30.10.2014 r. w bibliotece Powiatowego Zespołu Szkół odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym uczestniczyli uczniowie PZS oraz Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Tym razem nie omawialiśmy wybranej lektury, ale poznawaliśmy IBUK Librę – pierwszą w Polsce platformę książek elektronicznych dla bibliotek. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w PZS.
2014-11-07 12:20
Na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie 29.10.2014 r. gościliśmy na spotkaniu autorskim wybitnego aktora Jana Nowickiego. Do Chojnowa przyjechał ze swoją najnowszą powieścią „Białe Walce”. Spotkanie rozpoczęła Krystyna Zajko-Minkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, omawiając jego ostatnio wydane książki.Potem Jan Nowicki nie tylko opowiadał o swoich pisarskich doświadczeniach, ale również o blaskach i cieniach swojej pracy scenicznej.
2014-11-06 12:29
Tym razem Biblioteczna Akademia Malucha zaproponowała najmłodszym czytelnikom wierszyki, piosenki i zagadki związane z Panią Jesienią. Spotkanie rozpoczęło się wierszem „Kapelusz Muchomora” Heleny Bechlerowej. Taneczne podmuchy z liśćmi, wyklejanie drzewa liśćmi czy zabawa ruchowa „Zajączki, zajączki” to tylko kilka z propozycji przygotowanych na zajęcia „Dzień dobry, jesień!”.
2014-11-04 13:44
28 października 2014 r. Państwo Gizela i Andrzej Bobikowie otrzymali honorowy tytuł „Amicus Librorum - Przyjaciel Biblioteki”. Do tego zaszczytnego wyróżnienia zostali zgłoszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. „Amicus Librorum” przyznawany jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas spotkania autorskiego z wybitnym aktorem Janem Nowickim w Letia Business Center w Legnicy.
2014-11-04 12:47
O tym, kim był Ignacy Domeyko, mogliśmy się dowiedzieć na wykładzie dra Wojciecha Drzewickiego „Geologia na obczyźnie na przykładzie Ignacego Domeyki”. Nasz prelegent obszernie i barwnie przedstawił sylwetkę tego mało znanego w Polsce badacza, geologa i mineraloga, który działał w XIX wieku w Chile. Badania i dokonania Ignacego Domeyki miały m.in. ogromne znaczenie dla rozwoju przemysłu górniczego w tym kraju. Jedną z ciekawostek omawianego na wykładzie tematu jest fakt, że obecnie największa zagraniczna inwestycja spółki KGHM Polska Miedź – chilijska kopalnia Sierra Gorda - nosi jego imię.
2014-11-03 15:26