Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Wykład prof. dr hab. Stanisława Rosika: 07.11.2109

Na zaproszenie Miejskiej Bibliotek Publicznej i Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ w Chojnowie 7 listopada gościliśmy prof. dr hab. Stanisława Rosika - pracownika Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownika Pracowni Badań nad Najdawniejszymi Dziejami Europy Środkowej w tymże Instytucie, a także Przewodniczącego Stałego Komitetu Mediewistów Polskich. Temat wykładu, z jakim przyjechał do naszego miasta prelegent, to „O Wandzie, co się nie utopiła, lecz swym pięknem Niemca ubiła… (z mistrza Wincentego Kadłubka wizji początków Polski)".

2019-11-21 11:46

Biblioteczna Akademia Malucha: "Kto odwiedził Muchomorka?": 30.10.2019

Z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Bibliotecznej Akademii Malucha wybraliśmy się 30.10.2019 r. na skraj lasu, gdzie mieszka Muchomorek, który uwielbia przyjmować gości. Muchomorek opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o swoich przyjaciołach żyjących w lesie. Potem także wspólnie bawiliśmy się w wiele zabaw, m.in.: „Bajkę o jesiennym szalu” - na podstawie utworu z antologii wierszy dla dzieci Wiesława Kota, „Przytulanki” - zabawę relaksująca profesor Marty Bogdanowicz. Piękne muchomorki wyklejone przez uczestników pozostały plastyczną, miłą pamiątką z naszych zajęć.

2019-11-08 10:00

Bajki pod Słoneczkiem: "Wszystko leci...": 22.10.2019

Tematem październikowego spotkania z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” była piękna pora roku - złota polska jesień. Naszych miłych słuchaczy ze Żłobka Miejskiego w jesienny nastrój wprowadziliśmy wierszami z książek „Antologia literatury dla najmłodszych” Anny Ożyńskiej-Zborowskiej i „Razem ze słonkiem. Złota jesień”. Czytaliśmy wiersze „Kasztany” i „Jarzębina” Hanny Ożogowskiej, „Jesienią” Lucyny Krzemienieckiej, „Kasztany” Ewy Szelburg-Zarembiny, „Muchomór” Stefanii Szuchowej oraz „Wszystko leci…” Marii Kownackiej. Uwieńczeniem zajęć było wyklejenie muchomorka, który jest pięknym grzybkiem, ale oczywiście niejadalnym. Na zakończenie bawiliśmy się przy muzyce „Piosenki dla dzieci na różne okazje” oraz w znane zabawy „Kółko graniaste” i „Baloniku mój malutki”.

2019-11-07 13:51

Biblioteczna Akademia Malucha: "Pożegnanie lata": 25.09.2019

Zajęciami pt. „Pożegnanie lata” rozpoczęliśmy nowy rok akademicki w Bibliotecznej Akademii Malucha. Lato przyniosło nam tyle radości - nauczyło nas pływać, zbierać truskawki i jagody, wspinać się na drzewa. Czas rozpakować walizki, plecaki i pomyśleć o ciepłych ubrankach. Kolorowe motyle żegnały lato wierszami z „Antologii literatury dla najmłodszych” Anny Ożyńskiej-Zborowskiej, a kilka wesołych zabaw muzycznych takich jak: "Leśny pląs", "Wietrzyk", "Jedzie pociąg z daleka" także umiliło nasze spotkanie. Na zakończenie dzieci wraz z opiekunami wykleiły kolorowe skrzydełka i nimi przystrojone zatańczyły letni pożegnalny taniec.

2019-11-07 13:23

Galeria Młodych: Wystawa Jadwigi Stopy "Zamki i pałace": wrzesień - październik 2019

Otwarcie wystawy malarstwa Jadwigi Stopy „Zamki i pałace” odbyło się 19 września 2019 r. Obrazy, przygotowane specjalnie na tę wystawę, przedstawiają zamki i pałace – w większości z Dolnego Śląska. Te, które przetrwały i nieistniejące już budowle namalowane na podstawie archiwalnych dokumentów, m.in. pałace w Chojnowie, Budziwojowie, Niedźwiedzicach, Rokitach oraz zamki w Chojnowie, Grodźcu i Kliczkowie. Na wystawie znalazły się też obrazy, których tematyka wiąże się z motywem ekspozycji – pokazują dworskie i baśniowe postaci oraz życie, które toczyło się wokół rezydencji. Na wernisażu autorka prac nakreśliła dzieje niektórych zaprezentowanych zabytków. Zaznaczyła, że głównym celem wystawy jest przybliżenie historii naszej okolicy. Opowiedziała też o innych swoich pasjach: pracach rękodzielniczych, śpiewaniu w chórze Skoranta i pisaniu wierszy. Pięknymi, własnoręcznie zrobionymi, czekoladowymi podarunkami podziękowała przedstawicielom lokalnych instytucji oraz przyjaciołom za wsparcie i pomoc.

2019-10-23 16:04


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki