Katalog on-line

Aktualności

Debiut Chojnowskiego Klubu Literackiego - na szóstkę!
26 kwietnia członkowie Chojnowskiego Klubu Literackiego po raz pierwszy wspólnie, publicznie zaprezentowali swoją twórczość. Klub działa od trzech lat przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, a jego opiekunem merytorycznym jest legnicki literaturoznawca i krytyk literacki Tadeusz Sznerch. Spotkanie z chojnowskimi twórcami było niezwykle interesujące i wszystkich zachwyciło. Na wstępie Tadeusz Sznerch omówił literackie dokonania klubowiczów, a potem oni sami czytali wiersze i prozę. Zaprezentowali kilkadziesiąt utworów napisanych przez Krystynę Czapską, Jarosława Domańskiego, Jolantę Gizę–Gawron, Elżbietę Karpińską, Małgorzatę Krzywdę, Jarosława Macewicza i Elżbietę Świerczek. Tematyka tekstów była bardzo różnorodna – znalazły się tutaj zarówno utwory metapoetyckie, filozoficzno-egzystencjalne, jak też miłosne, satyryczne i dotyczące Chojnowa.
data publikacji: 2012-05-07 10:41
 
"Przygoda małej pszczółki": Biblioteczna Akademia Malucha
25 kwietnia mała pszczółka Maja zaprosiła dzieci z Bibliotecznej Akademii Malucha na wiosenną wyprawę. Zaproszeni goście wyruszyli „pociągiem” poruszającym się po okręgu chusty animacyjnej i zatrzymali się na stacji Kolorowa Łąka. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci odpowiadały na m.in. takie pytanie jak: Gdzie wybrała się rodzina pszczółek?, Kogo spotkała pszczółka na łące? Potem wiele wrażeń i emocji dostarczyło dzieciom szukanie zagubionej pszczółki. Gdy po intensywnych poszukiwaniach pszczółka się odnalazła, wszyscy wrócili na Kolorową Łąkę i rozpoczęły się zabawy ruchowe przy muzyce. Pszczółki fruwały, gimnastykowały się, grały na instrumentach muzycznych i wyklejały - nierzadko z pomocą mamy czy babci - swoją własną Kolorową Łąkę. Układanka z puzzli i zabawa muzyczna „Ojciec Wergiliusz” zakończyły nasze wesołe spotkanie.
data publikacji: 2012-05-04 16:25
 
Odwiedziny uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej
23 kwietnia bibliotekę odwiedziła grupa z chojnowskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej. Nasi goście obejrzeli m.in. wystawę „Czwórka z Korczakiem”. Rozmawialiśmy też o współpracy w najbliższych miesiącach między naszymi placówkami. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy piękny prezent – anioła z książką. Oryginalny upominek i podarowany nam akurat w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Bardzo dziękujemy!
data publikacji: 2012-05-04 14:43
 
Wystawa "Świat rękodzieła Magdy i Marty"
Do końca maja w naszej Galerii Młodych można obejrzeć wystawę rękodzieła chojnowianek - Magdy i Marty Kociuba. Serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2012-05-04 13:22
 
Literacka zabawa z Joanną Olech
17 kwietnia Joanna Olech, znana pisarka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, po raz drugi odwiedziła nasze miasto (pierwszy raz gościła u nas w 2007 r.) Na spotkaniu z chojnowianami, uczniami szkół podstawowych i uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej, w niezwykle ciepły i dowcipny sposób opowiadała o sobie i swojej twórczości - napisała m.in. bestsellerową „Dynastię Miziołków”, „Pompona w krainie Fisiów”, „Gdzie diabeł mówi… do usług!”. Potrafiła włączyć uczestniczących w spotkaniu do wspólnej zabawy, w której odnaleźć mogli bohaterów z jej książek.
data publikacji: 2012-04-24 16:29
 
<< nowsze | 187  | 188  | 189  | 190  | 191 | 192  | 193  | 194  | 195  | 196  | 197  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki