Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Finał konkursu filmowego „Chojnowskie Impresje”: 20.02.2013

20.02.2013 r. w Domu Schrama odbył się finał I edycji amatorskiego konkursu filmowego „Chojnowskie Impresje”. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy pomysłodawcy tego przedsięwzięcia, Andrzeja Urbana, dyrektora Gimnazjum nr 2, a przygotowali i przeprowadzili go wspólnie: Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Portal Internetowy Chojnow.pl oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie walorów Ziemi Chojnowskiej oraz najbliższych okolic - historii, architektury, przyrody, ciekawych osób i wydarzeń. Jury przyznało pierwsze miejsce Kacprowi Majochowi i Bartkowi Gajdzie za film „Cho-rror” oraz dwa wyróżnienia: Rafałowi Wyciszkiewiczowi, autorowi filmu „W Chojnowie nic się nie dzieje” oraz Łukaszowi Kindlowi i Kamilowi Balickiemu za film „Chojnów”. Podczas gali finałowej, po ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród, organizatorzy „Chojnowskich Impresji” zaprezentowali pokaz filmów konkursowych i pozakonkursowych.

2013-03-15 15:02

Promocja almanachu Chojnowskiego Klubu Literackiego: 24.01.2013

24 stycznia w Domu Schrama odbyła się promocja tomiku „Wyrazić siebie. Almanach Chojnowskiego Klubu Literackiego”. Publikacja to wyjątkowa - bo jest to nie tylko pierwsze wydawnictwo tej grupy literackiej, ale w powojennej historii miasta zdarzenie bezprecedensowe. Almanach został wydany przez naszą bibliotekę, przy wsparciu finansowym samorządu Chojnowa. Pod względem merytorycznym przygotował go do druku Tadeusz Sznerch, opiekun Klubu Literackiego, który zajął się konsultacją i opracowaniem redakcyjnym. W tomiku znalazły się teksty Krystyny Czapskiej, Jarka Domańskiego, Grażyny Anny Dudzińskiej, Jolanty Gizy-Gawron, Elżbiety Graban, Elżbiety Karpińskiej, Małgorzaty Krzywdy, Jarosława Macewicza, Elżbiety Makowskiej oraz Ludwiki Sucheckiej. Szata graficzna powstała dzięki bezinteresownej pomocy chojnowskich plastyków – Zbigniewa Halikowskiego i Ireneusza Józefczuka, na okładce wykorzystaliśmy też pracę nieżyjącej już malarki Grażyny Wróbel.

2013-02-04 11:26

Pierwsza Ogólnopolska Dyskusja Literacka Dyskusyjnych Klubów Książki:12.12.2012

W całej Polsce 12 grudnia o godz.18.00 sto pięćdziesiąt Dyskusyjnych Klubów Książki spotkało się, aby porozmawiać o najnowszej powieści J.K. Rowling „Trafny wybór”. W ten sposób rozpoczęła się Pierwsza Ogólnopolska Dyskusja Literacka DKK. Wśród ponad tysiąca obecnie działających klubów, tylko niektóre dostały się do tego programu, pilotowanego przez Instytut Książki i wydawnictwo Znak. W tym także i nasz, chojnowski.

2012-12-18 15:56

Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem: 07.11.2012

7 listopada 2012 r. Jakub Ćwiek, jeden z najpopularniejszych pisarzy fantastyki młodego pokolenia, tegoroczny zdobywca nagrody im. Janusza A. Zajdla, przyjechał do Chojnowa. Spotkanie z czytelnikami odbyło się w ramach Największej Trasy Literackiej w Polsce „Rock & Read Festival” – od 26.10.2012 do 15.11.2012 Jakub Ćwiek odwiedził 20 miast w całym kraju promując w rockowym stylu swoje najnowsze publikacje, powieść „Chłopcy” oraz komiks "Kłamca: Viva l'arte". Spotkanie prowadziła Anna Kopyra, moderator Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.

2012-11-20 09:22

Uzbekistan - spotkanie z podróżnikiem Wojciechem Drzewickim: 26.10.2012

26 października Wojciech Drzewicki, chojnowski podróżnik, na prelekcji w bibliotece opowiadał o swojej tegorocznej, czerwcowej wyprawie do Uzbekistanu. Mnóstwo interesujących wrażeń, ciekawostek i zdjęć z trasy Jedwabnego Szlaku. Taszkent, urzekające bogactwo zabytków Chiwy, Buchary, Samarkandy. Twierdze, meczety i medresy, bazary korzenne. Ale również odwiedziny katolickich parafii, dotarcie do katastrofalnie wyschniętego Jeziora Aralskiego, kojące piękno gór Tienszanu. Sporo w tej egzotycznej podróży było akcentów polskich, począwszy od głównego sprawcy tej podróży – księdza Andrzeja Józefowa, byłego kapłana chojnowskiej parafii, obecnie przebywającego na misji w Urgenczu. I niespodziewane uczestnictwo w uroczystościach 70. rocznicy powstania armii generała Andersa w Uzbekistanie, spotkanie z jego córką a także żołnierzami, którzy przeszli cały szlak bojowy, poznanie prof. Wojciecha Narębskiego, opiekuna sławnego niedźwiedzia Wojtka. Objazd cmentarzy, gdzie spoczęli Polacy. Wreszcie wspomnienie o bardzo popularnej i urodzonej w tym kraju, Annie German. I znajome, tak bardzo polskie, bociany. Jedna podróż, a tak wielobarwna.

2012-11-12 11:13


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki