Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Spotkanie z Rafałem Wyciszkiewiczem „Moje wyprawy rowerowe. Wybrzeże, Jura, Pojezierza”: 13.10.2022

13 października br. odbyło się spotkanie z Rafałem Wyciszkiewiczem „Moje wyprawy rowerowe. Wybrzeże, Jura, Pojezierza”. Tym razem chojnowski fotografik, muzyk i miłośnik wypraw rowerowych opowiadał o swoich eskapadach z ostatnich trzech lat, zaprezentował zdjęcia i filmy. W tej profesjonalnej relacji nie zabrakło faktów i ciekawostek dotyczących odwiedzanych miejsc, a także osobistych, wręcz anegdotycznych wspomnień z podróży. Rafał Wyciszkiewicz z przyjemnością odwiedza miejsca związane z historią, militariami oraz byłe plany filmowe. Ma na koncie 12 wypraw rowerowych, podczas których objechał Polskę dookoła. Jak sam powiedział -„Już tylko kilka pustych plam na mapie jest".

2022-10-28 22:14

Bajki pod Słoneczkiem: "Dzień dobry, słońce": 27.09.2022

27 września odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Na zajęciach z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”, tym razem z tematem ‘Dzień dobry, słońce”, zapoznałyśmy dzieci z grupy Tygryski z książeczkami: Meritxell Marti „Dzień dobry”, Eric Carle „Miś patrzy!”, Hektor Dexet „Kto zjadł biedronkę?”, Guido Van Genechten „Odkryj to…”, Anita Bijsterbosch „Wszyscy ziewają”. Tymi sympatycznymi książeczkami chcieliśmy przedstawić dzieciom ciekawe historie i rozbudzić ich wyobraźnię. Maluchy z entuzjazmem odgadywały obrazkowe zagadki. A zwieńczeniem zajęć było wyklejenie uśmiechniętego słoneczka. Nie zabrakło tez piosenki z pokazywaniem „Słoneczko nasze rozchmurz buzię” i zabawy „Baloniku nasz malutki”.

2022-10-03 15:39

Spotkanie autorskie i promocja książki Piotr Kucznir, Agnieszka Łabuz „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 1 i 2”: 15.09.2022

Spotkanie autorskie z Piotrem Kucznirem i Agnieszką Łabuz i ich ostatnio wydaną dwutomową publikacją „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 1 i 2”, które odbyło się 15.09.2022 r., było kolejnym dowodem, w jak ciekawym miejscu żyjemy, i jak ciekawie można o tym napisać. Na spotkaniu autorzy przedstawili, w jaki sposób doszło do zebrania dokumentów, informacji i wywiadów zawartych w książkach. Przy pomocy prezentacji multimedialnej nakreślili tematykę publikacji i przeanalizowali niektóre jej wątki, m.in. niezwykłe historie właścicieli zamku, bogactwa Czochy z listem w tle, symbole masońskie w zamku, plany związane z zaporą leśniańską czy sprawę tajemniczych kryształków z Dolnego Śląska. Pokazali m.in. skaning laserowy zamku Czocha – efekt prac wykonanych w 2020 roku. W naszym spotkaniu uczestniczyła także chojnowianka Katarzyna Krężel, która współpracowała z autorami podczas przygotowania niektórych materiałów.

2022-09-30 14:03

Narodowe Czytanie 2022 w Chojnowie: 07-08.09.2022

W Roku Romantyzmu Polskiego na lekturę Narodowego Czytania wybrano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W Chojnowie obchody Narodowego Czytania rozpoczęliśmy 7 września spotkaniem „Pani Twardowska” w MOKSiR w Chojnowie (seans filmu animowanego, warsztaty kolażu). Następnego dnia, 8 września, czytano „Ballady i romanse” we wszystkich miejscowych szkołach oraz w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Chojnowie. Po południu zaprosiliśmy chojnowian na spotkanie finałowe, które odbyło się w Domu Schrama. Dekoracja sceny, stroje niektórych uczestników nawiązujące do tekstów ballad, wystawa warsztatowych kolaży oraz nieco romantycznej grozy natury za oknem stworzyły wyjątkowy klimat, kameralnego tym razem, finału Narodowego Czytania. Po prezentacjach czytelniczych, podsumowaliśmy spotkanie „Pani Twardowska”, a imprezę zakończył koncert Kuby Michalskiego „Balladowo i romantycznie”.

2022-09-28 15:24

Wakacje z Bblioteką 2022: 08-12.08.2022

Zakończyliśmy ostatni tydzień wakacji z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie. Tym razem wybraliśmy się z dziećmi w przestrzeń kosmiczną. Pierwszego dnia zajęć- 8 sierpnia - wyruszyliśmy w niezwykłą podróż z sondą kosmiczną New Horizons, która zabrała nas w stronę Plutona. Po zapoznaniu się z historią tej ekspedycji dzieci wykonały własne sondy, które wyruszyły zbadać cały Układ Słoneczny. Następnego dnia przeżywaliśmy „Kosmiczne przygody Bruma i Gruma” na podstawie książki Pawła Wakuły. Atrakcją tego dnia było przedstawienie teatralne „Szkoła Pana Kleksa”. Aktorzy z teatru „Blaszany Bębenek” przedstawili historię dwunastoletniego Adasia, który za namową szpaka Mateusza zostaje umieszczony w szkole Pana Kleksa, tam pobiera nauki i przeżywa wiele przygód. W środę dzieci z radością budowały statki i promy kosmiczne, żeby móc polecieć na Księżyc na kosmiczne urodziny. Ale jak je tam zorganizować ? To nie zmartwienie, wszystkie potrzebne informacje zawarte są w książce Joyce Lapin „Kosmiczne urodziny! Lecimy na Księżyc”. Czwartek i piątek to dalsze zwiedzanie kosmosu. Po przeczytaniu książki „Tu jesteśmy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich oraz książki Carole Stott „Gwiazdy migocą”, dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat Układu Słonecznego, planet, gwiazd, wypraw kosmicznych, rakiet, promów i co jest tak naprawdę potrzebne, by zostać astronautą. W czwartek dzieci wykonywały rakiety, a w piątek stroje kosmiczne, które zostały zaprezentowane na pokazie gwiezdnej mody. Oprócz zajęć plastycznych, nie zabrakło w czasie tego tygodnia kosmicznych zabaw : przejścia po Drodze Mlecznej, zabawy z piłką „Słońce parzy” czy też „Raz, dwa ,trzy -Ufoludek patrzy”. Kosmiczny tydzień ,który trwał od 8 do 12 sierpnia, bardzo szybko zleciał, niemal z prędkością światła:). Dzieci z uśmiechami wróciły z kosmosu na naszą kochaną Ziemię i do codzienności, obiecując powrót do biblioteki na zajęcia w czasie ferii zimowych.

2022-08-17 12:55


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki