Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bajki bez barier: "Tajemnica znikających ciasteczek": 26.01.2016, 29.01.2016

„Tajemnica znikających ciasteczek” Aleksandry Chmielewskiej to kolejna książka z serii bajek psychoedukacyjnych, którą omawialiśmy na zajęciach z cyklu „Bajki bez barier”. 26 i 29 stycznia spotkaliśmy się z uczniami klasy II z SP 3 i SP 4, aby - po poznaniu tego opowiadania - wprowadzić ich w świat rówieśnika z zespołem Downa. Po przeczytaniu bajki rozmawialiśmy na temat problemów, z którymi borykają się dzieci z zespołem Downa. Podczas zajęć uczniowie brali też udział w zabawach ruchowych oraz poznawczych, takich jak: „Warzyła sroczka kaszkę”, „Idzie rak” czy „Kominiarz”.

2016-02-10 10:30

Galeria Młodych: "Malujemy samodzielnie i z pomocą": styczeń - luty 2016

Jak co roku, już od pięciu lat, nowy sezon w Galerii Młodych rozpoczęliśmy wystawą prac plastycznych uczestników Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy, Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Lilia” i ŚDS w Chojnowie. Na tegorocznej wystawie 51. osób zaprezentowało łącznie 175 prac malarskich i rękodzielniczych. Wernisaż wystawy, który odbył się 20.01.2016 r. zgromadził w Galerii Młodych uczestników wszystkich ośrodków. Początek spotkania uświetniła recytacją swoich wierszy Ewa Paluszczak, uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnowie. Następnie opiekunki: Emilia Zimnowłodzka, Alina Wierzbicka, Anna Radwan i Kinga Burdzy opowiedziały o pracy swoich podopiecznych. Jako podziękowanie wszyscy autorzy prac otrzymali od władz miasta kalendarze, w których zamieszczone są prace osób zrzeszonych w Gildii Artystów Chojnowa.

2016-02-01 22:53

Spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem: „Ostre góry pod biegunem, czyli o przyrodzie Spitsbergenu”: 15.01.2015

Jak ciekawie można opowiadać o trudach życia na terenach podbiegunowych przekonaliśmy na spotkaniu z dyrektorem Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego - dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem, zatytułowanym „Ostre góry pod biegunem, czyli o przyrodzie Spitsbergenu”. Profesor z wielkim entuzjazmem opowiadał o Spitsbergenie, czyli Ostrych Górach, o uniwersyteckiej Stacji Polarnej im. Stanisława Baranowskiego, w której już kilkakrotnie przebywał prowadząc badania. Opowiadał o trudnej codzienności, nieoczekiwanych spotkaniach z niedźwiedziami polarnymi, a także o badaniach prowadzonych na tej największej, w dużej mierze pokrytej lodowcami, norweskiej wyspie.

2016-01-25 21:54

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki: "IBUK Libra i nie tylko": 18.12.2015

W dniu 18.12.2015 r. w bibliotece Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie, przysłowiowo połączono piękne z pożyteczym. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki przy PZS zaprosił na przedświąteczne spotkanie klubowiczów z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2, wraz ze szkolnymi koordynatorami - nauczycielkami Ewą Wołoszyn i Małgorzatą Graban. Tym razem nie rozmawiano o wybranej lekturze, lecz o platformie książek cyfrowych IBUK Libra i świątecznych stroikach.

2016-01-25 15:13

Bajki bez barier: "Skarb": 15.12.2015, 18.12.2015

Uczniowie klasy II b SP nr 4 i uczniowie klasy II c SP nr 3 wzięli udział w kolejnych zajęciach z cyklu „Bajki bez barier". „Skarb” to czwarta bajka psychoedukacyjna, która wprowadza dzieci w świat rówieśnika z epilepsją, pomaga poznać i zaakceptować inność. Po przeczytaniu opowiadania, które dostarczyło dzieciom sporą dawkę wiedzy, ale też emocji, przeprowadziliśmy dwie zabawy: „Kalambury” i „Rzeźba”.

2016-01-25 12:38


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki