniewa Dudka „LATA MIJAJĄ – KALENDARZE POZOSTAJĄ”
Zapraszamy na wernisaż wystawy kalendarzyków listkowych Zbigniewa Dudka „LATA MIJAJĄ – KALENDARZE POZOSTAJĄ”: 22 lutego 2019 r. o godz.18.00, wstęp wolny. Wystawa będzie zaprezentowana w Galerii Młodych do końca marca br. „W ciągu 46 lat, bo tyle już kalendarzyki zbieram, zgromadziłem 174.316 egzemplarzy ze 162 państw ze wszystkich kontynentów, od największych mocarstw po najmniejsze kraje położone na zagubionych na oceanach wysepkach. Oczywiście nie sposób zgromadzić wszystkich ani prawie wszystkich kalendarzyków. Na szczęście, uważam bowiem, że znacznie ciekawsze jest w działaniach zbieracza gromadzenie niż zgromadzenie.” - Zbigniew Dudek
data publikacji: 2019-02-15 14:42
 
Na bajkowym balu
Karnawał to bardzo miły czas, przepełniony muzyką i różnymi zabawami. 30 stycznia br. w Bibliotecznej Akademii Malucha odbył się „Bajkowy Bal Karnawałowy”. Na balu pojawiły się różne kolorowe postacie - dzieci przebrały się za znanych bohaterów bajkowych. Można było spotkać rycerza, księżniczki, Spider-Mana oraz Babcię i Czerwonego Kapturka. Dzieci, przy pomocy dorosłych, zaprezentowały teatrzyk ”Smoczy karnawał” z książki Dagny Ślepowrońskiej „Teatrzyk paluszkowy”. A po wysłuchaniu wiersza Grażyny Koby „Karnawał” rozpoczęły się wspólne tańce, śpiewy i zabawy ruchowe. Dopełnieniem tych wspaniałych chwil było wyklejanie kolorowego balonika oraz przyklejanie puzzli z bohaterami baśniowymi. Spotkanie zakończyło się prezentacją karnawałowych strojów
data publikacji: 2019-02-13 11:46
 
Dla kochanej Babci i Dziadka
22 stycznia br. w Miejskim Żłobku w Chojnowie odbyło się kolejne czytelnicze spotkanie w ramach cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”. Z okazji święta Babci i Dziadka przygotowaliśmy kilka znanych wierszyków o babci i dziadku. Między innymi były to wierszyki Ludmiły Marjańskiej „Wszystko dla Babci”, Wandy Chotomskiej „U babci jest słodko”, Wojciecha Niemca „Kwiaty dla Babci Weroniki” oraz wiersze o dziadku Barbary Lewandowskiej „Z dziadkiem na księżyc”, Wandy Chotomskiej „Kwiaty dla dziadka”. Dzieci z grupy Tygryski wykonały serduszkowe kolorowe laurki dla swoich ukochanych dziadków i babć. Na koniec zajęć zatańczyliśmy wesołą „Polkę dla babci i dziadka”.
data publikacji: 2019-02-12 14:14
 
<< nowsze | 36  | 37  | 38  | 39  | 40 | 41  | 42  | 43  | 44  | 45  | 46  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki