Informacja dotycząca dofinansowania w kwocie 12 400 zł, otrzymanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie w 2019 roku w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - zakup książek: 553 woluminy.
2019-11-25 11:31
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w nowej edycji projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, który jest skierowany do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki, a biblioteka jest partnerem tego przedsięwzięcia. Link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=kWYjvcgD6PU ;
link serii virali w bibliotece pt. " Biblioteka Wielkiego Człowieka":
https://www.youtube.com/playlist?list=PLiDI9zCJKudoln4xDo56WQZniXCRR52ID ;
Informacja prasowa Instytutu Książki: „PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – półmetek tegorocznej edycji kampanii Mała książka – wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki. Wierzymy, że wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami. Dlatego Instytut Książki kontynuuje i rozwija program prowadzony od 2017 roku. Wówczas rozpoczęliśmy dystrybucję wyprawek czytelniczych dla noworodków w szpitalach. Do połowy 2019 roku przekazano już około 600 tysięcy książek. Teraz w 5200 bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników w wieku 3–6 lat czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”
2019-11-22 13:27
Na zaproszenie Miejskiej Bibliotek Publicznej i Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ w Chojnowie 7 listopada gościliśmy prof. dr hab. Stanisława Rosika – pracownika Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownika Pracowni Badań nad Najdawniejszymi Dziejami Europy Środkowej w tymże Instytucie, a także Przewodniczącego Stałego Komitetu Mediewistów Polskich. Temat wykładu, z jakim przyjechał do naszego miasta prelegent, to „O Wandzie, co się nie utopiła, lecz swym pięknem Niemca ubiła… (z mistrza Wincentego Kadłubka wizji początków Polski)”.
Każdy z nas zna legendę o Wandzie, co nie chciała Niemca za męża i wybrała śmierć w falach Wisły. Lecz czy naprawdę się utopiła? Czy w ogóle istniała? Podobno w każdej legendzie jest ziarno prawdy, ale co jest prawdą?
2019-11-21 11:42
Warto przeczytać w listopadzie !
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Katarzyna Bik – „Najdroższa. Podwójne życie damy z gronostajem"; Shaun Bythell - „Pamiętnik księgarza"; Marcin Wilk – „Kwiatkowska. Żarty się skończyły"; Polina Żerebcowa – „Mrówka w słoiku. Dzienniki czeczeńskie 1994 - 2004" oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Anna Czerwińska – Rydel - „Medal za uśmiech... czyli dzieci mają głos!"; Cori Doerrfeld - „Do widzenia, dzień dobry"; David Litchfield - „Niedźwiedź i pianino"; Arnold Lobel - „Mysie bajeczki"; Arnold Lobel - „Mysie przysmaki"; Markus Zusak - „Gliniany most".
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
2019-11-15 17:25
Z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Bibliotecznej Akademii Malucha wybraliśmy się 30 października 2019 r. na skraj lasu, gdzie mieszka Muchomorek, który uwielbia przyjmować gości. Muchomorek opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o swoich przyjaciołach żyjących w lesie. Potem także wspólnie bawiliśmy się w wiele zabaw, m.in.: „Bajkę o jesiennym szalu” - na podstawie utworu z antologii wierszy dla dzieci Wiesława Kota, „Przytulanki” - zabawę relaksującą profesor Marty Bogdanowicz. Piękne muchomorki wyklejone przez uczestników pozostały plastyczną, miłą pamiątką z naszych zajęć.
2019-11-08 10:06