Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Ochałem, autorem książki „Orla Straż. Kiedy świat udaje, że nie widzi”: 15.09.2021, godz. 17.00, Dom Schrama. Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne od 30.08.2021 w MBP, liczba miejsc ograniczona, reżim sanitarny. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę autora. Andrzej Ochał jest byłym żołnierzem Legii Cudzoziemskiej, działaczem społecznym oraz pasjonatem historii. W 2019 roku był w Iraku, jako wolontariusz Fundacji Orla Straż. Misją Orlej Straży jest pomoc ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie, głównie w Iraku oraz irackim Kurdystanie. Fundacja odbudowuje m.in. miejsca pracy zniszczone przez terrorystów, wspiera edukację kobiet oraz dzieci, które były w niewoli i pomaga ludziom w powrocie do normalnego życia, jakie wiedli przed wojną. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.orlastraz.org *** Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Piotra Pabisa, chojnowskiego wolontariusza Orlej Straży.
2021-08-27 09:48
Z powodu małej ilości przekazanych prac konkurs „Pocztówka z wakacji” nie został rozstrzygnięty. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i prosimy o zgłoszenie się do biblioteki po odbiór nagród książkowych. Prace konkursowe zostały wystawione w Dziale dla Dzieci i Młodzieży – zapraszamy.
2021-08-19 11:03
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Anna Augustyn-Potas - „Beata Tyszkiewicz: portret damy” ; Janet Skeslien Charles – „Bibliotekarka z Paryża”; Krystyna Gucewicz - „Wakacje gwiazd w PRL”; Mariusz Szylak – „Sekrety Dolnego Śląska cz. 1”; Szymon Wrzesiński – „Dolny Śląsk kryminalny, podziemny i niezwyczajny” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Emilia Dziubak – „Co budują zwierzęta”; Artur Guzicki – „Podróże misia Wojtka”; Katarzyna Kołodziej – „Opowiem ci, mamo, co robią myszy”; Nikola Kucharska – „Jak to działa? Książka”; Beata Ostrowicka – „Miś z długim ogonkiem”.
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
2021-08-18 13:39
Czy dzieci lubią misie? Na pewno tak. Poznajcie niedźwiadka, który żył dawno temu, ale był tak sławny, że ma nawet swój pomnik. Miś ten nazywał się Wojtek i został przygarnięty przez polskich żołnierzy z 2. Korpusu Polskiego generała Władysława Andersa, walczącymi w II wojny światowej. Z żołnierzami żył w wielkiej przyjaźni, pomagał im i bawił, jak tylko potrafił. Historia niezwykłego niedźwiadka zainspirowała Artura Guzickiego - dziennikarza, publicystę i pisarza - do napisania książki ”Podróże Misia Wojtka”. Opowiadał o niej dzieciom na spotkaniach w naszej bibliotece i Przedszkolu nr 1, które odbyły się 4 sierpnia w ramach akcji „Wakacje z Wyobraźnią”. Razem z Misiem Wojtkiem i jego wehikułem czasu możemy wyruszyć w fascynującą podróż – podróż do przeszłości i poznawać czasy odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co się stało z pierścieniem generała Hallera, odkryć tajemnicę okrętu „Pomorzanin”, spotkać się z Lwowskimi Orlętami, naczelnikiem Józefem Piłsudskim czy mistrzem Ignacym Paderewskim, sięgnijcie po książkę legnickiego pisarza.
2021-08-13 12:34
Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat do udziału w konkursie plastycznym „Pocztówka z wakacji”. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy przedstawiającej miejsce swojego odpoczynku wakacyjnego. Prace należy złożyć do 13.08.2021 r. Regulamin konkursu:
2021-08-03 17:11