Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Książki Mistrzów – „Zamkowe bajeczki” Doroty Gellner

24 kwietnia 2019 r. odbyły się specjalne zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha - w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zainicjonowanych przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Motywem przewodnim chojnowskiego spotkania była książka „Zamkowe bajeczki” Doroty Gellner. Autorka wspaniale wymyśla sympatyczne postaci i ich zabawne przygody. Razem z królewną i nietypowym smokiem wyruszyliśmy na spacer po zamkowych komnatach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały krótkie rymowane bajeczki, które zostały przedstawione przy pomocy pacynek i nie tylko. Do prezentacji wybraliśmy sześć bajeczek: Smok i kołyska, Przed srebrnym zwierciadłem, Wizyta smoka, Kąpiel smoka, Czapeczka w paseczki, Królewna i katar. Potem przyszedł czas na zabawy. Smocze odgłosy, Zabawy ze smokiem, Baśniowy taniec, Baśniowe puzzle to kilka propozycji naszych zabaw, które nawiązywały do treści przeczytanych historii. A owocem zajęć był królewski zamek ze strasznym smokiem, który wykleiły dzieci wraz z opiekunami. To bardzo duże i kolorowe dzieło można podziwiać teraz w holu biblioteki.

2019-05-04 13:52

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Człowiek i maszyna - warsztaty literackie z Joanną Wachowiak

Zapraszamy dzieci z klas IV-V szkoły podstawowej na warsztaty literackie „Człowiek i maszyna” prowadzone przez Joannę Wachowiak: 9 maja 2019, godz. 9:00, wstęp wolny. Podczas spotkania kiermasz książek autorki. Joanna Wachowiak - doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Jako autorka książek dla dzieci zadebiutowała w 2013 r. tytułem „Opowiastki dla małych uszu”. W 2014 r. nominowana do literackiej nagrody IBBY Książka Roku za „Kota kameleona”. Rok później „Historyjki dla małych uszu” zdobyły nagrodę jury konkursu organizowanego przez portal granice.pl i tytuł „Najlepszej książki na wiosnę” w kategorii utworów dla najmłodszych. W 2016 r. została laureatką IV Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren - wyróżnienie za „Babę Blagę”, a w następnym roku „Ala Baba i dwóch rozbójników” otrzymała nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

2019-05-02 21:57

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Ballady Leonarda Cohena – koncert Kuby Michalskiego

Zapraszamy na koncert Kuby Michalskiego – Ballady Leonarda Cohena: 8 maja 2019, godz.17:00, wstęp wolny. W programie koncertu kilkanaście piosenek legendarnego kanadyjskiego barda w polskich tłumaczeniach, uzupełnionych kilkoma kompozycjami Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów. Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze.

2019-04-30 22:50

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: 8 – 15 maja 2019 r.

Zapraszamy na obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Program: 1) Ballady Leonarda Cohena - koncert w wykonaniu Kuby Michalskiego: 8 maja, godz. 17:00; 2) Człowiek i maszyna - warsztaty literackie z Joanną Wachowiak dla dzieci z klas IV-V szkoły podstawowej: 9 maja, godz. 9:00; 3) Inspiracje - warsztaty literackie z Agnieszkę Gil dla uczestników Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Chojnowie: 14 maja, godz. 9:30; 4) Dyplom dla Małego Czytelnika – podsumowanie I części realizacji projektu „Mała książka – wielki człowiek” skierowanego do dzieci w wieku 3 lat: 14 maja, godz. 17:00; 5) DRUK NIE Z TEJ ZIEMI - wystawa z okazji 30-lecia działalności Drukarni UNIFOT Gizeli i Andrzeja Bobików: maj 2019. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Współorganizatorzy: SP 3, SP 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, zainicjowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. „Tegoroczne hasło brzmi "#biblioteka". Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.” (www.sbp.pl)

2019-04-30 16:58

Bajeczka Wielkanocna

„Bajeczka Wielkanocna” to temat kolejnych zajęć czytelniczych w Miejskim Żłobku, które odbyły się 16 kwietnia 2019 r. Dzieci z grupy Tygryski wysłuchały opowiadania Agnieszki Galicy „Bajeczka Wielkanocna” oraz kilku wierszy Doroty Gellner i Mari Terlikowskiej związanych z Wielkanocą. Po krótkiej zabawie „Zajączki, zajączki” mali czytelnicy wyklejali kolorowe pisanki. A na zakończenie spotkania bawiliśmy się w wesołe zabawy ruchowe.

2019-04-29 21:48


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki