Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Galeria Pomysłów - Krasnoludki są na świecie, w naszych książkach je znajdziecie

Podczas Tygodnia Bibliotek zapraszamy do wspólnej zabawy w składanie papierowych kółeczek i tworzenie z nich kolorowych obrazków. Pomysł dzisiejszej pracy został zaczerpnięty z książki Doroty Dziamskiej „ Bajkowe kółeczka czyli origami płaskie z koła”.
Nasza propozycja to niesforne krasnoludki, które schowały się za grzybkiem.

2021-05-13 16:03

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

W ramach tegorocznych chojnowskich obchodów Tygodnia Bibliotek 10 maja odbyło się spotkanie autorskie on-line z Marcinem Koziołem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, zapalonym podróżnikiem i miłośnikiem komputerów. W spotkaniu „Wombat Maksymilian – podróże, zwierzęta i przygody” uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Marcin Kozioł jest autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy („Złota Dwudziestka” książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”. Napisał także m.in. nagradzaną serię książek o Wombacie Maksymilianie (m.in. najlepsza książka podróżnicza 2016 – Nagroda Magellana), serię „Zagadki matematyczne” (nagroda główna i wyróżnienie w 18. edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” ) oraz „Szaloną historię komputerów”. A jak było na spotkaniu z wybitnym pisarzem i niezwykłym człowiekiem ? – o tym w relacjach (ze zdjęciami) na stronach internetowych SP 3 i SP 4 : sp3.chojnow.eu – aktualności, „Odlotowe spotkanie”, 11 maja ; sp4.chojnow.eu – aktualności „Święto bibliotek”, 10 maja *** W naszych zbiorach mamy książki pana Marcina. Zapraszamy!

2021-05-13 15:58

Warto przeczytać w maju!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: „Admirałowie wyobraźni. 100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci” pod redakcją Anity Wincencjusz-Patyny ; Tomasz Duszyński – „Glatz”; „Kamień w lustrze. Antologia literatury chińskiej XX i XXI wieku” pod redakcją naukową Lidii Karasełło ; Marek Łuszczyna – „Nocni myśliwi. Jak Polacy zorganizowali najsłynniejszą ucieczkę z nazistowskiego obozu” ; Haruki Murakami – „Podziemie. Największy zamach w Tokio” ; Maria Stiepanowa „Pamięci, pamięci” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Iwona Czarkowska – „Pan Kudłaty i Cztery Łapy ”; Paul Gallico – „O chłopcu, który był kotem”; Eva Eland – „Gdzie zaczyna się szczęście”; Eva Eland – „Kiedy nadchodzi smutek”; Hanna Łupińska – „Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci”; Małgorzata Swędrowska – „777 pomysłów na zabawy z książką” ; Paweł Wakuła – „Kosmiczne przygody Bruma i Gruma”
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2021-05-13 11:04

Zapraszamy na XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: 8 – 15 maja 2021 r.

Za nami Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich z różami i książkowymi niespodziankami dla naszych Czytelników. A przed nami Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który tradycyjnie organizujemy wspólnie z chojnowskimi szkołami.
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Szkolnymi koordynatorami przedsięwzięcia są nauczyciele bibliotekarze: Ewa Wołoszyn z SP 3, Dorota Kamińska z SP 4 i Lucyna Olszewska z PZS w Chojnowie.
Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, zainicjowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło "Znajdziesz mnie w bibliotece” pozwala myśleć o bibliotece jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji. Program naszego Tygodnia Bibliotek:

2021-05-07 14:30

Święto Narodowe Trzeciego Maja

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalony w 1791 r. akt, pierwszy w Europie i drugi na świecie, był próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Zachęcamy do refleksji nad tym ważnym wydarzeniem, a pomocne w tym mogą być pozycje z naszych zbiorów, m.in. „Dzieje Sejmu Polskiego”, Stanisław Grodziski „Polska w czasach przełomu (1764-1815), „Konstytucja 3 Maja: 200-lecie tradycji”, „Konstytucja 3 Maja. Prawo - Polityka - Symbol”. Dużo różnorodnych materiałów znaleźć można w zasobach cyfrowych, m.in. w bibliotece cyfrowej POLONA.

2021-04-30 16:38


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki