Zdjęcia ze spotkania z Jakubem Ćwiekiem i jego gośćmi, które odbyło się 19 września 2013 r. w ramach „Rock & Read Festival” - największej trasy promującej czytelnictwo i muzykę rockową w Polsce. Relacja ze spotkania - wkrótce. Aktualizacja: relacja Anny Kopyry, moderatora DKK przy MBP w Chojnowie, oraz zdjęcia.
2013-09-20 15:12
Zapraszamy na kolejne spotkanie z Wojciechem Drzewickim "Kolory Indii" - 27 września, godz.19.00. Tym razem chojnowski globtroter opowie o swojej tegorocznej podróży do Indii.
2013-09-19 16:35
Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zapraszają na spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, które odbędzie się 26 września o godz. 16.00 w Sali Edukacyjnej MBP. Małgorzata Gutowska-Adamczyk – pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Pisze książki dla młodzieży i dorosłych. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział...”. Laureatka nagrody „Książka Roku 2008”, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść dla młodzieży „13 poprzeczna”. Jest autorką m.in. bestsellerowej trzytomowej sagi „Cukiernia pod Amorem”. Na spotkaniu będzie można nabyć książki pisarki, m.in. następujące tytuły: „13 poprzeczna”, „Cukiernia pod Amorem” - t. 1,2,3, „Wystarczy, że jesteś”, „Niebieskie nitki”.
2013-09-19 13:19
Zapraszamy na wystawę fotograficzną Pawła Wróbla "Moje góry: o wędrówce i spełnieniu” - można ją obejrzeć w naszej Galerii Młodych do końca października. Na wystawie zostało zaprezentowanych 250 zdjęć m.in. z Karkonoszy, Pienin, Bieszczad, Tatr i Beskidów. Podczas wernisażu, 13 września, Paweł Wróbel przedstawił pokaz slajdów i opowiadał o swoich górskich wyprawach - nie pomijając różnych ciekawostek z nimi związanych - na które w ciągu ostatnich kilkunastu lat wybierał się sam lub w towarzystwie przyjaciół czy znajomych. I chociaż autor wystawy traktuje fotografowanie jako „dodatek” do turystyki rowerowej i pieszej, swoich wielkich pasji, to piękno gór utrwalone na jego zdjęciach warto zobaczyć.
2013-09-19 12:19
Zapraszamy najmłodszych czytelników (do lat 4) oraz ich opiekunów na pierwsze powakacyjne spotkanie Bibliotecznej Akademii Malucha - "W zdrowym ciele zdrowy duch", 25 września, godz.11.00
2013-09-17 13:13