Katalog on-line

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Drzewickim "Iran"
Zapraszamy na spotkanie z chojnowskim podróżnikiem, geologiem Wojciechem Drzewickim, które odbędzie się 28 listopada o godz.18.30. Tym razem będzie to relacja z jego ostatniej podróży - do Iranu.
data publikacji: 2014-11-14 13:28
 
Bezpieczny Internet dla Ciebie
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”, które odbędzie się w ramach programu „Orange dla bibliotek” - 26 listopada, godz.16.00. Na tych bezpłatnych warsztatach uczestnicy nauczą się, jak skutecznie blokować pojawiające się na stronach www reklamy. Poznają zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w kontaktach z innymi użytkownikami społeczności sieciowych. Dowiedzą się ,w jaki sposób dbać o swoją prywatność w internecie (profil, ustawienie konta). Zajęcia zostały przygotowane na podstawie materiałów edukacyjnych przekazanych przez Fundację Orange - „Bezpieczeństwo w sieci dla każdego: kurs multimedialny”. Na spotkanie można przynieść własny sprzęt np. laptop, tablet. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Działu dla Dorosłych (tel. 76 818 83 46), ilość miejsc ograniczona. Aktualizacja: zdjęcia z zajęć.
data publikacji: 2014-11-14 09:48
 
Warto przeczytać w listopadzie!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych m.in. Mika Brzezinski "Moja pasja. Moja rodzina", Sophie Hannah „Inicjały zbrodni", Katarzyna Kołczewska „Idealne życie" oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży m.in. z serii Muzeum Książki Dziecięcej Poleca: Wadna Chotomska „Pan Motorek", Stefania Szuchowa „Przygoda z małpką".
data publikacji: 2014-11-14 09:22
 
Zapraszamy na spotkanie promujące wędkarstwo wśród dzieci i młodzieży
Okręgowa Komisja ds. Dzieci i Młodzieży przy ZO PZW w Legnicy, Koło PZW „DOLZAMET” w Chojnowie i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zapraszają na spotkanie promujące publikacje metodyczne dotyczące popularyzowania i upowszechniania wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży – 19 listopada, godz.17.00, MBP Chojnów pl. Zamkowy 2. Aktualizacja: Podczas spotkania m.in. wystąpili: Andrzej Pospiszyl - wiceprezes ZO PZW w Legnicy, Kazimierz Krzysiek - przewodniczący Komisji ds. Dzieci i Młodzieży przy ZO PZW i Jan Wierzbicki, autor "Poradnika dla instruktorów szkolenia dzieci i młodzieży wędkarskiej".
data publikacji: 2014-11-10 12:53
 
Młodzieżowe spotkanie z IBUK Libra
30 października w bibliotece Powiatowego Zespołu Szkół odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym uczestniczyli uczniowie PZS oraz Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Tym razem nie omawialiśmy wybranej lektury, ale poznawaliśmy IBUK Libra – pierwszą w Polsce platformę książek elektronicznych dla bibliotek. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w PZS. Najpierw klubowicze zapoznali się z takimi terminami jak m.in.: digitalizacja, biblioteka cyfrowa i e-book oraz przegladali zasoby polskich bibliotek cyfrowych. Potem uczyli się, jak korzystać z platformy libra.ibuk.pl, na której czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie mają bezpłatny dostęp do ponad 2500 e-booków. Są to książki z literatury popularnonaukowej i pięknej, w tym pomocne w nauce języków obcych i przygotowaniu się do testów gimnazjalnych. Można je czytać na komputerze, smarfonie, tablecie - nie tylko w bibliotece, ale również w domu. Wystarczy tylko zgłosić się do nas po kod dostępu. Zapraszamy!
data publikacji: 2014-11-07 12:28
 
<< nowsze | 141  | 142  | 143  | 144  | 145 | 146  | 147  | 148  | 149  | 150  | 151  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki