Katalog on-line

Aktualności

Kolaże Urszuli Kwiatkowskiej - Sznerch
Obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek rozpoczęliśmy 8 maja otwarciem wystawy kolaży Urszuli Kwiatkowskiej – Sznerch „HOLONY II”. Artystka bierze udział w różnorodnych inicjatywach o charakterze plastycznym, m.in. aktywnie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Otwartą Pracownię przy Galerii Sztuki w Legnicy. W ramach wystaw zbiorowych miała możliwość przedstawienia swoich prac plastycznych mieszkańcom Legnicy. „HOLONY II” to jej druga indywidualna wystawa - w 2010 r. zadebiutowała w Legnickiej Bibliotece Publicznej wystawą „HOLONY”. Na wernisażu, licznie przybyli goście, mogli podziwiać 23 kolaże w pięciu cyklach: Czarne anioły, Koniec świata, Płonący raj, Kim jest kobieta?, Bibliotekarki. Specjalnym gościem była Janina Stasiak, historyk sztuki, która opowiedziała o historii i technice kolażu oraz dokonała analizy zaprezentowanych prac. W drugiej części spotkania wszyscy mogli skorzystać z porad legnickiej artystki i stworzyć własny kolaż na małych warsztatach artystycznych. Zaproszenie do twórczej zabawy przyjęli i młodsi, i starsi uczestnicy wernisażu. Kolaże wykonywane były indywidualnie oraz zbiorowo, ciekawych pomysłów było bardzo dużo. Wystawę „HOLONY II” można obejrzeć w Galerii Młodych do 15 czerwca.
data publikacji: 2015-05-19 14:34
 
Krecik i przyjaciele, czyli prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie
I znów, drogie dzieci spotkaliśmy się 29 kwietnia w naszej Bibliotecznej Akademii Malucha. Tym razem odwiedził nas niezrównany Krecik i jego przyjaciółka Myszka, dzięki którym dowiedzieliśmy się co to znaczy prawdziwa przyjaźń. Bawiliśmy się świetnie, weseląc się przy różnych zabawach tanecznych i plastycznych. A jeśli to i owo wam się nie udało, to zawsze można spróbować jeszcze raz.
data publikacji: 2015-05-19 12:42
 
Darmowe lektury szkolne czyli baza bezpłatnych e-booków w formacie epub, mobi i pdf
Zachęcamy do lektury artykułu „Darmowe lektury szkolne czyli baza bezpłatnych e-booków w formacie epub, mobi i pdf". W tekście jest wykaz wszystkich aktualnych lektur szkolnych wraz z linkami do darmowych ebooków. Ponad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz krótka instrukcja dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków: http://bookto.pl/blog/2015/04/darmowe-lektury-szkolne-czyli-baza-bezplatnych-e-bookow-formacie-epub-mobi-i-pdf
data publikacji: 2015-05-12 09:04
 
Czytelnia e-booków w 2015 roku: bezpłatny dostęp do 3000 tytułów
Od 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy - wraz z kilkudziesięcioma bibliotekami publicznymi na Dolnym Śląsku - w projekcie "Ibuki na Dolnym Śląsku" polegającym na wspólnym wykupieniu e-booków na platformie libra.ibuk.pl. Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich, może swobodnie i zupełnie za darmo przeglądać katalog wszystkich wykupionych publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki, ale także w domu. W 2015 r. nasza propozycja to około 3000 e-booków z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Zainteresowani czytelnicy, którzy zgłoszą się do biblioteki, otrzymają indywidualne kody aktywacyjne - PIN - umożliwiające im bezpłatny dostęp do e-booków. Wszystkich czytelników, którzy pobrali kody PIN do końca 2014 r., informujemy, że z dniem 28 kwietnia 2015 r. straciły one ważność. Aby nadal korzystać z systemu, trzeba zgłosić się do biblioteki po nowy PIN.
data publikacji: 2015-05-08 16:06
 
Warto przeczytać w maju!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: książki - Isabel Allende - „Ripper : gra o życie”; Hanna Cygler - „Czas zamknięty”; Joanna Jurgała-Jureczka - „Kobiety Kossaków”; Lynn H. Nicholas - „Grabież Europy”; audiobooki - Jane Austen - „Emma” czyta Anna Dereszowska; Martί Gironell - „Archeolog” czyta Jacek Rozenek; Peter Robinson - „Ukryte w mroku” czyta Dariusz Wnuk oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: „12 ważnych opowieści : polscy autorzy o wartościach”; Grażyna Bąkiewicz - „Ale kino!”; Louise Booth - „Billy : kot, który ocalił moje dziecko”; Éva Janikovszky - „Gdybym był dorosły”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2015-05-08 13:01
 
<< nowsze | 130  | 131  | 132  | 133  | 134 | 135  | 136  | 137  | 138  | 139  | 140  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki