Katalog on-line

Przedstawienie teatralne

I etap

 

     W ramach projektu „Od bajki do bajki" realizowane jest przedstawienie teatralne - na podstawie prac napisanych na warsztatach pisania bajek. Warsztaty, które odbyły się 20 kwietnia 2017 r., prowadziła pisarka Joanna M. Chmielewska. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas V i VI z chojnowskich szkół podstawowych: SP 3 i SP 4.


W spektaklu, który zostanie wystawiony podczas spotkania finałowego projektu, wystąpią członkowie zespołu teatralnego ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie. Przedstawienie przygotowuje Barbara Słotwińska (m.in. napisanie scenariusza).


Barbara Słotwińska - absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży przy PWST we Wrocławiu, nauczyciel języka polskiego.


                                                                        (szerokość: 190 / wysokość: 126)


Prowadzi w szkole od 16. lat zespół teatralny. Realizatorka wielu przedstawień w konwencji teatru aktorskiego, lalkowego, teatru przedmiotu, pantomimy, musicalu. Z zespołem teatralnym m.in. brała udział w spektaklu plenerowym w Treblince z okazji rocznicy śmierci J. Korczaka, występy w Teatrze „Lalka" w Warszawie, Teatrze Lalek we Wrocławiu, na Festiwalu Korczakowskim w Berlinie. Autorka i realizatorka programu klasy teatralnej „Wyobraźnia-Teatr-Życie".

Od 2016 r. prowadzi także grupę teatralną „ANTYKWARIAT" w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie.

 

Obecnie zespół teatralny pracuje nad scenariuszem. Po przeczytaniu wszystkich bajek, które powstały podczas warsztatów, okazało się, że żadna z nich samodzielnie nie mogłaby stać się podstawą scenariusza, gdyż wszystkie są jedynie zalążkiem bajki, którą należałoby rozwinąć.

Grupa teatralna czytając teksty koleżanek i kolegów, starała się wyszukiwać w nich ciekawe pomysły, postacie, wydarzenia, magiczne przedmioty, zwroty akcji. Spostrzeżenia były dyskutowane, notowane, a wybrane fragmenty tekstów odczytywane na głos.

Nie jest tajemnicą, że teksty, które powstały podczas warsztatów, zostały zainspirowane książkami Joanny M. Chmielewskiej, autorki "Historia srebrnego talizmanu" oraz "Neska i srebrny talizman". W scenariuszu teatralnym również pojawią się nawiązania do tych książek, ale przede wszystkim podstawą będą pomysły dzieci.


(szerokość: 375 / wysokość: 210)


                                                                                         (szerokość: 375 / wysokość: 210)Projekt "Od bajki do bajki" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

oraz

Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

(szerokość: 95 / wysokość: 95)

(szerokość: 95 / wysokość: 86)

Wystawa Danuty Danielewicz "Poezja i pędzel": kwiecień - maj 2018***Biblioteczna Akademia Malucha "Groszek" : 30 maja, godz.11:00 

Programy, w których bierzemy udział:

Projekt „Od bajki do bajki” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki