Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Wystawa prac plastycznych konkursu "Mój bajkowy ambasador recykligu"

W ramach regionalnej kampanii informacyjno – edukacyjnej pn. „Nowe prawo odpadowe - nowy styl życia Dolnoślązaków”, w Chojnowie prowadzonej przez Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika pod hasłem „Odpad nie odpad(ł)", został ogłoszony konkurs plastyczny pn. „ Mój bajkowy ambasador recyklingu”. Konkurs został poprzedzony warsztatami z zakresu postępowania z odpadami skierowanymi do przedszkolaków Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie.

2012-12-18 19:24

Trafny wybór to Chojnów

W całej Polsce 12 grudnia o godz.18.00 sto pięćdziesiąt Dyskusyjnych Klubów Książki spotkało się, aby porozmawiać o najnowszej powieści J.K. Rowling „Trafny wybór”. W ten sposób rozpoczęła się Pierwsza Ogólnopolska Dyskusja Literacka DKK. Wśród ponad tysiąca obecnie działających klubów, tylko niektóre dostały się do tego programu, pilotowanego przez Instytut Książki i wydawnictwo Znak. W tym także i nasz, chojnowski.

2012-12-18 16:07

Urodziny Pluszowego Misia w Bibliotecznej Akademii Malucha

Obchody urodzin Pluszowego Misia stały się już tradycją w Bibliotecznej Akademii Malucha. Przyjaciele misia oraz zaproszone dzieci chętnie uczestniczą w tej uroczystości. Tym razem - 28 listopada - też tak było. Uczestnicy spotkania śpiewali naszemu ulubieńcowi 100 lat, bawili się wesoło przy muzyce oraz podróżowali z chustą animacyjną. Prezentem urodzinowym dla naszego jubilata było namalowanie misiowej laurki.

2012-12-07 12:07

"Trafny wybór” J.K. Rowling i Pierwsza Ogólnopolska Dyskusja Literacka w Chojnowie

12 grudnia o godz.18.00 w naszej bibliotece odbędzie się wyjątkowe spotkanie w ramach Pierwszej Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej Dyskusyjnych Klubów Książki, akcji organizowanej przez Instytut Książki i wydawnictwo Znak. Będziemy czytać i dyskutować o powieści „Trafny wybór” J.K. Rowling - pierwszej książce dla dorosłych napisanej przez autorkę bestsellerowego cyklu o Harrym Potterze. Szczegółów spotkania nie zdradzamy, ale wszystkich lubiących książki i niespodzianki serdecznie zapraszamy! Organizator spotkania: DKK ŁGARZ przy MBP w Chojnowie

2012-12-07 11:16

Zajęcia "Dekoracje Bożonarodzeniowe" - 15 grudnia, godz.11.00 - 13.00

Serdecznie zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne "Dekoracje Bożonarodzeniowe", podczas których będą mogły wykonać ciekawe ozdoby świąteczne - 15 grudnia, godz.11.00-13.00. Wykonane prace będzie można po zajęciach zabrać do domu.

2012-12-05 12:54


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki