Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

"Czytamy BAJKI BEZ BARIER": 03.06.2016

Uroczyste podsumowanie cyklu zajęć czytelniczych „Bajki bez barier”. Na spotkaniu bibliotekarki i nauczycielki prowadzące zajęcia - Marzena Luty, Agnieszka Tworzydło, Dorota Chopkowicz i Maria Pękala - przybliżyły tematy i postaci bajek oraz przedstawiły sposób prowadzenia zajęć. Nie obyło się też bez podziękowań za wspaniałą, twórczą współpracę między biblioteką i chojnowskimi szkołami. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli pokaz multimedialny, przygotowany na podstawie zdjęć z wszystkich zajęć „Bajek bez barier’.

2016-06-10 15:17

Biblioteczna Akademia Malucha: "Bajki z wiejskiego podwórka: Kwoka co sie zowie": 25.05.2016

Tym razem, w Bibliotecznej Akademii Malucha, wybraliśmy się z mamą kwoką do pobliskiego lasu po robaki. Po wysłuchaniu bajki „Kwoka co się zowie” dzieci z wielkim przejęciem opowiadały, co się wydarzyło w lesie. Potem mali uczestnicy zajęć bardzo uważnie słuchali i odgadywali odgłosy zwierząt z wiejskiego podwórka, które pojawiły się w naszej bibliotece. Z radością i z zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach: m.in. „Taniec kurcząt w skorupkach”, „Karuzela”, „Miała baba koguta”, „Konik”. Spotkanie zakończyliśmy wspólną pracą plastyczną „Wiejska zagroda” oraz tańcem „Pan McDonald farmę miał”.

2016-06-07 09:30

Bajki bez barier: "Bursztyn": 20.05.2016, 24.05.2016

Na ostatnich zajęciach z cyklu „Bajki bez barier” dzieci poznały Karolinę, która przeprowadziła się znad morza do innego miasta. Nowa szkoła, nowe otoczenie i sytuacje trochę ją przerażają, i wtedy spotyka Alę. Ta dziewczynka jest inna, jest niewidoma. Alicja wprowadza Karolinę w swój wyjątkowy świat i pokazuje jej, że jest szczęśliwa i że świat można także „widzieć” innymi zmysłami niż wzrok. Na spotkaniu dzieci poznały, oprócz treści książki Aleksandry Chmielewskiej „Bursztyn”, także alfabet Braila i wykonywały dla Ali pozdrowienia z wypukłymi serduszkami i kwiatami. W trakcie zabaw rozpoznawały różne przedmioty za pomocą dotyku oraz w parach ćwiczyły prowadzenie słowem osoby z zasłoniętymi oczami.

2016-06-02 11:59

Galeria Młodych: "Chojnów inaczej": maj - czerwiec 2016

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Na wystawie fotograficznej „Chojnów inaczej” Kamil Szlegier ukazał nasze miasto, ale przedstawione w nich fragmenty rzeczywistości są jakby z innego czasu. Fotografie, wykonane aparatem analogowym – na zapomnianych już kliszach, przeważnie w sepii – podobne są do starych pocztówek. To sprawiło, że niejedna z osób uczestniczących w wernisażu, który odbył się 13.05.2016 r., miała problem z rozpoznaniem tak dobrze znanych miejsc. Podczas spotkania licznie zgromadzeni goście mogli nie tylko podziwiać zaprezentowane, magiczne fotografie. Niespodzianką były albumy ze zdjęciami, na których autor wystawy uwiecznił chojnowskie pejzaże. Miłym akcentem na wernisażu były również życzenia dla pracowników biblioteki złożone przez burmistrza Jana Serkiesa z okazji Dnia Bibliotekarza oraz podziękowanie za ich pracę.

2016-05-23 15:46

Warsztaty literackie Michała Zawadki: „Nauka w codzienności - ciekawostki świata natury: 12.05.2016

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Warsztaty dla uczniów SP nr 4, które prowadził Michał Zawadka, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci, aktor i Mistrz Polski Przemówień Publicznych. Podczas spotkania zachęcał dzieci do obserwacji otaczającego je świata i w niekonwencjonalny sposób udowadniał, jak ciekawą nauka jest bionika. M.in. używając kolorowych plansz i różnych przedmiotów przedstawiał, w jaki sposób ludzie - podpatrując świat roślin i zwierząt - wpadli na pomysły wielu wynalazków. Na zakończenie uczestnicy zajęć wykonali własne rakiety z silnikiem odrzutowym, mając do dyspozycji papier, nożyczki, klej i balony.

2016-05-17 16:40


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki