Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2018 w Chojnowie

Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2018 - Stefan Żeromski „Przedwiośnie”, które odbędzie się 12 września o godz. 17.00 w MOKSiR w Chojnowie. Fragmenty „Przedwiośnia” czytane będą na scenie, przy specjalnie przygotowanej scenografii. W prezentacjach czytelniczych wystąpią mieszkańcy miasta: młodzież, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, przedsiębiorców, firm, władz samorządowych i inni. Okazją do bliższego poznania autora tegorocznej lektury będzie rys biograficzny „Pamiętajmy o Żeromskim!: o pisarzu z uśmiechem”. Spotkanie zakończy koncert „Przedwojenne piosenki” w wykonaniu duetu: Malwiny Paszek i Tomasza Grdenia. Zespół jest laureatem nagrody „Złoty liść” 2017 XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro „za podtrzymywanie przedwojennych tradycji muzycznych na scenie i stronę internetową StareMelodie.pl”. W ramach obchodów Narodowego Czytania odbędzie się także czytanie „Przedwiośnia” w chojnowskich szkołach - Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowym Zespole Szkół - oraz akcja o charakterze happeningowym zapraszająca mieszkańców do uczestnictwa. Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski. Partnerzy: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.

2018-08-28 11:26

Warto przeczytać w sierpniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Marek Borucki – “Bohaterowie polskich powstań narodowych”; Bartek Dobroch, Przemysław Wilczyński – „Broad Peak : niebo i piekło”; Ewa Dzieduszycka – „Podróżniczka”; Antoni Ferdynand Ossendowski – „Szkarłatny kwiat kamelii”; Szymon Nowak – „Niechciani generałowie : Sosabowski, Maczek, Bór-Komorowski i inni : powojenne losy polskich oficerów”; Monika Wąs – „Skrzynecki : demiurg i wizjoner” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: W. Bruce Cameron – „Ellie” (seria: Był sobie szczeniak); Artur Maciak – „Mali bohaterowie : dzieci, które zmieniły świat”; Renne – „Orzeł” (seria: Dzikie zwierzęta w naturze); Zbigniew Sobolewski – „Bajki dla młodszych i starszych”; Katarzyna Sołtyk – „Moja Polska”; Peter Wohlleben - „O czym szumią drzewa”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2018-08-03 10:40

Historie wyłowione z dna oceanu

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zapraszają na powarsztatowy pokaz muzyczno-teatralny „Historie wyłowione z dna oceanu”: 6 sierpnia, godz.11.00, MBP - wstęp wolny. Na spotkaniu zostanie zaprezentowany plon wakacyjnych warsztatów twórczych dla dzieci „Opowieści z głębin” prowadzonych w MOKSiR przez animatora kultury Karolinę Rosocką.

2018-08-02 11:36

Nela i skarby Karaibów

Zakończyliśmy pierwszą część Wakacyjnych Podróży po Literaturze, realizowanych w ramach Wakacji z Biblioteką 2018. Pożegnaliśmy się z Nelę małą Reporterkę i jej przygodami głośnym okrzykiem "Ahoj!", który - mamy nadzieję - zachęci dzieci do czytania książek tej wspaniałej podróżniczki. Przez cały tydzień, od 9 do 13 lipca, podróżowaliśmy razem z książką „Nela i skarby Karaibów”. Przygodę rozpoczęliśmy z Teatrem Urwis z Krakowa i jego „Morskimi opowieściami”. Po przedstawieniu odbyło się uroczyste pasowanie na pirata, nauka pirackiej piosenki oraz wykonanie pirackich lunet potrzebnych do wypatrywania Wysp Karaibskich. Kolejne dni to słuchanie przygód Neli oraz budowanie galeonów, wyklejanie plasteliną zwierząt, jakie mógł widzieć Krzysztof Kolumb oraz tworzenie makiet bezludnych wysp. Piraci na statku nie mogą się nudzić, dlatego kapitan zapewniał piratom rozrywkę w postaci różnych zabaw: Wyścigu żółwi, Kolacji Kapitana, Bezludnej Wyspy, Bitwy morskiej, Przeciągania liny, Wyścigi łódeczek i innych. A zwieńczeniem naszych przygód było poszukiwanie pirackiego skarbu. Dzielni piraci i piratki po wykonaniu sześciu zadań otrzymali mapę skarbu, która pozwoliła im odszukać słodki skarb.

2018-07-23 14:34

Żółta kredka

27 czerwca odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie (z rekordową frekwencją!) w Bibliotecznej Akademii Malucha. Tematem zajęć była historia żółtej kredki. Po wysłuchaniu „Bajki o żółtej kredce” A. Galicy dzieci stwierdziły, że świat bez koloru żółtego byłby bardzo smutny i ponury. W tym dniu, zgodnie z naszym przewodnim motywem, królował kolor żółty i dlatego było dużo rozmaitych zabaw, zagadek i prac plastycznych związanych z tym kolorem. Były również zabawy taneczne: „Kaczuchy”, ”Wietrzyk wieje”, „Baloniku nasz malutki”, „Jawor, jawor, jaworowi ludzie”. Do zobaczenia po wakacjach!

2018-07-17 17:20


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki