Katalog on-line

Aktualności

Bajki bez barier: „Kkkora”, „Ślimak"
„Kkkora” i „Ślimak” to następne bajki psychoedukacyjne wydane przez Stowarzyszenie „Światełko”, z którymi w kwietniu zapoznali się w naszej bibliotece uczniowie wybranych klas z chojnowskich szkół podstawowych. Spotkania te pozwoliły wprowadzić dzieci w świat jąkającego i niedosłyszącego rówieśnika. Kora pierwszy raz w życiu jedzie na wakacje. Razem z Kubą, którego poznała u pani logopedy. Kuba się jąka i trochę się boi nowych sytuacji. Czy to będą udane wakacje? Po przeczytaniu bajki bibliotekarze wspólnie z nauczycielami przeprowadzili różne zabawy logopedyczne usprawniające język, policzki czy aparat oddechowy. Głównym bohaterem drugiej bajki jest niedosłyszący chłopiec - Krzyś, który na pierwszy rzut oka wygląda całkiem zwyczajnie. Jednak za uchem ma coś, co przypomina muszlę. Czy to możliwe, że Krzysiek ma w uchu ślimaka? Po przeczytaniu tego opowiadania bawiliśmy się z dziećmi w zabawę „Żabki i bociany”, która może pomagać w kształtowaniu wrażliwości słuchowej.
data publikacji: 2016-04-29 10:14
 
Ranking e-booków - I kw. 2016
Zachęcamy do bezpłatnego korzystania z e-booków dostępnych w bibliotece w ramach IBUK Libra. Obecnie nasza propozycja to około 3000 tytułów. Zainteresowani czytelnicy, którzy zgłoszą się do biblioteki, otrzymają indywidualne kody aktywacyjne - PIN - umożliwiające im dostęp do e-booków. W I kwartale 2016 r. czytelnicy MBP w Chojnowie najchętniej korzystali z następujących tytułów: 1. Samorząd terytorialny, 2. Biochemia. Podręcznik dla studentów medycznych studiów licencjackich, 3. Podstawy biochemii, 4. Podstawy zarządzania organizacjami, 5. Gospodarka samorządu terytorialnego, 6. Rachunkowość finansowa i podatkowa, 7. Przygoda z pierścionkiem, 8. Zarządzanie wiedzą, 9. Gry z tożsamością. Tatuowanie ciała w indywidualizującym się społeczeństwie polskim, 10. Biomedyczne podstawy kształcenia i wychowania
data publikacji: 2016-04-26 13:44
 
10 Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów „Bilet do Europy”
Zapraszamy do uczestnictwa w 10. Dolnośląskim Turnieju Młodych Recenzentów „Bilet do Europy”. Konkurs organizowany jest w ramach XIII Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”. Adresatami są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych Dolnego Śląska. Na konkurs należy przygotować pracę literacką stanowiącą recenzję dowolnej książki autora europejskiego. Recenzja powinna: zawierać nazwisko autora, tytuł i gatunek literacki (powieść, opowiadanie itd.), określać problematykę, wspominać o tym, co najciekawsze, bez opowiadania całej fabuły, zawierać subiektywną ocenę - co się w książce podobało, a co nie, zachęcać do przeczytania lub odradzać przeczytanie książki, powinna ponadto zawierać uzasadnienie opinii recenzenta. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 27 maja 2016 r. Regulamin konkursu:
data publikacji: 2016-04-13 15:11
 
Finał powiatowego konkursu „W mocy magicznego drzewa”
W Legnickiej Bibliotece Publicznej 6 kwietnia odbył się finał powiatowego konkursu czytelniczego „W mocy magicznego drzewa”. Konkurs, przygotowany na podstawie książek Andrzeja Maleszki, został zorganizowany w ramach XVI edycji „Bliżej Książki". W finale wzięli udział m.in. chojnowianie, uczniowie SP nr 4: Zuzanna Bajek, Filip Graban i Pola Susło. Po pisemnym teście organizatorzy zaplanowali spotkanie z samym Andrzejem Maleszką – reżyserem filmowym, autorem powieści i scenariuszy, laureatem nagrody EMMY (nazywanej „telewizyjnym Oscarem") w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży za cykl Magiczne Drzewo. I tu czekała na nas niespodzianka. Niestety, autor nie mógł przyjechać, ale spotkanie jednak się odbyło - w formie transmisji na żywo przez Internet. Dzieci z wielką ochotą zadawały pisarzowi pytania, na które wyczerpująco odpowiadał. Na zakończenie Andrzej Maleszka zachęcił młodych czytelników do czytania książek, ponieważ - jak powiedział - rozwijają wyobraźnię. Potem odbyły się różne minikonkursy, zagadki i quizy z nagrodami oraz ogłoszenie wyników konkursu czytelniczego. Okazało się, że najwięcej punktów zdobyła legniczanka Maja Rudnicka, a za uczestnictwo w konkursie chojnowska reprezentacja otrzymała pamiątkowe dyplomy i książki.
data publikacji: 2016-04-12 15:50
 
Wesoła łąka
Akademia Malucha zaprasza wszystkie biedronki, żabki, motyle i kolorowe kwiaty na wesołą łąkę. Na zajęcia, które są bezpłatne, zapraszamy 27 kwietnia o godzinie 11.00.
data publikacji: 2016-04-12 15:16
 
<< nowsze | 116  | 117  | 118  | 119  | 120 | 121  | 122  | 123  | 124  | 125  | 126  | starsze >>

Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem i promocja książki "Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji": 23 czerwca, godz.17.00, Dom Schrama (więcej informacji w zakładce Aktualności) *** Wystawa "Dokumenty Życia Społecznego ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie": maj- czerwiec 2021

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki