Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Wykład prof. dr hab. Stanisława Rosika: 07.11.2109

Na zaproszenie Miejskiej Bibliotek Publicznej i Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ w Chojnowie 7 listopada gościliśmy prof. dr hab. Stanisława Rosika - pracownika Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownika Pracowni Badań nad Najdawniejszymi Dziejami Europy Środkowej w tymże Instytucie, a także Przewodniczącego Stałego Komitetu Mediewistów Polskich. Temat wykładu, z jakim przyjechał do naszego miasta prelegent, to „O Wandzie, co się nie utopiła, lecz swym pięknem Niemca ubiła… (z mistrza Wincentego Kadłubka wizji początków Polski)".

2019-11-21 11:46

Narodowe Czytanie 2019 - Nowele polskie: 12.09.2019

Podczas tegorocznej akcji Narodowe Czytanie było inaczej niż zwykle. Para Prezydencka zaproponowała bowiem nie jedną lekturę, ale osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie. W Chojnowie czytaliśmy wszystkie lektury. Czytaliśmy je na happeningu przeprowadzonym 7 września w centrum miasta przez Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ oraz 12 września w różnorodnych formach w szkołach: w SP 3, SP 4, PZS oraz na spotkaniu finałowym. Na spotkaniu „Narodowe Czytanie 2019 – Nowele polskie", które odbyło się na Rynku, zaprezentowaliśmy „Katarynkę” B. Prusa. Po refleksjach wokół wyborów narodowych lektur, którymi podzielił się dyr. MOKSiR-u Stanisław Horodecki, „Katarynkę” wspaniale czytali chojnowianie. Niezwykle nastrojowym akcentem spotkania były pieśni wykonane profesjonalnie przez uczestników Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło i pod jej kierownictwem. Muzyczną oprawę imprezy wypełniły utwory kompozytorów polskich, specjalnie wybrane do czytanych fragmentów i wykonane przez Mateusza Bojdę (saksofon) i Piotra Gościniaka (akordeon/instr. klawiszowe). Na zakończenie burmistrz Chojnowa Jan Serkies wręczył wszystkim lektorom, muzycznym wykonawcom i uczestnikom happeningu pamiątkowe upominki książkowe, w których nie zabrakło i „Katarynki”.

2019-10-22 12:49

Narodowe Czytanie 2019 - happening: 07.09.2019

Narodowe Czytanie 2019 rozpoczęliśmy w Chojnowie, już tradycyjnie, happeningiem. W sobotę 7 września członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ, działającego przy miejskiej bibliotece, zachęcali mieszkańców do uczestnictwa w tej ogólnopolskiej akcji. Klubowicze, nie zrażeni deszczową aurą, przeszli od biblioteki przez Rynek do Targowiska Miejskiego. Rozdawali ulotki i czytali fragmenty tegorocznych lektur – wszystkich nowel oprócz „Katarynki”, która miała być zaprezentowana 12 września na spotkaniu finałowym na chojnowskim Rynku. W happeningu uczestniczyli członkowie DKK: Krystyna Czapska, Jarosław Domański, Jolanta Giza-Gawron, Anna Kopyra, Barbara Kułacz, Jadwiga Stachowicz, Elżbieta Świerczek oraz dyrektor MBP Barbara Landzberg

2019-10-17 12:38

Pasowanie na Czytelnika "Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek": 12.06.2019

Jak co roku wszystkie chojnowskie przedszkolaki, które ukończyły przysposobienie czytelnicze, zostały zaproszone na Pasowanie na Czytelnika. Uroczystość odbyła się 12.06.2019 r. w sali widowiskowej MOKSiR-u w Chojnowie. Przedszkolaki i zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek” - wykonane przez uczniów kl. II a i II c ze Szkoły Podstawowej nr 4, a przygotowane pod kierunkiem nauczyciela Aleksandry Korby. Wspólne odśpiewanie wiersza-piosenki Lucyny Krzemienieckiej „Książeczka” zachęciło naszych przedszkolaków do występów wokalnych i tanecznych, które wzbogaciły naszą uroczystość. Ukoronowaniem spotkania jest zawsze uroczyste przyrzeczenie i pasowanie na czytelnika oraz wręczenie pamiątkowego dyplomu i książeczki.

2019-06-25 14:26

Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2019: Hanna Markiewicz zdobyła nagrodę główną w konkursie „Mój Mistrz literatury”

W ramach projektu Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2019 zorganizowany był konkurs plastyczny „Mój Mistrz literatury”. Hanna Markiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie zdobyła w konkursie nagrodę główną w kategorii kl. IV-VI za pracę: Frances Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród". Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku. Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel, które odbyło się w naszej bibliotece 6 czerwca 2019 r. - zdjęcia Hani z autorką i pracą zakwalifikowaną na spotkaniu do II etapu konkursu:

2019-06-14 18:03


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki