Katalog on-line

Aktualności

Bliżej Książki 2014: „Przyjaciele jakich niewielu”
Legnicka Biblioteka Publiczna i biblioteki publiczne powiatu legnickiego w ramach XIV edycji święta „Bliżej Książki” zaprosiły uczniów klas II i III szkół podstawowych do udziału w konkursie czytelniczym „Przyjaciele jakich niewielu”. Konkurs został przygotowany na podstawie powieści „Przyjaciele”. Jest to wyjątkowa książka o przyjaźni, znaczeniu wspólnych pasji, a jednocześnie o odmienności. Napisana przez dwoje przyjaciół: Grzegorza Kasdepke, znanego pisarza książek dla dzieci i Mirę Stanisławską – Meysztowicz, twórczynię Fundacji „Nasza Ziemia”. Do I etapu, który odbył się w naszej bibliotece 12 marca, zachęciliśmy czworo uczniów z dwóch szkół podstawowych. Marta Jadach, Wiktoria Rybczyńska, Stanisław Henś i Filip Graban mieli za zadanie odpowiedzieć pisemnie na pytania dotyczące losów bohaterów książki. Uroczysty finał odbędzie się 2 kwietnia w Legnickiej Bibliotece Publicznej. Podczas finału odbędzie się też spotkanie z Grzegorzem Kasdepke. A w naszej bibliotece Grzegorza Kasdepke będziemy gościć 4 kwietnia o godzinie 9.00, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
data publikacji: 2014-03-14 13:15
 
Warto przeczytać w marcu!
Polecane książki: Paweł Beręsewicz "Ciumkowie w szkocką kratę", Barbara Ciwoniuk "Igor", Małgorzata Węgrzecka "Akademia detektywów", Filip Springer " Miedzianka. Historia znikania", Mariusz Urbanek "Tuwim. Wylękniony bluźnierca".
data publikacji: 2014-03-14 11:45
 
Wernisaż wystawy Kamili Wiśniewskiej "Barwy folkloru"
Zapraszamy na wernisaż wystawy prac plastycznych Kamili Wiśniewskiej, chojnowianki, który odbędzie się 14 marca o godz.18.00 w Galerii Młodych. Wystawa potrwa do końca kwietnia.
data publikacji: 2014-03-11 13:56
 
Spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem: 27 marca, godz.16.00
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem, publicystą i pisarzem. Jest autorem kilkunastu książek, m.in. biografii generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego – „Wieniawa. Szwoleżer na Pegazie”, Leopolda Tyrmanda –„ Zły Tyrmand”, Stefana Kisielewskiego – „Kisiel” i Juliana Tuwima – „Tuwim”, „Tuwim. Wylękniony bluźnierca” oraz wyboru felietonów publikowanych w miesięczniku “Odra” – „Przecieki niekontrolowane”. Ponadto, autor dwóch tomów bajek – „Mostek czarownic. Baśnie wrocławskie” i „Baśnie dolnośląskie” , satyrycznej historii Wrocławia –„ Zrób sobie Wrocław „(z ilustracjami Tomasza Brody) oraz subiektywnego przewodnika – „Dolny Śląsk. Siedem stron świata”.
data publikacji: 2014-03-10 14:19
 
Zapraszamy seniorów na Tydzień z Internetem 2014
W ramach kampanii Tydzień z Internetem 2014, biblioteka organizuje spotkanie dla seniorów „ Pole do popisu” - 25 marca, godz.14.30. Ma ono na celu wprowadzenie osób starszych w świat Internetu, aby rozwijać ich pasje, kompetencje oraz pobudzić ich do aktywniejszego angażowania się w życie społeczne. Podczas bezpośredniej transmisji on-line prowadzone będą warsztaty z podstaw korzystania z Internetu. W ten sposób specjaliści od nauczania seniorów zawitają do naszej biblioteki. Transmisja będzie składać się z trzech części, a całość będzie trwać około 1,5-godziny. W pierwszej części specjaliści opowiedzą, czym jest Internet i czemu warto z niego korzystać. Druga część wprowadzi uczestników w świat komputera i Internetu od strony technicznej. W ostatniej części eksperci odpowiedzą na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do Działu dla Dorosłych do dnia 21 marca.
data publikacji: 2014-03-10 13:15
 
<< nowsze | 155  | 156  | 157  | 158  | 159 | 160  | 161  | 162  | 163  | 164  | 165  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki