Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Galeria Młodych: „Każdy ma prawo do sukcesu”: marzec - kwiecień 2013

13.03.2013 r. w Galerii Młodych odbyło się otwarcie wystawy prac uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Jest to plon zajęć uzdolnionych plastycznie dzieci biorących udział w projekcie „Każdy ma prawo do sukcesu”. Na wystawie zaprezentowanych zostało ok. 150 prac, z kilkunastu tematów i wykonanych różnymi technikami przez: Olę Cawrycz, Hannę Chopkowicz, Miłosza Cichockiego, Filipa Górnickiego, Bartłomieja Kamińskiego, Klaudię Kańczugę, Zuzannę Kosińską, Adriannę Osiadacz, Oliwię Rup, Wiktorię Rutkowską, Marię Słupińską i Julię Wołoszyn. Podczas wernisażu Grażyna Kośnik, prowadząca działania plastyczne projektu, podzieliła się swoimi wrażeniami z realizacji tego artystycznego przedsięwzięcia. Mówiła o ogromnym zaangażowaniu i kreatywności dzieci. Podkreśliła, że ich radość tworzenia udzieliła się również i jej. Ponadto, podziękowała za współpracę osobom uczestniczącym w projekcie. Potem młodzi plastycy otrzymali gratulacje i książkowe nagrody, dzieło chojnowskich twórców - „Gawędy o Ziemi Chojnowskiej” napisane przez Stanisława Horodeckiego, z ilustracjami Zbigniewa Halikowskiego. „Każdy ma prawo do sukcesu” - to projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2013-03-18 10:54

Bliżej Książki 2013: Konkurs "Dwadzieścia minut dziennie codziennie z Pawłem Beręsewiczem”: 6.03.2013

To już 13 edycja „Bliżej Książki”, powiatowych obchodów dnia książki. Wesołe opowiadania Pawła Beręsewicza ”Zawodowcy” było pierwszą lekturą w konkursie czytelniczym „Dwadzieścia minut dziennie codziennie z Pawłem Beręsewiczem”. Nasz lokalny etap konkursu odbył się 6 marca w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Dzieci odpowiadały pisemnie na pytania dotyczące losów bohaterów opowiadań. Do II etapu zakwalifikowały się uczennice klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie: Aleksandra Krowicka i Aleksandra Szpatowska z Kl. Finał już w Legnickiej Bibliotece Publicznej 10 kwietnia, a gościć na nim będzie sam autor Paweł Beręsewicz. Uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy!

2013-03-18 10:03

Biblioteczna Akademia Malucha: "Bajki z wiejskiego podwórka": 27.02.2013

„Na kolejnym spotkaniu Bibliotecznej Akademii Malucha dzieci przybyły na wiejskie podwórko. Po inscenizacji bajki „Kwoka co się zowie” ich zadaniem było wymienić zwierzątka występujące w opowiadaniu. Maluchy nie miały z tym problemu, a także chętnie opowiedziały co się w bajce wydarzyło. Zabawy rozwijające zmysł słuchu oraz koordynację wzrokowo-ruchową - ”Kogo słyszysz”, ”Karuzela”, „Taniec kurcząt w skorupkach” i „Konik” - sprawiły dzieciom oraz ich rodzicom wiele atrakcji i radości.

2013-03-18 09:22

Finał konkursu filmowego „Chojnowskie Impresje”: 20.02.2013

20.02.2013 r. w Domu Schrama odbył się finał I edycji amatorskiego konkursu filmowego „Chojnowskie Impresje”. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy pomysłodawcy tego przedsięwzięcia, Andrzeja Urbana, dyrektora Gimnazjum nr 2, a przygotowali i przeprowadzili go wspólnie: Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Portal Internetowy Chojnow.pl oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie walorów Ziemi Chojnowskiej oraz najbliższych okolic - historii, architektury, przyrody, ciekawych osób i wydarzeń. Jury przyznało pierwsze miejsce Kacprowi Majochowi i Bartkowi Gajdzie za film „Cho-rror” oraz dwa wyróżnienia: Rafałowi Wyciszkiewiczowi, autorowi filmu „W Chojnowie nic się nie dzieje” oraz Łukaszowi Kindlowi i Kamilowi Balickiemu za film „Chojnów”. Podczas gali finałowej, po ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród, organizatorzy „Chojnowskich Impresji” zaprezentowali pokaz filmów konkursowych i pozakonkursowych.

2013-03-15 15:02

Ferie z Biblioteką: 28.01 - 1.02.2013

Już w pierwszym dniu ferii dzieci mogły obejrzeć przedstawienie teatralne „Bajkowy świat Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”. Spektakl - wybór interpretacji wierszy obydwu poetów - przygotowały aktorki teatru „W Drodze”: Anna Chojnacka i Joanna Szeler. Imię każdego człowieka jest wyjątkowe, inne. Imię może mieć swój kolor, smak, kształt i zapach. Trzeba dużo fantazji, aby narysować swoje imię. Z tym trudnym zadaniem plastycznym zmierzyły się dzieci podczas drugiego dnia ferii. Nie było to takie łatwe i proste, ale doskonale sobie poradziły . Natomiast na następnych zajęciach przygotowywaliśmy się do zabawy karnawałowej. Milusińscy wykonali przepiękne, kolorowe maski i kotyliony, które bardzo się przydały na piątkowym balu przebierańców. A przybyło na niego mnóstwo niezwykłych gości.

2013-02-12 13:11


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki