Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Konkurs na plakat Tygodnia Bibliotek 2016

Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat Tygodnia Bibliotek 2016. Konkurs służy wybraniu najciekawszych projektów plakatów promujących ogólnopolski program Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Tydzień Bibliotek”. Termin nadsyłania prac: 24 lutego 2016 r. Informacje o konkursie: http://www.sbp.pl/konkurs/informacje?konkurs_id=15605

2016-02-09 09:49

Wernisaż wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”

Jak co roku, już od pięciu lat, nowy sezon w Galerii Młodych rozpoczęliśmy wystawą prac plastycznych uczestników Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy, Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Lilia” i ŚDS w Chojnowie. Tegoroczna wystawa prezentuje twórczość 51. osób. Prace malarskie i rękodzielnicze są bardzo różnorodne i kolorowe, dopracowane w szczegółach i wyjątkowe - jest ich aż 175! Wernisaż wystawy, który odbył się 20 stycznia, zgromadził w Galerii Młodych uczestników wszystkich ośrodków. Początek spotkania uświetniła recytacją swoich wierszy Ewa Paluszczak, uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnowie. Następnie opiekunki: Emilia Zimnowłodzka, Alina Wierzbicka, Anna Radwan i Kinga Burdzy opowiedziały o pracy swoich podopiecznych. W każdym roku poziom prac jest bardzo wysoki, a pomysłów nie brakuje. Jako podziękowanie wszyscy autorzy prac otrzymali od władz miasta kalendarze, w których zamieszczone są prace osób zrzeszonych w Gildii Artystów Chojnowa. Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”, która potrwa jeszcze do końca lutego.

2016-02-01 23:14

Konkurs "W mocy magicznego drzewa"

W ramach „Bliżej Książki 2016” Legnicka Biblioteka Publiczna i biblioteki publiczne powiatu legnickiego zapraszają uczniów klas IV oraz V szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym. Zadaniem uczestników I Etapu będzie pisemna odpowiedź na pytania dotyczące losów bohaterów książki Andrzeja Maleszki „Czerwone krzesło” (od początku książki do odnalezienia przez małą ciotkę czerwonego krzesła). Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Finał konkursu: 6.04.2016 r. , godz.10:00, LBP ul. Piastowska 22.Podczas finału spotkanie z autorem książek Andrzejem Maleszką. Wszystkich zainteresowanych uczniów z chojnowskich szkół prosimy o zgłoszenie się w Dziale dla Dzieci i Młodzieży w terminie do dnia 10.02.2016 r. Regulamin konkursu:

2016-02-01 14:32

"Dwie Dorotki"

"Daleko stąd, daleko... za górą wysoką, za rzeką szeroką była wioska, a w tej wiosce biała chata, a w tej chacie mieszkał kmieć Pazurek z żoną Pazurkową. I były w tej chacie dwie Dorotki..." Baśń "Dwie Dorotki Janiny Porazińskiej opowiada o dwóch siostrach, dobrej i złej, i o nagrodzie jaką każda z nich otrzymała za swoje postępowanie. Zapraszamy na przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych ART- RE z Krakowa, które odbędzie się dnia 4.02.2016 r., o godz. 14:00 w Sali Edukacyjnej.Wstęp wolny.

2016-01-30 10:34

Spitsbergen w Chojnowie, czyli spotkanie z prof. Henrykiem Marszałkiem

Jak ciekawie można opowiadać o trudach życia na terenach podbiegunowych przekonaliśmy się 15 stycznia na spotkaniu z dyrektorem Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego - dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem, zatytułowanym „Ostre góry pod biegunem, czyli o przyrodzie Spitsbergenu”. Profesor z wielkim entuzjazmem opowiadał o Spitsbergenie, czyli Ostrych Górach, o uniwersyteckiej Stacji Polarnej im. Stanisława Baranowskiego, w której już kilkakrotnie przebywał prowadząc badania. Opowiadał o trudnej codzienności, nieoczekiwanych spotkaniach z niedźwiedziami polarnymi, a także o badaniach prowadzonych na tej największej, w dużej mierze pokrytej lodowcami, norweskiej wyspie. Przez większą część roku warunki bytowe na Spitsbergenie są bardzo niesprzyjające dla wszystkich żywych istot. Pomimo tego są ludzie, którzy marzą o tym, by tam żyć. Prelekcja była niezwykle ubogacająca, uczestnicy byli pod wrażeniem opowieści prof. Henryka Marszałka, pasjonata i badacza. To interesujące spotkanie zawdzięczamy podróżnikowi dr Wojciechowi Drzewickiemu, a prywatnie przyjacielowi profesora. Ten niestrudzony globtroter, już wielokrotnie goszczący w naszej bibliotece z emocjonującymi relacjami ze swoich wypraw, otrzymał pod koniec ubiegłego roku zaszczytne wyróżnienie - honorowy tytuł „Amicus Librorum - Przyjaciel Biblioteki”.

2016-01-25 22:29


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki