Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Z książką na walizkach 2015: IX Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów

Zapraszamy przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w IX Dolnośląskim Turnieju Młodych Recenzentów „Przygoda, tajemnica, sensacja w książce”. Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach. Turniej jest przeprowadzany w ramach projektu "Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku" – uczestniczy w nim m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Na konkurs należy przygotować pracę w jednej z dwóch kategorii: praca literacka – powinna być recenzją wybranej książki przygodowej polskiego autora; praca plastyczna – powinna być ilustracją do wybranej książki przygodowej polskiego autora. Prace należy dostarczyć do siedziby Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach, ul. Skalników 6, 59-101 Polkowice. Termin nadsyłania prac upływa 13 kwietnia 2015 r. (data stempla pocztowego). Chojnowianie mogą złożyć prace w naszej bibliotece - do 13 kwietnia 2015 r. do godz.14.00. Projekt "Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Polkowice. Regulamin konkursu:

2015-04-08 14:59

Mae govannen i mellyn nin!: Witajcie moi przyjaciele!

The Tolkien Society w 2003 roku ogłosiło 25 marca Dniem Czytania Tolkiena. Dla wszystkich sympatyków twórczości tego angielskiego pisarza to znana data, bowiem tego dnia Jedyny Pierścień został zniszczony w ogniu Orodruiny, a Śródziemie uwolniło się spod władzy Saurona. Corocznie obchodzi się ten Dzień pod innym hasłem – w 2015 jest to Przyjaźń. W tym roku do obchodów przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2. Koordynatorami akcji byli: Ewa Wołoszyn – szkolny koordynator Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Gimnazjum nr 1, Lucyna Spes – wicedyrektor Gimnazjum nr 2 oraz nauczyciele tej szkoły: Joanna Betlejewska, Alina Bujak i Mariola Jakusik, a także Anna Kopyra – moderator MDKK i DKK przy MBP.

2015-04-02 12:23

Warto przeczytać w kwietniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych : Marek Borucki - „Wielcy zapomniani : Polacy, którzy zmienili świat”; Hanna Cygler – „Złodziejki czasu”; Jude Daveraux - „Prawdziwa miłość”; Richard Hargreaves - „Ostatnia twierdza Hitlera”; Zygmunt Miłoszewski - „Gniew”; Patrick Modiano - „Perełka”; Szymon Nowak - „Dziewczyny wyklęte” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży : Emilia Kiereś - „Rzeka”; Monika Kowaleczko-Szumowska - „Fajna ferajna”; „Pan Robótka – niezwykłe projekty plastyczne”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2015-04-01 12:12

Selfuj się kto może!

Kolejny Tydzień z Internetem - dorocznej ogólnoeuropejskiej kampanii, której koordynatorem krajowym jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - już za nami. Zorganizowane 25 marca zajęcia „ Selfuj się kto może!" zaczęły się nietypowo: od tolkienowskiego akcentu, ponieważ był to Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Po odczytaniu fragmentu „Hobbita” wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe zakładki do książek, wykonane przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. A potem już realizowaliśmy temat spotkania. Dowiedzieliśmy się, że selfie to rodzaj fotografii autoportretowej, wykonywanej np. z telefonu komórkowego. Korzystając z programu BeFunky, uczyliśmy się jak można obrabiać takie zdjęcia. Z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy, jak nasze fotografie zamieniały się w artystyczne selfie.

2015-03-31 13:54

Wielkanocna bajeczka

Przedstawieniem „Bajeczka wielkanocna” nawiązującym do świąt Wielkanocnych, a przygotowanym na podstawie opowiadania Agnieszki Galicy, rozpoczęły się 25 marca zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha. Bohaterowie tego spektaklu: Słońce, Wierzbowe Bazie, Kurczaczek, Zajączek i Baranek pokazali dzieciom, kto może świętować razem z nami przy wielkanocnym stole. Potem omawialiśmy wygląd i zawartość koszyczka wielkanocnego. Dzieci miały za zadanie wybrać spośród rozłożonych na stole różnych przedmiotów, te związane z Wielkanocą i skomponować własny koszyczek. A po wiosennych tańcach, wesołej kolorowance z gąskami oraz przygotowywaniu kolorowej kanapki, wyszliśmy do ogrodu. Przy pięknej, słonecznej pogodzie pożegnaliśmy się tradycyjnym polskim zwyczajem „śmigus-dyngus”.

2015-03-30 12:53


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki