Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bliżej Książki 2023: finał konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”

19 kwietnia br. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbył się finał powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”, przygotowanego na podstawie książek Anny Czerwińskiej-Rydel. W finale konkursu i w spotkaniu z autorką konkursowych lektur uczestniczyły także chojnowianki: Barbara Marciniszyn ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Julia Jóźwiak i Julia Tomasik ze Szkoły Podstawowej nr 4.

2023-05-02 13:20

Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych”: 17.04.2023

Spotkania autorskie dla dzieci z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” odbyły się 17.04.2023 r. i uczestniczyli w nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Okazało się, że młodym chojnowianom Grecja kojarzy się zazwyczaj z czystym morzem, ciepłem, białym kolorem czy też mitami i bogami. Pan Dionisios spróbował zabrać nas w niecodzienną podróż do tego kraju i bardzo ciekawie opowiadał o tym, czego zazwyczaj o Grecji nie wiemy. Że na przykład jest największym producentem gąbek, które wyławia się z wody na wyspie Simi. Że mieszkańcy żyjący na wyspie Ikaria słyną z długowieczności. Że Grecja składa się z sześciu tysięcy wysp, które dzieci próbowały policzyć na mapie. Z tych sześciu tysięcy wysp nasz gość zwiedził ponad dwadzieścia. Poznał ich kulturę i kuchnię, bo każda z wysp ma swoje obyczaje i potrawy. Na spotkaniach dzieci miały także okazję poznać grecki alfabet, a nawet pisać w języku greckim. Mogły nauczyły się kilku zwrotów w tym języku, m.in. kalá, kalá, co oznacza - dobrze, dobrze,okej.

2023-04-22 13:54

Tolkienowskie Biuro Podróży w Chojnowie

Witajcie moi przyjaciele: mae govannen i mellyn nin! The Tolkien Society ustanowiło Światowy Dzień Czytania Tolkiena na 25 marca i corocznie podaje motto towarzyszące tym obchodom. W 2023 roku to – Przygoda i Podróże. A o podróżach napisano i powiedziano już bardzo dużo. Można podróżować na wiele sposobów, m. in. z punktu A do punktu B, dookoła Ziemi lub podróżować wyobraźnią po krainach Nigdziebądź. Tolkienowski świat może być dla nas literackim biurem podróży, w którym paszportem jest wyobraźnia, a bagażem podręcznym odwaga i ciekawość. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie wraz z Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubem Książki „Książkociastkożercy” już po raz siódmy przyłączyła się do tej akcji. Organizatorami wydarzenia były: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i MBP w Chojnowie.

2023-04-06 13:39

Bliżej Książki 2023: I etap powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”

W Chojnowie I etap powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”, przygotowanego na podstawie książek Anny Czerwińskiej-Rydel, odbył się 29.03.2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Konkurs został zorganizowany w ramach XXII edycji Bliżej Książki, a skierowany do dzieci z klas III i IV szkół podstawowych Legnicy i powiatu legnickiego. W naszym I etapie uczestniczyło dziewięcioro uczniów z chojnowskich szkół podstawowych. Dzieci odpowiadały pisemnie na pytania dotyczące treści książki „Matylda: tajemnica i marzenia”. Jury oceniło prace konkursowe i postanowiło przyznać: 1 miejsce - Julii Tomasik z SP 4, 2 miejsce - Barbarze Marciniszyn z SP 3 i 3 miejsce - Julii Jóźwiak z SP 4 oraz wyróżnienia dla: Hanny Kryszczuk z SP 3, Wiktorii Gucał z SP 4, Igi Adamkiewicz z SP 3, Gabrieli Filipowicz z SP 4, Aleksandry Kityk z SP 4 i Marleny Jeznach z SP 3. Trzy nagrodzone uczennice przechodzą do finału, który odbędzie się 19.04.2023 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej.

2023-04-05 22:16

Spotkanie z Pawłem Wróblem "Wakacje na dwóch kółkach 2022": 18.11.2022

Paweł Wróbel, nasz dobry znajomy utytułowany wyróżnieniem „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki”, ma wiele pasji, ale najważniejsze to wędrówki górskie, podróże rowerowe oraz fotografika. Od lat na wakacjach zwiedza Polskę na rowerze. Na kilkunastodniowych wyjazdach ogląda i fotografuje to, co wcześniej dokładnie zaplanował. A potem wraca i dzieli się swoimi wrażeniami, czasem w większym gronie - na spotkaniach w bibliotece. W tym roku wybrał się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. I o tej wyprawie, niezwykle interesująco opowiadał i prezentował zdjęcia na spotkaniu „Wakacje na dwóch kółkach 2022”, które odbyło się u nas 18 listopada br. Wakacyjną przygodę rozpoczął w Częstochowie, wędrował m.in. Szlakiem Orlich Gniazd z zamkami i warowniami wybudowanymi na skałach (Bobolice, Mirów, Ogrodzieniec, Rabsztyn i inne). Był także w Grocie Łokietka, turystycznej perełce Ojcowskiego Parku Narodowego. Droga powrotna biegła przez Wadowice, Bielsko-Białą, Cieszyn, Nysę, Paczków, Srebrną Górę i Góry Stołowe.

2022-12-27 15:12


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki