Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Wojciech Kondusza o radzieckich tajemnicach

26 kwietnia br. odbyło się spotkanie z dr Wojciechem Konduszą, legnickim badaczem lokalnego życia społecznego i politycznego, autorem książek i artykułów z tej tematyki. Do Chojnowa przyjechał ze swoją ostatnio wydaną książką „Tajemnice Garnizonów Radzieckich w Polsce”, w której podjął próbę opisania tego, co było tajemnicą przez kilkadziesiąt lat stacjonowania Rosjan w naszym kraju. Opowiadał o codziennym życiu garnizonów, w tym warunkach bytowych, religijności, kulturze, sposobie spędzania czasu wolnego, relacjach z Polakami. Sporo uwagi poświecił sposobom zbierania materiałów do książki. Wśród wykorzystanych źródeł znalazły się też wspomnienia zamieszczone na rosyjskich stronach internetowych i wydawana w Legnicy gazeta „Znamia Pobiedy” („Sztandar Zwycięstwa”). Obecnie w bibliotece posiadamy m.in. następujące publikacje Wojciecha Konduszy: „Mała Moskwa. Rzecz o radzieckiej Legnicy”, „Śladami Małej Moskwy” - zapraszamy!

2019-05-29 16:07

Warto przeczytać w maju!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Lidia Buksak – „Szkoła mówców: myśl i prezentuj inaczej niż inni”; Stanisław Sławomir Nicieja – „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych. T. XII” ; audiobook Scott Galloway – „ Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google” ;audiobook Katarzyna Puzyńska – „ Rodzanice” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Elżbieta Pałasz, Joanna Czaplewska – „Dobra robota : ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody”; Aleksandra Struska-Musiał – „Kto zgubił kapelusz?”; Małgorzata Strzałkowska – seria Lubię Czytać ze Strzałką - „Zwariowane litery”, „Ukryte słowa”, „Zaczarowane obrazki”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2019-05-23 10:49

Wzorowy Czytelnik 2019

24 kwietnia br. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbył się finał powiatowego konkursu Wzorowy Czytelnik, skierowanego do młodych czytelników Legnicy i powiatu legnickiego. Po uroczystym wręczeniu dyplomów i książek wyróżniający się użytkownicy bibliotek uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Szymona Teluka - znanego rysownika, malarza i ilustratora. Do grona Wzorowych Czytelników dołączyli nasi chojnowscy czytelnicy Dawid Filipowicz z kl. IV c i Michał Jankowski z kl. III b Szkoły Podstawowej Nr 4. Gratulujemy!

2019-05-20 15:36

Na zdrowie

Zapraszamy dzieci do lat 4 i ich opiekunów na zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha „W zdrowym ciele zdrowy duch” - 22 maja 2019 r. o godz.11.00, wstęp wolny.

2019-05-20 10:13

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanej do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki, a biblioteka jest partnerem tego przedsięwzięcia. Informacja prasowa Instytutu Książki: Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce. Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają. Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

2019-05-06 21:38


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki