Katalog on-line

Aktualności

Chojnów na mapie Największej Trasy Literackiej w Polsce!: Rock & Read Festival z Jakubem Ćwiekiem
Jakub Ćwiek, jeden z najpopularniejszych pisarzy fantastyki młodego pokolenia, 7 listopada przyjechał do Chojnowa. Spotkanie z czytelnikami odbyło się w ramach Największej Trasy Literackiej w Polsce „Rock & Read Festival”. Prowadziła je Anna Kopyra, moderator Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.
data publikacji: 2012-11-20 10:07
 
Smartfony, tablety i nie tylko: 21 i 22 listopada, godz.16.00
W ramach cyklu Komputerowy Świat dla Każdego zapraszamy dorosłych na bezpłatne zajęcia, które odbędą się 21 i 22 listopada o godz.16.00 w Sali Edukacyjnej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Działu dla Dorosłych (tel. 76 818 83 46). Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia. Zajęcia realizowane są w ramach programu „Akademia Orange dla bibliotek”.
data publikacji: 2012-11-15 17:20
 
Zaproszenie na otwarcie wystawy "Chwytaj wiosło" - 16.11.2012, godz. 17.00
Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie zaprasza do Miejskiej Biblioteki Publicznej na otwarcie wystawy fotograficznej "Chwytaj wiosło", które dbędzie się 16 listopada o godz. 17.00. Na wystawie zaprezentowane będą zdjęcia z dwóch spływów kajakowych na Skorze na trasie Jadwisin-Chojnów zorganizowanych w maju i czerwcu br. Wystawę bedzie można obejrzeć do 15 grudnia 2012. Aktualizacja: fotorelacja z wernisażu i wystawy
data publikacji: 2012-11-14 15:04
 
W Uzbekistanie razem z podróżnikiem Wojciechem Drzewickim
Już po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece chojnowskiego podróżnika Wojciecha Drzewickiego. Tym razem, 26 października, opowiadał nam o swojej tegorocznej, czerwcowej wyprawie do Uzbekistanu. Mnóstwo interesujących wrażeń, ciekawostek i zdjęć z trasy Jedwabnego Szlaku. Taszkent, urzekające bogactwo zabytków Chiwy, Buchary, Samarkandy. Twierdze, meczety i medresy, bazary korzenne. Ale również odwiedziny katolickich parafii, dotarcie do katastrofalnie wyschniętego Jeziora Aralskiego, kojące piękno gór Tienszanu. Sporo w tej egzotycznej podróży było akcentów polskich, począwszy od głównego sprawcy tej podróży – księdza Andrzeja Józefowa, byłego kapłana chojnowskiej parafii, obecnie przebywającego na misji w Urgenczu. I niespodziewane uczestnictwo w uroczystościach 70. rocznicy powstania armii generała Andersa w Uzbekistanie, spotkanie z jego córką a także żołnierzami, którzy przeszli cały szlak bojowy, poznanie prof. Wojciecha Narębskiego, opiekuna sławnego niedźwiedzia Wojtka. Objazd cmentarzy, gdzie spoczęli Polacy. Wreszcie wspomnienie o bardzo popularnej i urodzonej w tym kraju, Annie German. I znajome, tak bardzo polskie, bociany. Jedna podróż, a tak wielobarwna.
data publikacji: 2012-11-12 12:02
 
Wesołe krasnoludki: Biblioteczna Akademia Malucha
Krasnoludki, bohaterowie bajek i baśni naprawdę istnieją. To opiekunowie ludzi i zwierząt. Ich zadaniem jest pomoc człowiekowi w pracach domowych i pomnażanie jego majątku. Takimi wiadomościami oraz wierszami o krasnoludkach rozpoczęło się 24 października kolejne spotkanie z najmłodszymi czytelnikami Bibliotecznej Akademii Malucha. Dzieci nie miały problemu z opisem, jak wygląda krasnoludek. Że ma czerwoną czapeczkę, niewielki wzrost, że żyją one w lesie i budują swe domki pod grzybkami. Podczas tych zajęć nie zabrakło też m. in. wesołych zabaw takich jak „Krasnale na spacerze”, ”Kolorowe liście” „Krasnoludki w kryjówkach”, „Krasnoludek niesie skarb”, w których dzieci i rodzice musieli wykazać się sprawnością fizyczną i pomysłami plastycznymi.
data publikacji: 2012-11-04 18:40
 
<< nowsze | 178  | 179  | 180  | 181  | 182 | 183  | 184  | 185  | 186  | 187  | 188  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki